Skocz do zawartości

Sumo Challenge 2010 - uwagi, opinie, prośby, sugestie


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

W imieniu członków Studenckiego Koła Naukowego Robotyki "SKaNeR" oraz Koła Naukowego Inżynierii DSP Politechniki Łódzkiej, zapraszam wszystkich zainteresowanych na Ogólnopolskie Zawody Robotów "Sumo Challenge 2010", którę odbędą się 6. listopada w łódzkiej Manufakturze.

Na zawodach będzie 9 konkurencji - 6 dla konstruktorów oraz dodatkowe 3 dla osób nie posiadających własnych robotów.

Rejestracja trwa do piątku 29. października do godziny 23:59:59. Konkurencje dodatkowe nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Rejestracja i udział w zawodach jest bezpłatny.

Więcej informacje na STRONIE WWW ZAWODÓW

W tym temacie (lub w mailowej korespondencji z nami) proszę o wszelkie słowa krytyki, sugestie, prośby, zauważone niejasności lub błędy w regulaminie, postulaty oraz pytania dotyczące zawodów, naszej strony lub rejestracji.

Link do komentarza
Share on other sites

Odpowiadajcie na maile, bo już trochę czekam, więc zapytam tutaj, bo chcę mieć wiążącą odpowiedź. Czy w minisumo/sumo dozwolone jest używanie podnośników, tzn. czy żaden przeciwnik nie oskarży mnie o łamanie punktu regulaminu o nie blokowaniu ruchu, w momencie gdy jego robot zostanie podniesiony, lub nawet przewrócony (a jak dobrze pójdzie to czy nie podciągnie mnie pod paragraf o urządzeniach miotających 🙂 )? I tak w ogóle to kiedy ma zastosowanie ten punkt o nieblokowaniu ruchu, skoro w sumo roboty cały czas utrudniają sobie nawzajem poruszanie się? (W sumie nie jest to chyba pytanie do organizatorów tych zawodów, bo w obecnej wersji regulaminu nie znalazłem tego punktu, ale często go widziałem, więc może ktoś go wytłumaczy 🙂 )

Link do komentarza
Share on other sites

Dlaczego te zawody są zawsze w tak dalekich położonych miastach. U mnie najbliższe większe miasto jest położone o 60km ode mnie Toruń. Czemu tam niema zawodów????????????????

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chechli, tego czy Cię oskarży to nie wiem, ale gdyby tak zrobił, to bezpodstawnie 🙂 Podnośniki sa dozwolone, o ile nie mają na celu wyrządzenie krzywdy przeciwnikowi oraz jeśli to wszystko zmieścisz w dopuszczalnych wymiarach. Były już w Polsce roboty wykorzystujące podnośnik (kilka lat temu był Sumo "Patataj" - niestety był dość awaryjny, ale jeśli już działał, to był groźny 🙂 choć w obecnej erze mega-szybkich robotów podnosnik może po prostu nie zdążyć zadziałać.

Nie do końca wiem o jaki zapis o blokowaniu ruchu Ci chodzi, choć widziałem sporo regulaminów.

Broki, chłopaki z UMK od kilku tak wystawiają 2 bardzo mocne roboty Sumo. Ale czy coś organizują, to nie wiem. Niestety, albo musisz jechać gdzieś daleko na zawody (np. do Łodzi 😋) albo zorganizować je samemu praktycznie w pojedynkę, tak jak Decado 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

bulibulibu Te dwa bardzo mocne roboty sumo w Poznaniu ostatnio nawet nie wyszły z grupy 🙂 Chyba ich czas się powoli kończy.

Mnie interesuje jak będzie u Was kwestia klinów - w krakowie kazano ostatnio zaklejać je taśmą klejąca 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jak rozumieć brak zamiarów wyrządzenia krzywdy przeciwnikowi, w sportach walki chodzi o to, żeby zrobić komuś bubu 😋 Tak bardziej serio, to jeżeli mój podnośnik tylko wykonuje ruch wokół jednej osi, w ten sposób go podnosząc, a w wypadku konstrukcji wyższych może i przewracając, to chyba wszystko w normie. Wprawdzie dopiero robię tego robota, ale nie dosyć, że to mój pierwszy robot na zawody, to nie widziałem takich konstrukcji w akcji (z podnośnikiem).

Link do komentarza
Share on other sites

Obawiam się, że tak jak napisał wcześniej bulibulibu, Twój podnośnik może nie zdążyć zadziałać. Zwłaszcza, że żeby podnieść jakiegoś robota będziesz potrzebował dużego momentu, a co za tym idzie prędkość silniczka pewnie nie będzie za duża. No chyba, że czymś nas zaskoczysz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Liczę, że was zaskoczę, ale to czy zadziała, to mój problem 🙂 Chcę mieć tylko pewność, że jeżeli zadziała, to nie będę miał problemów z regulaminem, gdyż jak pisałem, nie widziałem takich konstrukcji na YT a na zawodach jeszcze nie byłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy powstanie jakiś harmonogram zawodów?? bo chciałbym wiedzieć o której się zakończy cała impreza. Drugie pytanie do kiedy można się rejestrować i czy rejestracja jest darmowa?

Link do komentarza
Share on other sites

oktan, harmonogram oczywiście powstanie i będzie umieszczony na stronie. Tak naprawdę to już powstał, ale wg mnie jest lekko do przeróbki - rozpoczęcie finałów jest o 17:30. Zakładając pół godziny na każdą konkurencję (cięzko to szacować, rok temu tak to mniej wiecej wyszło), potem pół godziny wręczenia nagród, zakończenie wychodzi około godziny 21, ale jest to mocno orientacyjne.

Rejestracja jest darmowa.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, dzisiaj dostalem gazetke z manufaktury 😉 z reklama turnieju. Jako, ze nigdy nie startowalem w takich zawodach (mini sumo) 😳 , ani w zadnych innych chcialem sie zapytac jak rozumiec punkt 3.2 regulaminu

"...3.2) Nakazy

- roboty muszą być zaprojektowane w ten sposób, aby startowały najwcześniej 5 sekund po komendzie "START"..."

Czyli ma to byc np. przycisk ktury ruszy robotem dopiero po 5 sekundach od jego nacisniecia? jak rozumiec wydane przez sedziego komendy "start"?

PS. Sorry ze nie uzywam polskich znakow ale cos mi siadlo...i to nie ustawienie jezyka klawiatury 😉

diekuje

Link do komentarza
Share on other sites

Naelektryzowany, sędzia odlicza 3,2,1, start lub w podobny sposób, a zawodnicy na start wciskają przyciski - robot startuje po 5 sec od wciśnięcia. Jest to standardowy zapis regulaminowy z kategorii sumo-podobnych.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.