Skocz do zawartości

Elektronika cyfrowa - bramki logiczne - podstawowy materiał!


misiek1994

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szkoda ze nie odpisałeś jak zrobić te bramki za pomocą elementów elektronicznych ;d

😅 ha ha uśmiałem się.

Komu normalnemu by się to chciało robić?😉 Nie opisywać tylko składać. Przerost formy nad treścią.

Dokładnie to opisane nie jest ale jak się komuś nie podoba to niech zrobi lepiej. Poza tym dla zielonych jak znalazł. Przynajmniej nie ma za dużo teorii i nie zniechęca;)

A plik się otwiera już. Coś mi się źle rozpakował za pierwszym razem.

Link do komentarza
Share on other sites

jednak nie jest to do końca sprawa tak oczywista. W większości aby zrobić taką bramkę wystarczą 3 mosfety i troche kabelków. Ja najbliższy sklep mam 20km ode mnie, czyli nie zawsze mi się tam chce jechać. A bramki z mosfetów wcale nie są takie głupie.

Link do komentarza
Share on other sites

misiek1994, artykuł mi sie podoba, prosto schludnie.

Ale co do tego że bramki z mosfetów nie są głupie to bym dyskutował. Przecież bramki służą "tylko" do sterowania że to tak ujmę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

wiem, ale jak nie mamy odpowiedniego scalaka. albo potrzebujemy tylko jedną bramkę można zrobić mosfetów.

Pozdrawiam

PS: Wygląda na to, że tylko danielowi nie podobają się moje artykuły:(

** Dodano: 2008-07-02, 10:43 **

Jeszcze jedno: rozumiem, że mój artykuł nadal bierze udział w konkursie?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tam zrobiłem kiedyś do szkoły kalkulator (dodawanie u odejmowanie tylko niestety) liczb od 0 do 9 w całości na bramkach logicznych w digital works'ie ... i chętnie (wtedy, teraz juz mi się nie chce kmini tego 2 raz.. ) zrobił bym go w formie elektronicznej ;D (wiem ze z uC byłoby łatwiej.. ale nie o to chodzi)

Komu normalnemu by się to chciało robić?😉 Nie opisywać tylko składać. Przerost formy nad treścią.

Jak masz schemat logiczny przedstawiony na bramkach to niby jak masz coś takiego wykonać tak wiesz tylko co bramki robią a nie umiesz ich wykonać w praktyce ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.