Skocz do zawartości

[Kurs] Cadsoft Eagle - część 2 (PCB)


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

chodki, nie nazwałbym tego zaletą. W większości przypadków płytki wychodzą tragicznie po użyciu tego narzędzia. Wystarczy trochę pomyśleć i można zrobić samemu o wiele lepsza płytkę.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, przyznam szczerze, że nie słyszałem o takiej możliwości. Zadałem pytanie ekspertowi z Farnella i czekam na odpowiedź.

chodki, autorouter w Eagle to formalność, poczytaj trochę w internecie a zrozumiesz czemu tak mało ludzi go stosuje. Niestety, programistom w tym przypadku akurat trochę powinęła się noga.

Link do komentarza
Share on other sites

najlepiej jest drukować bezpośrednio z Eagle'a, daje nam to 100% pewność że wymiary się będą zgadzać (wadą jest, że można drukować tylko jedną płytkę na stronę), eksportowanie do plików graficznych jest dość ryzykowne. Już bezpieczniejszym sposobem jest drukowanie do pdf, a potem powielenie płytki w edytorze pdfów.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie ja też używam pdf printera z opcją nakładania wydruku na poprzednią zawartość pliku. W ten sposób można zmieścić na stronie do 9 płytek w zależności od rozmiarów i jest pewność, że mają dobre wymiary jeśli się wyłączy przy drukowaniu opcję przeskalowywania.

Link do komentarza
Share on other sites

W takim razie zwracam honor, chociaż po wrzuceniu wygenerowanego obrazka do worda, zawsze przyjmuje mi prawidłowe wymiary. W weekend postaram się poprawić tą część, dopiszę też może coś o sprawdzaniu poprawności bo zapomniałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Spoko Art, trochę spóźniony do konkursu. No może sam zaprojektuję pierwsze PCB do mojego robotka. Do tej pory robiłem to w Corelu, lub używałem gotowych rozwiązań. Ewentualnie proste PCB robiłem od ręki.

Apropo MASY, to też ważny temat jej prowadzenie nie jet tak bez znaczenia, szczególnie jak blisko siebie idą ścieżki po których hulają różne częstotliwości.

Ale ja mam inne pytanie.

Jak sprawdzić czy dwie różne ścieżki (np. od obu kanałów PWM) mają taką samą długość ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.