Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Projektowanie schematów - pytanie o woltomierz, przełącznik

Autor Wiadomość
Rayu85 

Wysłany: 10-01-2017, 23:45   Projektowanie schematów - pytanie o woltomierz, przełącznik

Witam,

Kolejne pytanie z serii "noob pyta", jako że rysowanie na karce mi się znudziło stanąłem oko w oko z programem do tworzenia schematów :)

Nawet sobie radzę ale nie mogę znaleźć 2 symboli mianowicie :
1. Woltomierz taki lutowany do układu z wyświetlaczem cyfrowym. Wiem że symbol to kółko z V w środku ale nie mogę tego zlokalizować co wpisać aby to znaleźć?

2. Prosty przełącznik 2/3/4/5 pozycyjny? Pod hasłem "switch" znajduje tonę skomplikowanych rzeczy a takiego prostego nie mogę znalezć:/

Z góry dziękuję za pomoc:)
Polecany artykuł z FORBOT.PL:
Metody pomiaru stanu baterii

Niezmiernie istotną sprawą w konstrukcji robota jest właściwy dobór czujników. Czujniki (lub też sensory) info... Czytaj całość

Ostatnio popularny » Kurs elektroniki II - #9 - czujnik przeszkód, sterownik serwa

Postaw piwo autorowi tego posta

Treker 

Otrzymał 477 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 14-01-2017, 20:56   

Rayu85, zarówno woltomierzy, jak i przełączników jest bardzo wiele. Każdy może się różnić rozstawem wyprowadzeń, a to będzie kluczowe... Przełączniki pewnie znajdziesz, ale w przypadku woltomierzy raczej nastawiałbym się na samodzielne rysowanie biblioteki. Pomijam jednak, że nie napisałeś nigdzie w jakim programie chcesz rysować te płytki (a to będzie kluczowe).

Sprawdź! >> Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiKurs STM32

Rayu85 

Wysłany: Wczoraj 12:31   

Program to KiCad.

Woltomierze już udało mi się znaleźć :)
A przełączniki chodzi mi o taki zwykły np suwakowy switch na 3 pozycje.

Odpowiedz do tematu