Skocz do zawartości

tht

Users
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

tht zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 5 czerwca 2010.

Treści użytkownika tht zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    z lasu

Osiągnięcia użytkownika tht

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • Młodszy roboty
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

4

Reputacja

  1. tht

    WAT czy AGH???

    Witam, dawno mnie tu nie było, jednak wróciłem aby zaczerpnąć waszych opinii na temat wyżej wymienionych uczelni. Wiem, że co osoba to różne zdanie na dany temat itd jednak byłbym wdzięczny za udzielenie mi merytorycznych odpowiedzi na pytanie co wybrać : mechanikę i budowę maszyn na AGH czy mechatronikę na WAT-cie??? Może ktoś z was studiuje na na podanych uczelniach na tych kierunkach i mógłby się wypowiedzieć jakie są jego odczucia. Jak z poziomem nauczania, wykładowcami, akademikiem itd. I mam jeszcze pytanie do ludzie którzy ukończyli powyższe kierunki, jak jest z pracą po ukończeniu studiów?? Pozdrawiam, tht
  2. Zastanawiam się nad prawidłowością swojego toku myślenie, dokładniej mówiąc chodzi o to czy te silniki z pololu będą prawidłowo działać sterowane tym mostkiem H. W danych silnika jest napisane, że bez żadnych obciążeń pobiera prąd rzędu 100 mA i 1600mA przy całkowitym zatrzymaniu wałka. Myślę, że w linefolowerze nigdy nie dojdzie do całkowitego zatrzymania wałka więc ten mostek byłby dobry, zaś w mini sumo gdzie często dochodzi do "brutalnej przepychanki" silniki prawie się nie kręcą przez co płynie przez nie duży prąd mogący spalić ten mostek H. Mógłby ktoś potwierdzić mój tok rozumowania?
  3. Czyli w tym wypadku najlepiej byłoby dać 50% tak? Czy jak np dam 25% to też bedzie dobrze?
  4. Chciałbym zbudować czujnika jaki zaprezentował Treker i znalazłem kalkulator obliczający rezystory które regulują częstotliwość scalaka NE555 kalkulator i nam pytanie mógłby mi ktoś wytłumaczyć za co odpowiada parametr ,,Duty Cycle"? pozdro
  5. tht

    Początek z programowaniem AVR

    Tu masz wszystko pięknie opisane:) http://www.kursc.forbot.pl/
  6. tht

    Gangster V:0.1 Beam

    Tak, czujniki to CNY70. Nad LineFollowerem z uC myślałem ale niestety nie bardzo wychodzi mi drukowanie płytek, a dokładniej mówiąc przenoszenie toneru na laminat. Co do kursu Bascoma to kiedyś się uczyłem Bascomu i można byłoby sobie co nieco przypomnieć i przerobić wsad do uC z twojego artykułu Nawyk. Aktualnie jednak przeglądam kurs C od abxyz (naprawdę polecam), w planach mam teraz budowę Gangstera v:0.2 z kilkoma czujnikami CNY70, Atmegą 168 i może szybszymi silniczkami i oczywiście wszystko na płytkach drukowanych. Dzięki za pozytywne komentarze 🙂
  7. Siemka szanowni pasjonaci robotyki, jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum wiec się przedstawię. Jestem tht, chodzę do 2 klasy LO i od niedawna interesuje się szeroko pojętą elektroniką. W dniu dzisiejszym chciałem wam przedstawić mojego drugiego robota(pierwszy to standardowy światłolub) i zarazem pierwszą konstrukcję klasy LineFollower. Pracowałem nad jego budowa kilka godzin, początki z lutowaniem itd 😳 Może do rzeczy oto on GANGSTER Konstrukcja: - Schemat zaczerpnięty z tej strony http://robotyka.net.pl/index.php?pokaz=p_linefollower_beam - Napęd to 2 takie silniczki http://mobot.pl/index.php?site=products&type=873&details=7863 (bardzo wolne ale ze względów finansowych wybrałem te bo może kiedyś zbuduje upragnionego manipulatora na gąsienicach) i 2 kola również z mobota - Podwozie wykonane jest z laminatu i ma wymiary: długość - 19 cm, szerokość 18 cm, wysokość nadwozia od powierzchni to ok. 5mm. Zapomniałbym... jeszcze krotki filmik z wyczynami Gangstera https://www.youtube.com/watch?v=-Uvg3ri3wkA Czekam na komentarze odnośnie Gangstera. Pozdrawiam tht
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.