Arduino - sklep

[Mechanika] Jak zrobić przekładnię do robota

Autor Wiadomość
abxyz 

Otrzymał 61 piw(a)
Programuję w:
laptoku
Wysłany: 12-06-2008, 16:14   

Maxo, duże|małe miasto to rzecz względna. W każdej "dziurze" bywają takie miejsca, gdzie się handluje "byle czym", można tam kupić to, co wcześniej trafiło do śmietnika :-D .
W poszukiwaniu części warto się rozejrzeć wokół siebie, w domu, u rodziny, jak jest jakiś grat do wyrzucenia, to zabieramy, wykręcamy części które mogą się przydać, reszta ląduje w kuble - po jakimś czasie na pewno uzbiera się odpowiedni zestaw części.

daniel93 napisał/a:
Problem jest w zdobyciu dwóch takich samych kół jeśli chodzi o uszkodzony sprzęt. Nie wiesz czy są sklepy, które sprzedają takie koła wysyłkowo?

Możesz poszukać w sklepach modelarskich np. http://www.modelnet.pl/products/82
Zauważyłem, że w wielu sprzętach elektronicznych (zwłaszcza tych tanich) znaleźć można identyczne części mechaniczne ( producenci zmieniają tylko obudowy i opakowania ). Czasem można kupić, np na Allegro, kilka sztuk jednakowych sprzętów (jakaś wyprzedaż, np. leżały lata w magazynie, bo nikt tego nie kupił, bo tandeta).
Polecany artykuł z FORBOT.PL:
Raspberry Pi w robotyce amatorskiej

Wielce nieprawdopodobnym jest, by ktoś związany z branżą elektroniczną, robotyczną lub informatyczną nie słysz... Czytaj całość

www.abxyz.bplaced.net
Postaw piwo autorowi tego posta

Daniel93 

Otrzymał 63 piw(a)
Wysłany: 14-06-2008, 16:04   

Wadą polskiej robotyki jest właśnie to, że nie da się zrobić dwóch identycznych robotów. Dlatego mam nadzieje że kiedyś powstanie sklep, dzięki któremu będzie można kupić uniwersalne np. koła pasowe.

abxyz 

Otrzymał 61 piw(a)
Programuję w:
laptoku
Wysłany: 14-06-2008, 21:40   

Daniel93, kółka pasowe, mniejsze i większe, można wykonać samemu, z pleksi. Wycinasz z arkusz pleksi koło, przewiercasz w środku, a na obwodzie robisz pilnikiem rowek dla paska.
Na koniec można wyrównać rowek dla pasek z użyciem małej wiertarki i drobnego papieru ściernego . W tym celu można kółko nałożyć na długą śrubę, przyblokować na gwincie między dwoma nakrętkami. Następnie wkręcić drugi koniec śruby w uchwyt wiertarki, i szlifować.

[dopisane ]
własnoręcznie wykonane kółko pasowe z pleksi ( 30 minut piłowania :) )

www.abxyz.bplaced.net

Daniel93 

Otrzymał 63 piw(a)
Wysłany: 16-06-2008, 12:10   

Czym wycinałeś takie nieregularne kształty kół?

Kshaq

Otrzymał 24 piw(a)
Wysłany: 16-06-2008, 14:46   

Witam,
mam pytanie odośnie obróbki pleksi. Jak to się zachowuje podczas wiercenia, cięcia lub szlifowania? Trzeba uważać na jakieś odpryski, pęknięcia, rozwarstwianie czy można spokojnie męczyć materiał?

Pozdrawiam,
Rafał.

Treker 

Otrzymał 336 piw(a)
Programuję w:
C, Bascom
Należę do:
SKALP PG
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 16-06-2008, 18:35   

Z mojej strony mogę powiedzieć tylko, że trzeba uważać na pęknięcia i topienie się materiału, więc np, cięcie dremelem odpada.

Pozdrawiam

JFKCorp 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 15-07-2008, 23:14   

Witam!!
Mam pytanie: czy ktoś może wie gdzie można kupić kółka zębate? Cały czas szukam jakiegoś źródła, ale nic nie mogę znaleźć. Chcę za ich pomocą złożyć własne serwa ;-)

Pozdrawiam

Na prawdziwą chwałę i uznanie zasługuje Ten, który stworzył umysł ludzki, mogący tworzyć roboty.

pawel 

Otrzymał 37 piw(a)
Programuję w:
BAS,C,ASM
Wysłany: 11-09-2008, 21:35   

Z zębatkami będzie ciężko. ale raczej odradzam wykonywanie własnych serw, no chyba że chcesz wykonać jakieś bardzo mocne serwa i już masz silniki.

www.robotyka.net.pl
Programowanie Linux, C++, AVR, 8051. Projektowanie PCB. Kontakt na e-mail.

jamtex 

Otrzymał 44 piw(a)
Programuję w:
C#/Ardu
Wysłany: 12-09-2008, 08:34   

JFKCorp napisał/a:
Witam!!
Mam pytanie: czy ktoś może wie gdzie można kupić kółka zębate? Cały czas szukam jakiegoś źródła, ale nic nie mogę znaleźć. Chcę za ich pomocą złożyć własne serwa ;-)

Pozdrawiam

Bez problemu kupisz zębatki do serw na allegro - poszukaj.
Ostatnio widziałem parę aukcji z mosiężnymi zębatkami - są produkowane jako "zestaw naprawczy" do serw.

qatryk 

Wysłany: 12-09-2008, 19:48   

Cześć!
Czy taplexia sie nadaje do tego ?

Daniel93 

Otrzymał 63 piw(a)
Wysłany: 13-09-2008, 11:34   

Tak.

FIM 

Wysłany: 07-01-2009, 23:48   

JFKCorp napisał/a:
Witam!!

Pozdrawiam

Witam!
Wszystkim mającym problemy z zakupem kół pasowych lub zębatych polecam skorzystanie z usług firmy SKIFFY która sprzedaje takie elementy (minimalne zamówienie to 10 szt. jednego rodzaju ale ceny nie są wygórowane). Poza tym wytoczenie pary kół pasowych wg rysunku w warsztacie z którym współpracuję to kilka złotych, a ceny są raczej w całym kraju porównywalne.
Pozdrawiam

Drei Dinge foerdern das Studieren: Fragen, Behalten und Repetieren.

ridzi 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 30-01-2010, 23:14   

a czynie dało by się zmniejszyć tej konstrukcji?

slepy9393 

Wysłany: 28-03-2010, 17:31   

Jeśli chodzi o gotowe przekładnie polecam magnetowid
Można tam znaleźć dużo przekładni pasowych ślimakowych zębatych
oto przykładowe części z magnetowidów na podstawie niektórych będę robił układ skrętne w robocie :P (z czujnikiem pozycjonowania i automatycznym powrocie do zera :D )

regrom 

Otrzymał 3 piw(a)
Programuję w:
C
Wysłany: 08-04-2010, 19:44   

W starociach można wiele rzeczy znaleźć, lecz ciężko dostać powtarzalne elementy, o ile kółka pasowe można sobie popiłować(większe średnice) to bardzo ciężko znaleźć zrobić te małe kółka pasowe na silnik, oś 2 mm średnice około 10mm. Mało kto też posiada frezarkę modelarską.

Od kilku dni usilnie poszukuję(internet) takich małych kół pasowych, będę miał czas to przejdę się po serwisach rtv.

O to efekty poszukiwań:

Źródło: [URL=http://www.strzały.pl/index.php?k79,pirotechnika-mlyny-kulowe ]KLIKNIJ[/URL]
Cena: Drogo.. od 5 zł w góre

Sam producent tych kółek to: KLIKNIJ Różne >> różne >> koło napędowe

Jednak opłacalne są tylko duże zamówienia: CENY

Next:

Cena: Tanio 1 zł sztuka

Kółko 10 mm , wewnętrzny otwór brak danych, jednak to nie problem zawsze można rozwiercić, pewnie to 2mm.

Tylko jeden mankament, nie prowadzą sprzedaży detalicznej, minimalne zamówienie 200 zł i tylko dla firm, dziś nie udało mi się tam dodzwonić, może się uda zamówić w mniejszej ilości, jeśli się nie uda to mam pytanie:

Czy byłby ktoś chętny na zrzutę ? Zamówienie większej ilości razem?

Pisząc to tutaj dzielę się z wami informacją jak i ze światem, zdaje sobie sprawę że ktoś może to wykorzystać zarobkowo.. gdyż trudno to znaleźć.. więc chwilowo nie podaje źródła.

Odpowiedz do tematu