Skocz do zawartości

sergio256

Users
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warszawa

Osiągnięcia użytkownika sergio256

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!
  • Młodszy roboty
  • Młodszy Juror

Odznaki

3

Reputacja

  1. Fajnie, że organizujesz "otwarte" zawody, ale... Termin zawodów (wtorek, godz. 12) sprawia, że są one głównie dla uczniów oraz dzieci małych i dużych. Dorośli mają w tym czasie pracę, a studenci elektroniki - "laborki".
  2. Rzeczywiście, źle zmontowane klocki potrafią "eksplodować" przy większych obrotach silników... Nie używałem zwykłych silników Lego, tylko takich troszkę mocniejszych, przez co po kilku dniach testowania robota można było dostrzec lekkie zużycie niektórych elementów 🙁
  3. Jeszcze jedna konstrukcja z klocków Lego, dość nowatorska i oryginalna. Robot jeździ na 4 kołach - wszystkie są skrętne, a dwa tylne - także napędowe, z dyferencjałem (układem różnicowym) między nimi. Robot nie jest zbyt elegancki (konstrukcja szalonego konstruktora 😃), gdyż głównym celem jego zbudowania było sprawdzenie nowej koncepcji. Aby go zbudować musiałem poświęcić poprzednią wersję słowika 🙁 dyferencjał: przeniesienie napędu na koła skrętne:
  4. Chciałbym przedstawić zbudowanego przeze mnie robota z klocków Lego. Wystartował na Bionikaliach 2008, zajmując zaszczytne 14. miejsce (został nawet pokazany w Teleexpresie 🙂 ). Przy pierwszym przejeździe podskoczył na muldzie i wypadł z trasy, ale po zmniejszeniu jego prędkości, i dzięki prostowaniu laminatu za drugim przejazdem przejechał całość nie wpadając w pętelki i nie gubiąc się. Szkoda, że tegoroczne zawody na PW były tak beznadziejnie zorganizowane - ciągle zmieniano zasady (tuż przed zawodami i w ich trakcie)...
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.