Skocz do zawartości

CybAiRBot 2013


Pomocna odpowiedź

Po raz 10. z rzędu mamy zaszczyt zaprosić Was na jeden z największych festiwali robotyki w Polsce - CybAiRBot 2013 w Poznaniu, który odbędzie się 18 maja na terenie Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Przyjdź i zostań świadkiem niezwykłego widowiska, w którym roboty z całej Polski rywalizować będą w 8 konkurencjach:

Sumo konkurencja, która towarzyszy zawodom od początku ich powstania. Jest to konkurencja, która łączy robotykę z japońską tradycją walk zapaśniczych sięgającej VIII wieku. Autonomiczne roboty walczą ze sobą na specjalnie przygotowanym okrągłym ringu, a ich celem jest wypchnąć przeciwnika.

Minisumo polega na miniaturyzacji kategorii sumo, ale roboty mini sumo muszą zmieścić się na kwadracie o rozmiarach 10 cm x 10 cm. Tak ograniczone rozmiary wymagają od konstruktorów pomysłowych rozwiązań, łączących miniaturyzację i kreatywność.

Nanosumo to roboty walczące w ten sam sposób, jak ich więksi bracia, ale o nadzwyczajnie małych rozmiarach. Nie może Was ominąć widowisko, w którym maszyny wielkością porównywalne z pięciozłotówką walczą na ringu o średnicy 19 cm!

Line follower to konkurencja, która wymaga od konstruktorów wyjątkowej inwencji. Robot musi autonomicznie przejechać po trasie, wyznaczonej poprzez czarną linie, w jak najkrótszym czasie. Liczą się nie tylko dobre silniki, ale też koła i kształt podwozia.

Line follower enhanced to rozszerzenie konkurencji Line follower o przeszkody, z którymi musi poradzić sobie robot. Na trasie będą na niego czyhały poustawiane klocki lub przerwy w wyznaczonej linii, dlatego wymaga to jeszcze większej ostrożności w jeździe.

Freestyle polega na tym, że w tej kategorii nie ma żadnych reguł! Przynieś robota, który błyska diodami, leje kawę czy układa kostkę Rubika. W tej konkurencji liczy się pomysłowość oraz sposób wykonania. Trzy najlepsze z nich będą wybrane przez jury, a jeden przez publiczność.

Światłolub to robot, który zawsze jest głodny światła! Mobilna platforma podąża za latarką, która trzymana jest przez zawodnika. To świetna zabawa przede wszystkim dla młodych adeptów robotyki, ale także dla dorosłych. Celem zawodów jest takie poprowadzenie robota za pomocą latarki, aby jak najszybciej przejechał trasę wyznaczoną między linią START i META.

Micromouse to konkurencja, która pojawia się na naszym festiwalu po raz pierwszy! Zadanie w niej polega na odnalezieniu przez małego robota drogi w ogromnym labiryncie. Wymaga od konstruktorów zastosowania najnowszych technik inteligencji maszynowej.

Pula nagród dla zwycięzców wynosi aż 20 tyś. zł, obejmuje takie nagrody jak tablety czy smartfony! Na każdego, niezależnie od wieku, oprócz zawodów będą czekać rozwijające warsztaty, konkursy z nagrodami oraz interesujące pokazy. Festiwal jest niepowtarzalną okazją, by zobaczyć najbardziej profesjonalne z robotów i porozmawiać z ich twórcami! Stanowi to niezwykłą inspirację do rozpoczęcia własnej przygody z robotyką. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: www.sumo.put.poznan.pl oraz na Facebooka. Głównymi sponsorami Festiwalu Robotyki CybAiRBot 2013 są firmy Fibaro oraz Volkswagen Poznań.

001.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj na stronie pojawił się harmonogram dnia zawodów. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Jest dostępny pod tym adresem.

Rejestracja dla zawodników będzie czynna do 15.05.2013r. do godziny 12:00, jednak wszyscy, którzy chcą otrzymać koszulkę i bon żywieniowy, proszeni są o rejestrację do 11.05.2013r. do godziny 12:00.

Przypominamy o wymogu posiadania modułów startowych w kategoriach sumo i minisumo. Więcej informacji w regulaminie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,

na razie liczba zgłoszonych robotów kształtuje się następująco:

Sumo - 5

Minisumo - 18

Nanosumo - 4

Line follower - 8

LF enhanced - 2

Micromouse - 6

Freestyle - 3

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, chciałbym się przygotować do startu w zawodach za jakiś czas. Czy możliwe by było, żebym jako zwykły widz odwiedził strefę serwisową, by móc lepiej zobaczyć co mnie czeka?

Pozdrawiam

other019

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, strona zaczęła działać.

A że harmonogram jest na tej stronie to wiem, ale jak napisałem, nie było dojścia do tego serwera z mojego IP (pewnie coś na routingu padło chwilowo).

Link do komentarza
Share on other sites

Z punktu widzenia obserwatora i w porównaniu z poprzednim rokiem impreza nie była dla mnie zbyt atrakcyjna. Może gdybym nie był rok temu i nie miał porównania.. ale sami organizatorzy wspomnieli o prawie dwukrotnie mniejszej liczby zgłoszeń. Szkoda, szkoda.

Nie podobało mi się również zachowanie dwóch właścicieli hexa- i oktakopterów. Latanie w zamkniętej sali 2m nad głowami ludzi to słaby pomysł. Jako właściciel koptera śledzącego bardzo mocno kilka portali praktycznie co dzień czytam, że "coś się wydarzyło" i maszyna runęła na ziemię albo "zwariowała". Naoglądałem się też czego może dokonać śmigło w kontakcie z ciałem.

10 razy się uda, 11 raz nie i będzie klops.

Polecam organizatorom różnych imprez tego typu o trzymaniu ręki na pulsie i nie zezwalaniu na takie akcje.

PS, Felek rządzi! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Byłem na zawodach jednak ni udało mi się wystartować z powodów technicznych. Kto startował tam z forum? Widziałem Thunderstorma (siedziałem przed wami po lewej stronie chłopaków z KoNaR'u), jakąś myszkę (Rapid?)i Enove (byli zaraz za mną przy rejestracji, od razu pomyślałem, że znam zwycięzcę. Co do planu to chyba coś wam poważnie nie wypaliło, dzięki za dodatkową godzinę eliminacji (mi i tak nie pomogła), byłem do ok. 13.30 i wydziałem ledwie kilka przejazdów LF i LF enhanced, może ze 3 walki minisumo, żadnej wali sumo i nanosumo. Były w ogóle jakieś przejazdy micromouse do tego czasu? W porównaniu do zeszłego roku odnoszę negatywne wrażenieo zawodach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.