Skocz do zawartości

slepy9393

Users
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Białystok
  • Zawód
    Uczeń profilu Elektromechanik
  • Moje zainteresowania:
    robotyka mechanika informatyka elektronika mechanika muzyka

Osiągnięcia użytkownika slepy9393

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!
  • Aktywny twórca

Odznaki

0

Reputacja

  1. Jeśli chodzi o gotowe przekładnie polecam magnetowid Można tam znaleźć dużo przekładni pasowych ślimakowych zębatych oto przykładowe części z magnetowidów na podstawie niektórych będę robił układ skrętne w robocie 😋(z czujnikiem pozycjonowania i automatycznym powrocie do zera 😃)
  2. [niedokończony] R.K. czyli robot który jeszcze nic nie umie Pierwsza poważna konstrukcja jak narazie to tylko podwozie bez oprzyrządowania Ojj przepraszam za złe wstawienie proszę o przeniesienie do nieukończonych Plan był taki "stworzyć porządną podporę życiowa dla robota" Nie wiem jeszcze co będzie robić może podążał za linią , za światłem Może będzie omijał przeszkody w drodze donikąd 😃 oto najnowsze postępy co do mojego "robota" :PP Ogólnie tak ma wyglądać bez akumulatora i innych sprzętów tylko rama silniki i przekładnie oto silnik który pociągnie monstrum 😃 jest to silnik od wycieraczki samochodowej (sam szczotki wymieniałem :PP) oto układ (mechanizm) skrętu kół oparty o 2 silniki dc na 12V oraz przekładnie którą chciałem wykorzystać do napędu ale jednak poprzedni silnik był zasłaby (widok z góry) o to widok z dołu co do przekładni napędu doszedłem do wniosku ze silnik od razu będzie dotykać kola dzięki czemu zaoszczędzę na przekładni :PPP a wyglądać to będzie mniej więcej tak co da od razu przełożenie 18.84:510 (obrót koła : obrót silnika) a wiec 1:27 obroty silnika to około 3500rpm czyli 129 obrotów koła na minute co daje 6611 cm na minute co daje co daje 396666 cm na godzinę co daje 3.9 kilometra na godzinę a wiec prędkość jest zawrotna ale raczej zwiększę średnice wału silnika dla uzyskania prędkości około 20km/h co będzie już efektem zadowalającym z kolejnych efektów pracy będę się spowiadał do zobaczenia a i taki P.S. Podczas wiercenia blachy na podkładkę przedniej osi przyciskałem ją do stołu. wiertło się zablokowało w blaszce i zaczęła kręcić blachą która przecięła mi kciuk w poprzek co spowodowało wielki wytrysk krwi na nową błękitna koszulkę 😃 Kolejny dzień pracy przynosi kolejne zmiany 😋 tak jak widać na zdjęciach co do zmian to nastąpiła tylko jedna właśnie co do napędu zwiększyłem oś silnika poprzez zębatkę ściągniętą z silnika krokowego od drukarki zmiana duża bo z osi 6 milimetrowej zmiana na 11 czyli przełożenie z 1:27 spada do 1:14,7 przyrost prędkości wynosi około połowy i wynosi teraz 7,2 km/h z 3,9 km/h co do zasilania zostaną zastosowane akumulatory ołowiowe 12V/1.2Ah 2/3 sztuki Co do pytań na każde chętnie odpowiem.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.