Skocz do zawartości

slawko_k

Użytkownicy
  • Zawartość

    341
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    23

slawko_k zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 18 listopada 2017.

Treści użytkownika slawko_k zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

1 obserwujący

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    podkarpackie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika slawko_k

Innowator

Innowator (10/19)

  • To już 15 lat!
  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Młodszy Juror

Odznaki

136

Reputacja

  1. Z sieci 230V AC po wyprostowaniu i odfiltrowaniu masz ok 324V-spadek na prostowniku czyli ok 322V. Za mało? Co do reszty to podłączasz tyrystor w szereg, wyzwalasz go i jest. W czym jest problem?
  2. Udało mi się to włączyć z automatu streamowanie. Ale nie działa tak jak chciałem, bo nadal trzeba wejść na stronę http://192.168.0.100. z jakiegoś urządzenia w sieci. Jeśli nie wejdziemy na tą stronę albo z niej wyjdziemy rozpoznawanie twarzy się zatrzymuje. Czy ktoś wie jak zrobić lub widział w sieci jakiś projekt rozpoznawania twarzy offline?
  3. Witam. Chcę zrobić rozpoznawanie twarzy i wysyłanie danych na port szeregowy. Z wysyłką tego co mi potrzeba już chyba sobie poradziłem, zmieniłem też położenie suwaków "Face Detection" i "Face Recognition" na włączony ale nie wiem jak zrobić zeby z automatu po starcie to działało. Domyślnie musze wejść z jakiegoś komputera w sieci czy smartfona na http://192.168.0.100 i na dole wcisnąć przycisk StartStream. Ja nawet nie chcę żadnej sieci, logowania do wifi, streamowania. Chcę tylko wysyłać dane przez przez port szeregowy. Dziękuję za podpowiedzi.
  4. Nie za bardzo widzę gdzie tu są równolegle podpięte jakieś 2 przejściówki. Widzę za to że sygnał z konwertera USB-UART idzie jednocześnie do gniazda do którego podłącza się procesor oraz do gniazda z modułem BT. To raczej nie jest dopuszczalne. Może i jakimś cudem to zadziała ale na pewno nie jest zgodne ze sztuką żeby łączyć ze sobą TX'y dwóch urządzeń (z RX'ami krzywda się nie stanie). Taz coś takiego zrobiłem ale przez rezystory 1k i działało. co do usb to D+ z D+ oraz D- z D-
  5. No te taniutkie chińskie żółte silniki z przekładniami to nie jest szczyt marzeń. każdy inaczej kręci i coś tam zakręca.
  6. A czego ma się nie nadawać. Są z gumy powinno być ok. Ja zrobiłem na drukarce z PLA i też działa ale guma będzie lepsza. Moja konstrukcja tu
  7. enikan ta bateria ze zdjęcia ma 14 lat wiec czego ty się po niej spodziewasz
  8. Ja wiele mierzyłem nawet nowych ogniw i nigdy deklarowanej wartości do 3V nie uzyskałem. rozładowując do ok. 2,6V jeszcze z 10% mozna wyciągnąć
  9. Są w chinach takie testery diodowe. Na YT są filmiki z tego. Tylko żeby sam silnik indukował jakieś napięcie to trzeba nim kręcić szybko i diody tak szybko mrugają że i tak nie widać czy się pokrywają z czujnikami. Oscyloskop faktycznie by to wyłapał. No nic. Pewnie pozostaje nadal metoda prób i błędów.
  10. Sorry za wykopnie trupa ale temat jest ciekawy a szukanie po omacku właściwej kombinacji trochę męczące. Marek fajnie to opisałeś ale to mi pasuje do silnika połączonego w gwiazdę z przewodem neutralnym. A co w przypadku trójkąta? gdzie ten oscyloskop podłączyć?
  11. Po co od razu resetować. Wystarczy lcd.clear(); zrobić Nie bawiłem się nigdy tą biblioteką i nie wiem co zwraca to rtc.getTimeStr() ale domyślam się że coś w stylu 00:00:00 (to ty wiesz najlepiej co widzisz na wyświetlaczu. Zatem wstawiasz gdzieś w pętle cos w stylu if ( rtc.getTimeStr()=="00:00:00") lcd.clear();
  12. Nie jest ok. Coś robisz źle. Albo układ zły albo coś źle mierzysz. IRL2203 wg opisu ma 0,007 ohma. Taki układ bardzo często się stosuje i bezproblemowo działa.
  13. IRF540 przy 5V na bramce powinien dać koło10A. Ale jeśli faktycznie w tymo jest problemem to daj jakiś niskonapięciowy np IRL2203
  14. Może problem w tym że inkrementujesz piny co 1 a przekaźniki masz podłączone 22, 24, 26 ... czyli co 2 for (int sensor=1, pin=RELAY_1; sensor<=NUMBER_OF_RELAYS;sensor++, pin++) { pinMode(pin, OUTPUT); digitalWrite(pin, loadState(sensor)?RELAY_ON:RELAY_
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.