Skocz do zawartości

[Kurs] Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 2


Pomocna odpowiedź

Witam ponownie. Jak już mówiłem w drugiej części kursu zajmiemy się uruchomieniem środowiska i połączeniem go z naszym smarfonem/tabletem. Wszystkie próby przeprowadzone zostaną na smartfonie - HTC Desire.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

002.thumb.png.80fc2aac79846813126ba6252b1e01bb.png

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów.Programuję w baskom.Zbudowałem małego robocika ,którym steruje poprzez btm222 ,terminal rs232 w smartfonie HTC.Nie mam żadnych problemów z komunikacją .Fajnie by było gdybym stworzył własną aplikacje na smarfon,ale pojawił się problem.Zainstalowałem wszystkie składniki zgodnie z artykułem.i nie mogę wgrać aplikacji testowej do smartfona.

Aplikacje próbuję wgrać poprzez kabel. Jak widać na fotce HTC jest połączony z kompem

ale brak komunikacji w inverterze

Pojawia się komunikat.Proszę o ukierunkowanie mnie gdzie popełniłem błąd

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Problem był prozaiczny.Po długich poszukiwaniach błędu ,którego nie znalazłem, postanowiłem

zainstalować ponownie nowego "apka"(po uprzedniej deinstalacji) i tak praktycznie problem z komunikacją sam się rozwiązał.Artykuł wspaniały ,wszystko pięknie na androidzie działa.

W tej chwili próbuję przesłać moją aplikację z mojego smartfona na kolegi smartfona ,przez bluetooth i widzę ,że nie bardzo się da,pokazuje się jakiś link i nie wiemy co z tym zrobić.

Może ktoś podpowie jak wgrać aplikację w następnego smartfona bez użycia "apka" , lub co zrobić tym linkiem po połączeniu przez bluotooth smartfonów.

Dzięki za artykuł.(piwo postawiłem).Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów.Chwilowo aplikacja załącza i wyłącza diodki na płytce EVB,ale wiem że nie będę miał problemów z sterowaniem robocika,może przedstawię go na forum choć nie jest to jakiś wielki wynalazek

Wstępna aplikacja na fotce (słaba jakość fotki)Pełną wersję przedstawię następnym razem

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.