Skocz do zawartości

[Usługa] Druk 3D


Pomocna odpowiedź

Oferuję usługę druku 3D na drukarce RepRap Prusa.

Drukuję z tworzywa ABS. Aktualne kolory jakie posiadam to: czarny, czerwony, niebieski i zielony.

Pole robocze drukarki to: 170 x 170 x 100 mm

Jako, że drukuję tylko jednym materiałem drukowane geometrie nie mogą mieć nawisów.

Orientacyjnie cena to ~10zł za godzinę pracy drukarki. Określenie czasu na podstawie pliku.

Drukuję z plików w formacie STL, modele przyjmuję również jako pliki w formatach CAD'owskich (Inventor, SolidWorks, Creo, Catia itd.)

Jako, że drukarka jest ciągle udoskonalana i uczę się jeszcze dobierać parametry druku do danych geometrii, na chwilę obecną nie daje idealnych wydruków. Oceniam, że elementy funkcjonalne drukowane są bardzo dobrze, a elementy ozdobne dobrze/dostatecznie (za dużo takich rzeczy jeszcze nie drukowałem).

Kilka zdjęć wydrukowanych rzeczy:

https://www.dropbox.com/sh/ubjz2t3amxwe2ur/9gQnYaTSw7?m

Orientacyjne czasy wydruków na podstawie zdjęć z DB:

- czarne duże elementy konstrukcyjne (na tle papieru milimetrowego) - 1,5h sztuka

- serce z podstawką - 4h

- figurka kobiety (pusta w środku) - 0,5h

- emblemat JLZ1.com - 1h

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

teoretyczna rozdzielczość pozycjonowania głowicy w XY to 0,025mm,

wysokość warstwy z jaką drukuję to 0,25mm

przedmiot o wymiarach 25 x 30 x 8 mm wyszedł 24,84 x 29,76 x 8,1 mm (skurcz ABS'u), więc coś ok. 0,2mm dokładności

litery do serca były drukowane osobno i weszły na wcisk do wgłębienia w sercu

drukowałem też małe pudełko z pokrywką, która po delikatnym przejechaniu papierem wchodziła na lekki wcisk dzięki czemu się trzymała, a z wyciąganiem też nie było problemu

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

do wydruku potrzebny jest plik STL. Większość programów do modelowania 3D (Blender, Sketchup, 3Ds max i CAD'y) ma możliwość zapisu w tym formacie (ew. trzeba zainstalować jakiś dodatek). Napisałem, że przyjmuję w CAD'ach bo mam Inventora, SolidWorks'a i Creo, więc z nich mogę STL'e generować sobie sam, ale max'a nie ściągałem, więc tutaj sam musisz go wygenerować.

Dodaję tą informację do pierwszego posta.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajnie, że zająłeś się tematem drukowania.

Do swojej inicjatywy poszukujemy właśnie partnerów, którym chętnie i systematycznie będziemy podsyłać modele do drukowania.

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz: michal@materialination.com

Link do komentarza
Share on other sites

Wiatm, również zaczynam drukować drukarką 3D firmy MakerBot Replicator 2x, bardziej w celach firmowych niż prywatnych.

Wiem że macie większe doświadczenie w technice druku i obsłudze oprogramowania, dlatego proszę o pomoc.

Rysując modele w 3D w programie SolidWorks, następnie zapisując w formacie .STL, otwieram rysunek w programie producenta MakerWare i chcąc już po ustawieniu wszystkich parametrów zacząć drukowanie wyskakuje mi problem “Uncaught Exception”.

Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Mała prośba do osób które skorzystały z mojej oferty. Gdybyście mogli napisać kilka słów recenzji dotyczącej mojej usługi. Czy jesteście zadowoleni czy nie, dlaczego? Co zalecacie poprawić itp.

Będzie to przede wszystkim wartościowa informacja dla mnie, a także dla innych którzy zastanawiają się czy skorzystać z usługi.

Z góry wszystkim dziękuję

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.