Skocz do zawartości

Lutownica czy stacja lutownicza


pablopawel

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam problem z wyborem lutownicy:

Lepsza będzie taka stacja lutownicza:

http://www.allegro.pl/item648864453_stacja_lutownicza_kolbowa_50w_9830b_f_vat_k3p.html

czy zwykła lutownica oporowa 30W:

http://www.allegro.pl/item658287733_lutownica_oporowa_z_kolnierzem_30w_f_vat_f2c.html

Mam także pytanie odnośnie tych szczypców bocznych tnących:

http://www.allegro.pl/item648878126_precyzyjne_cazki_boczne_ax106_xytronic_f_vat_s4e.html będą dobre dla początkującego ??

Pozdrawiam i czekam na odp.

Link do komentarza
Share on other sites

Ta stacja poza koszyczkiem nie rożni się niczym od tej drugiej lutownicy, poczytaj o niej w necie, regulacja temperatury to tylko taki "pic na wodę" (wyczytane w wielu miejscach, sam jej nie posiadam).

A cążki za ~5zł z castoramy jak na razie się sprawdzają idealnie, albo takie do paznokci za kilka złotych też :]

Link do komentarza
Share on other sites

Kup sobie od razu lepszą lutownicę, szkoda męczyć się na takim kiczu, skoro za niewiele więcej można kupić dużo lepszą lutownicę. Jakiś czas temu kupiłem sobie lutownicę Solomon SR965B za niewielkie pieniądze (w TME chyba po 30zł jest), wcześniej miałem jakąś tanią chińską (niby 40w) za 10zł i nawet nie ma co porównywać.

Link do komentarza
Share on other sites

a ja jak zwykle polecam Xytronic 369 - tysiące zadowolonych użytkowników nie mogą się mylić 😉 wystarczy poczytać opinie na forach. Wiem, że cena 170zł dla młodego, niezarabiającego amatora jest zaporowa, ale kiedy uznasz, że elektronika to Twój żywioł - nie zwlekaj 🙂 Kosztami wymiany grotów w tanich lutownicach dość szybko cenę tą nadrobisz, a stracisz dodatkowo przywilej komfortu pracy. Działam na takowej ładnych parę lat i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Grot zmieniałem tylko raz i to nie z powodu zużycia starego, a dla wersji o cieńszej końcówce - żeby lutować SMD (wystarczy przestrzegać paru wskazówek - wycierać po każdym użyciu i zmniejszać temp. grzania gdy robi się przerwę na kawę a dobry, markowy i wcale nie drogi grot posłuży nam dłuuuuugo 😉 ).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

OK, a więc zamówiłem tego Solomon'a SR965B : http://www.allegro.pl/item650978370_lutownica_oporowa_typ_pensol_sr965b_40w_solomon.html oraz podstawkę z gąbką czyszczącą.

I do tego te cążki:

http://www.allegro.pl/item652867903_cazki_boczne_precyzyjne_typ_ax103_xytronic.html

Thx za odp.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 18.06.2009 o 22:26, Nawyk napisał:

a ja jak zwykle polecam Xytronic 369 - tysiące zadowolonych użytkowników nie mogą się mylić 😉 wystarczy poczytać opinie na forach. Wiem, że cena 170zł dla młodego, niezarabiającego amatora jest zaporowa, ale kiedy uznasz, że elektronika to Twój żywioł - nie zwlekaj 🙂 Kosztami wymiany grotów w tanich lutownicach dość szybko cenę tą nadrobisz, a stracisz dodatkowo przywilej komfortu pracy. Działam na takowej ładnych parę lat i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Grot zmieniałem tylko raz i to nie z powodu zużycia starego, a dla wersji o cieńszej końcówce - żeby lutować SMD (wystarczy przestrzegać paru wskazówek - wycierać po każdym użyciu i zmniejszać temp. grzania gdy robi się przerwę na kawę a dobry, markowy i wcale nie drogi grot posłuży nam dłuuuuugo 😉 ).

Niestety już nigdzie jej nie można dostać. Nie dziwię się skoro post jest z 2009 roku zależy mi na równie dobrej lutownicy. Polecicie coś podobnego? 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 17:48, An77 napisał:

Niestety już nigdzie jej nie można dostać. Nie dziwię się skoro post jest z 2009 roku zależy mi na równie dobrej lutownicy. Polecicie coś podobnego? 

Osobiście od jakichś (pi razy drzwi) 6 lat korzystam z Zhaoxin'a 852D i jak do tej pory jedyne co w nim robiłem to wymieniałem groty... ale to tylko z mojego zapominalstwa jak nie obniżę temperatury podczas testowania zlutowanego układu.

Podobno Jabe 1200 jest też całkiem dobra, ale mój mózg nie daje mi jej kupić, bo jej nie potrzebuję...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.