Skocz do zawartości

tailung24

Użytkownicy
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika tailung24

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Już wiem w czym błąd. Przez pomyłkę zaznaczyłem atmega88 zamiast 8. Teraz wszystko śmiga!!! Dzięki wszystkim za pomoc.
  2. Plik .hex uzyskałem kompilując kod w arduino ide i wyciągnąłem go z temp. Kość to atmega8a-pu
  3. W konsole wpisuje to: avrdude -c usbasp -p m8 -U flash:w:program.hex Program który wgrywam na próbe to proste miganie diody, które wcześniej sprawdzałem na arduino.
  4. No właśnie nie mam żadnego antywirusa. Mniejsza już o arduino ide, avrdude tez moze byc tylko teraz znowu coś nie działa. Program niby się wgrał, ale dioda nie miga.
  5. No właśnie teraz próbowałem AVRDude i programator rzeczywiście ruszył, załadował program, ale niestety nie działa. Miał migać diodą, a tu cisza. Ale jest chociaż jakiś postęp 😃
  6. Przeinstalowałem sterowniki i niestety nic z tego, porty USB też zmieniałem.
  7. Dzięki za podpowiedź z Zadig, ale niestety nie pomogło. A co do sposobów jakie wcześniej testowałem to próbowałem wymusić podpis sterownika co mi się chyba udało, bo sterownik się zainstalował i w managerze urządzeń pokazuje że wszystko działa prawidłowo,jednak w arduino ide wyświetla komunikat not find USB device.
  8. Wszystkich sposobów jakie znalazłem ? Może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie.
  9. Witam, Ostatni chciałem przenieść projekt z mojego arduino na atmege8a-pu. W tym celu zakupiłem programator USBasp, zainstalowałem sterowniki, komputer w menagerze urządzeń wykrywa programator, ale niestety nie wykrywa go Arduino IDE. Wywala mi taki komunikat: Arduino:1.6.13 (Windows 10), Płytka:"ATmega328, 328P / 328PA, 2.7v, Disabled (default), 8 MHz internal" Szkic używa 1 078 bajtów (3%) pamięci programu. Maksimum to 32 256 bajtów. Zmienne globalne używają 9 bajtów (0%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 2 039 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2 048 bajtów. avrdude: Warning: cannot query manufacturer for device: No such file or directory avrdude: Warning: cannot query product for device: No such file or directory avrdude: error: could not find USB device with vid=0x16c0 pid=0x5dc vendor='www.fischl.de' product='USBasp' avrdude: error: could not find USB device with vid=0x16c0 pid=0x5dc vendor='www.fischl.de' product='USBasp' Próbowałem już wszystkich sposobów i nie mam już pomysłów, więc liczę na Waszą wiedzę. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.