Skocz do zawartości

[Konkurs] Robomaticon 2011 (Minisumo, MicroMouse, Linefollower, Freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

logowb.png

Zapraszamy na ogólnopolski turniej robotów mobilnych Robomaticon!

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Robotyki Wydziału Mechatroniki PW Robomatic.

W konkursie można startować indywidualnie jak i drużynowo.

W tym roku można wziąć udział w następujących konkurencjach: MINISUMO, MICROMOUSE, LINEFOLLOWER, FREESTYLE ELFA

Konkurs odbędzie się 5 marca 2011r. o godz. 9.00 na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w Warszawie.

Rejestracji drużyn proszę dokonywać na naszej stronie internetowej. Tam też można znaleźć bardziej szczegółowe informacje odnośnie konkursu.

Wszelkie pytania należy wysyłać poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej bądź bezpośrednio na nasz konkursowy e-mail.

Strona internetowa:

robomaticon.pl

Mail:

konkurs@robomaticon.pl

Serdecznie zapraszamy!

KNAiR Robomatic

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze strasznie późno to ogłaszacie - trochę ponad dwa miesiące

Po drugie nie ma regulaminów - dopóki nie ma regulaminów to nie ma po co się zapisywać

Po trzecie przyjadę na 100% 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Warunkiem startu w konkursie jest uiszczenie opłaty w wysokości 25zł od każdego robota. Wpłaty przyjmowane będą przed rozpoczęciem konkursu.

Powyżej cytat z waszej strony. Wyłamujecie się przed szereg z tą opłatą, tylko u was ma być opłata, wszędzie indziej już dawno nie było opłat. Chciałbym się dowiedzieć na co zostaną przeznaczone te pieniądze. Kolejne moje pytanie, czy zawody są otwarte, czy każdy może wziąć w nich udział? Pytam bo odniosłem wrażenie, że są one przeznaczone tylko dla studentów pewnych uczelni.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie wiem czy przyjadę, bo może mnie nie być. Co do wpisowego to troche dziwne, w dodatku bardzo dużo chcecie, dla mnie liczy się przede wszystkim rywalizacja i najcenniejsza nagrodą za miejsce "na pudle" jest statuetka, reszta to dodatki. Dlatego nie wiem po co zbierać aż tyle od każdego robota. Zawody organizujecie z rozmachem, liczmy że przyjedzie ponad 60 konstrukcji (a wydaje mi się że około 80), 60 x 25 = 1500zł. 4 kategorie, po 3 miejsca = 12 nagród, 1500/12 = 125zł, więc wydaje mi się że pula nagród wysokości 3-5 tys byłaby wystarczająca. A wy macie pule nagród 10.000 a zbieracie po 25zł za robota...

Link do komentarza
Share on other sites

nes86, to może lepiej odjąć te 2k od sponsorów na organizację i nie zdzierać ich od zawodników?

Wiem że organizacja jakichkolwiek zawodów to jest ogromne przedsięwzięcie, jak pojechałem kiedyś na szkolenie to oglądałem podsumowanie turnieju który organizował tamten klub i przy kosztach ponad 25 tys. byli około 3 tys. w plecy, nie oczekuję od nikogo że będzie dopłacał do imprezy, ale skoro inni potrafią to znaczy że się da, a Warszawa to nie jest Kozia Wólka więc znalezienie sponsorów nie powinno stanowić problemu większego niż np. w Krakowie, Łodzi czy Wrocławiu.

Link do komentarza
Share on other sites

@KD: kwestia poziomu. Jeśli ktoś uważa, że jego robot jest cienki, ale start jest za darmo, to powie "co mi tam". Jeżeli jednak za start trzeba zapłacić, zastanowi się. Dodatkowo przy płatnych zawodach jest mniejszy procent robotów, które są nieobecne -jeśli ktoś nie jest pewien startu, czy mu będzie pasowało to przy płatnych najpierw się upewni a potem zarejestruje a nie na odwrót. Poza tym 25zł to nie majątek, w 90% przypadków jest to poniżej 10% wartości robota.

PS: moim zdaniem 25zł jest ok, ale np 60zł to już byłoby zwykłe zdzierstwo.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym tutaj rozwiać wszystkie wasze wątpliwości odnośnie opłaty wstępnej. Pieniądze z niej wykorzystane zastaną praktycznie tylko na upominki dla wszystkich drużyn (co nie znaczy, że upominki będą finansowane tylko z tej puli). Nie ma tutaj żadnego "wzbogacania się" na ludziach (to by nie przeszło nigdy, chyba byłoby to nierealne), zresztą my osobiście zakładamy, że większość drużyn będzie miało ok. 3-4 osoby i my te osoby też nie chcemy zostawić "bez niczego":)

Link do komentarza
Share on other sites

Co do zawodów, powiem tyle, że pierwsza edycja zawsze jest najdroższa (przygotowanie przyzwoitych, ringów, tras etc), renowacja jest już dużo tańsza, więc osobiście rozumiem chłopaków. Sugeruję jednak popytać się innych organizatorów i skorzystać z rozwiązań jak zrobić coś "dobrze,a niedrogo". 🙂

A co do opłaty - nie ma dla mnie nic bardziej irytującego jak insynuacje, że pieniądze idą do "kieszeni" organizatorów.

Przy okazji to co napisał OldSkull - przynajmniej przy opłacie rzeczywiście wiadomo ile robotów sie zjawi, bo z rejestracją i udziałem bywa różnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Swoją drogą 25zł to rzeczywiście nie jest majątek, jednak w porównaniu z 0 na innych zawodach dotychczas wydaje się dużo. OldSkull, wg mnie rozumowanie że na zawodach powinny pojawić się tylko konstrukcje reprezentujące "poziom" jest błędne, najlepsze konstrukcje walczą w czołówce, niektóre w środku a niektóre na końcu, zawsze tak jest i nie ma co tego zmieniać, bo za niedługo w FTL pozostaną Inferno, Mefisto, Wonsz i ten drugi Wonsz i rotacje będą następować między 1 i 2 miejscem oraz między 3 i 4.

Link do komentarza
Share on other sites

Wziąć udział w Konkursie może każdy, kto choć trochę interesuje się robotyką.

Z tego wychodzi że tak, nie wiem Sabre dlaczego wywnioskowałeś inaczej? Bo ja nie czytałem całej strony.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego wychodzi że tak, nie wiem Sabre dlaczego wywnioskowałeś inaczej? Bo ja nie czytałem całej strony.

Na stronie jest napisane, że do wzięcia udziału w zawodach zostały zaproszone uczelnie i niżej jest ich lista, dlatego pytam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.