Przewody do płytki stykowej.

Autor Wiadomość
lukasz2146 

Wysłany: 20-04-2013, 11:24   Przewody do płytki stykowej.

Witam!
Chciałbym zakupić sobie płytkę stykową i poszukuję jakichś przewodów do niej. W sklepie w którym chcę kupić te przewody nie ma takich "normalnych" i polecono mi taką skrętkę . Czy będzie się ona nadawać? Może jednak kupić coś innego?
Polecany artykuł z FORBOT.PL:
Opolski Festiwal Robotów 2014

Zapraszam Was do dyskusji na temat Opolskiego Festiwalu Robotów 2014. Od jakiegoś czasu pracujemy nad organiza... Czytaj całość

Postaw piwo autorowi tego posta

zuba1 

Otrzymał 6 piw(a)
Programuję w:
Bascom,ASM
Moje roboty:
Lumia (T30), szaman4, FRodo, Heniek, Pająk, Ździcho 80%

Wysłany: 20-04-2013, 12:21   

Taka skrętka jest najlepsza. Ja mam z kabla od internetu jak likwidowali i sprawuje się świetnie tu masz to samo.

Ostatnio zmieniony przez zuba1 21-04-2013, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  

Propaganja 

Otrzymał 3 piw(a)
Programuję w:
C
Wysłany: 20-04-2013, 12:52   

Jak je powyginasz to się łamią ale do stykówki są dobre,łatwo się wtyka i są tanie.

davidpi 

Otrzymał 17 piw(a)
Programuję w:
C
Wysłany: 21-04-2013, 13:12   

Ja kupiłem kabel telefoniczny w Praktikerze. 4 żyły w środku, różne kolory żył. Jest genialny do stykówki.

Pracuję nad: Platforma Stewart'a

KermitV 

Programuję w:
C
Wysłany: 25-04-2013, 23:37   

Ja powiem że jeżeli masz coś więcej pieniędzy, to wolałbym kupić jednak zworki do płytki stykowej. Dajesz 20 czy 30 zł, ale masz ich dużo w różnych kolorach, różnych rozmiarach. Natomiast skrętkę wykorzystuje, jak muszę podpiąć jakiś element który nie nadaje się do płytki (większy kondensator, silniczek...), mam wtedy do dyspozycji dłuższe zakończenia. wiem że tutaj używają niektórzy złączy typu molex, ale zajmuję to więcej miejsca. Dodatkowo kupując taki zestaw zworek, dostajesz eleganckie pudełko, nieco większe od płytki z 840 dziurkami, a wszystkie zworki w nim, są ładnie posegregowane. Wiadomo, wszystko kwestia gustu.

thonet 

Otrzymał 1 piw(a)
Programuję w:
c++
Moje roboty:
MYSZ

Wysłany: 26-04-2013, 13:49   

Jeżeli chodzi o moje przewody, to ja zrobiłem, a właściwie cały czas robię ze skrętki komputerowej, ale wszystko tnę od linijki, a na końcach przewodów dolutowuję pojedyncze gold piny i zabezpieczam połączenia koszulkami termo

Lukaszm 

Otrzymał 1 piw(a)
Programuję w:
C/ C++
Moje roboty:
Gacuś

Wysłany: 26-04-2013, 16:03   

Cytat:
na końcach przewodów dolutowuję pojedyncze gold piny

Też tak robiłem do momentu jak przez godzinę rwałem włosy z głowy bo mi się uC nie chciał zaprogramować, w AVRDUDE wywalało błąd rc=-1 a ja 100 razy sprawdzałem czy połączyłem odpowiednie porty, dopiero później się okazało że w jednym przewodzie sygnałowym ułamał się drut przy goldpinie, a że miałem to zabezpieczone w koszulce termokurczliwej to ciągle się trzymało :P
do stykówki polecam jak inni gotowe jumpery w pudełeczku, bardzo wygodne i estetyczne.
Oczywiście skrętka też się przydaje (dłuższe połączenia z innymi elementami, lutowanie na płytce prototypowej, etc.)

Odpowiedz do tematu