Skocz do zawartości

fobos319

Users
  • Zawartość

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Bydgoszcz

Osiągnięcia użytkownika fobos319

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • Aktywny twórca
  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Najprostsze rozwiązanie. Termobimetal /termistor komparator+ 2 przekaźniki i zasilanie 12V. + układu prostota i niezawodność - brak histerezy i płynnej regulacji
  2. 170+KW Ewentualnie wymiana na duże radiatory/transformatory/inne ciekawe propozycje.
  3. Witam po długiej przerwie (praca i totalny brak czasu) Oferta nadal aktualna. Cena 180zł +ewentualne koszty wysyłki, możliwość wyst. na allegro(preferuje odb. osobisty można zobaczyć i przetestować) Można składać propozycje wymiany(moduły, części itd.)
  4. Aktualne. Cena spada do 200zł potrzebuje funduszy na nowy projekt.
  5. Przepraszam za post pod postem ale nie mogę edytować 1 . Wkradł się mały błąd w opisie . Napęd to 4x MG90S .
  6. Witam. Na sprzedaż konstrukcja gąsienicowej platformy samobieżnej. Konstrukcja w pełni zaprojektowana przez mnie, posiadam całą dokumentacje techniczną. Podstawowe informacje: 4x MG90S przerobione 6x HC-SR04 4x TB6612 1x Atmega128 2x odbiornik IR TSOP31236 1x modół BT HC-06 1x złącze uSD( brak karty uSD w zestawie ) 2x Eprom na I2C 1x scalony wzmacniaczTDA1308+głośniczek 1x akcelerometr+żyroskop Lsm330dlciNEMO 1x miejsce na magnetometr HMC5883l nie wlutowany 1x pakiet Li-Pol Dualsky 7.4V 2200mAh 20C ładowany max 4 razy 1xUSB wyprowadzone jako złącze ISP I wiele wiele więcej wszystko zamieszczone w schemacie. Wymiary w najdalszych pkt: dł-25,5cm szer-15,5cm wys-5,5cm Wymiary samego kadłuba: dł-14cm szer-10cm wys-4cm Wyprowadzone wolne porty, interfejsy na goldpiny w celu dalszej rozbudowy. Do zestawu dokładam przejściówkę do balansera zmieniłem przez obudowę i łatwość podłączenia bez wyjmowania baterii, pliki z Eagla, kody. Płytka zamawiana w Satlandzie. Części zamawiane w TME, Electropark, Botland i kilka innych sklepów. Całość malowana lakierem samochodowym czarny wys.połysk.(obudowa wykonana z laminatu, miało być proszkowo ale drogo;/) Wszystkie podzespoły nowe, sprawne , przetestowane. Robocik ma wgrany bootloader na BT i wgrany prosty programik testowy. W załączniku pliki z Eagla do wglądu. Uprzedzę pytanie: Radiator na ATmega 128 tylko dla wyglądu oczywiście, nic się nie grzeje itd. Cena 250zł do negocjacji. Możliwość wystawienia na allegro. Preferuje odbiór osobisty w Bydgoszczy, co do przesyłki można porozmawiać. Pytania, więcej zdjęć dośle odpisze. Posiadam w szafie wiele skarbów LCD16x2, HDLU1414, el.smd, uprocesory, pamieci, konwertery i wiele innych "skarbów". Można pytać sprawdzę czy posiadam i mogę dołączyć do robota ew. sprzedać oddzielnie. Pozdrawiam. Zdjęcia w lepszej jakości na zew. serwerze. http://imgur.com/a/lsvzI http://imgur.com/5H45PJj http://imgur.com/0b7Yhy6 http://imgur.com/qheSGYg Zdjęcia robione telefonem podczas odbierania składanie gąsienic i PCB: http://imgur.com/a/teJfs Desktop.rar
  7. Moje gratulacje 😃 Kolejny pokaz jak poskładać robota z dostępnych części w prosty sposób , jak to się mów coś z niczego . Możesz coś dokładniej napisać na temat procka na tej płytce jestem ciekawy jego możliwości (przeglądałem DS ale mi chodzi o opinie użytkownika a nie gołe dane ) i jak go ocenisz w porównaniu np. z STM32f103 ???
  8. Gratulacje konstrukcji. Mam pytanie jak oceniasz te silniki tzn. nie za słabe ,nie za wolne , słabe jakościowo itd. ???
  9. Wrzucam poprawiony schemat na którym pozmieniałem wszystko wg. zaleceń kolegi marek1707 jak również PCB z poprawkami. Zmieniłem sterowanie dalmierzy HC-SR04 , wywaliłem zbędne konwertery poziomów logicznych (HC-SR04 rozpoznaje poziom na TRIGER 3,3V jako wysoki,jak również znalazłem w google na jakiejś niemieckiej stronie wzmiankę o sterowaniu bezpośrednio jakimś procesorem 3,3V),odczyt zrobiłem tak jak proponował marek1707 suma ECHO i TRIGER na 2 diodach i rezystorze na wejście ICP3 w procesorze. Dodałem Buzzer , wzmacniacz słuchawkowy do odtwarzania xxx.wav(obsługiwany będzie przez T0 , wyłączę kwarc zegarkowy na czas generowania PWM) , wyprowadziłem wszystkie wolne piny na złącza . Wszystkie możliwe wyjścia iNEMO podłączyłem do procesora , bardzo ułatwią życie 😃 , wszystko co się dało podłączyłem pod sprzętową obsługę . Może macie pomysł co jeszcze dołożyć do wszędobylskiego robota domowego ??? (tylko żadne WI-FI , kamery itd. bo tego poczciwa Atmega nie uciągnie 😃) Trochę miejsca na PCB jeszcze da się wygospodarować. Mam nadzieje, że tym razem nie popełniłem poważnych błędów ale o ocenę proszę kolegów z większym doświadczeniem . Wrzucam tutaj całą dokumentacje dla innych użytkowników jak i do sprawdzenia pod względem błędów. Desktop.rar
  10. OK . To z blokowania multiplekserów rezygnuje,z wolnymi portami też myślałem aby tak zrobić ale dopiero na sam koniec chciałem je na goldpiny wyprowadzić żeby ważniejsze rzeczy najpierw uporządkować. Co do buzera to fakt dobry pomysł , a co myślisz o xxx.wav na pwm 😃 akurat mam mały słuchawkowy wzmacniaczyk w SO-08 i głośniczki od laptopa takie małe 1W a do tego uSD i proste komunikaty można by wgrać , R2D2 i C3PO dobre odrazu mi się SW przypomina 😃 Tak w ogóle to leci zimny browarek i pomógł za na prawdę pomocną dłoń dla ambitnego hobbisty 😅 1.rar
  11. Witam. Jak rozumiem to po zastosowaniu rezystorów do masy przy 6 trigerach to będzie ok bez zmiany układu tak ?? Jeszcze ich nie zamówiłem ale pytam czy to zda egzamin. Układ dekodera i kodera na schemacie poprawiłem po wstawieniu go na forum i zapomniałem tu zmienić. To samo tyczy się rezystorów przy TB6612 pozostał tylko jeden . Co do oszczędności energii itd. zrezygnowałem z tego całkowicie tylko wyłącznik pozostał na stabilizatory, przekonał mnie twój poprzedni post i jeszcze raz sobie to przemyślałem . Początkowo też myślałem o PD lub PS ale odpuściłem to całkowicie. Po co oszczędzać energie w robocie który będzie jeździł po domu :-> Jak mu energii zacznie brakować na dojazd do stacji bazowej (dlatego 2 TSOP ,dla dokładnego obrania kierunku 2 latarnie ) to wyśle Komunikat przez BT(zapisana ostatnia pozycja z dalmierzy i trasa z iNEMO) i wyłączy silniki ,LED,wyłączę przerwania , iNEMO też przełączę w PS i tak będzie czekał aż po niego przyjdę 😃 Co do ICn to pozostaje IC3 na T3 , gdyż T1 będzie generował PWM , T0 obsługuje kwarc zegarkowy. Co masz na myśli sumując Triger i Echo na myśl przychodzi mi bramka "AND",lub 2 diody Schootkiego ? Dobrze kombinuje ??? 1.rar
  12. Witam . Dzięki za słowa krytyki zawsze mnie motywują 😃 A teraz do rzeczy: Rezystor -ale wtopa miało być 470R 😃 Pierwszy raz mam styczność z HC SR04 i właśnie nie jestem pewien czy zinterpretuje 3,3V jako logiczną "1", dlatego rozbiłem wszystko na oddzielne piny . Mam nadzieje ze masz racje . Co do wyjścia SR04 to muszę zobaczyć jak to tam polutowane może będę miał szczęście i będzie OC podciągnięte do 5V i wystarczy wylutować rezystor i podciągnąć do 3,3V ??? Przekaźnik akurat miał służyć do całkowitego odcięcia zasilania aby układ nie pobierał nawet 1mA ale twoja wypowiedz mnie przekonała i podciągnę STBY do zera i podłącze do Atmegi .(tylko będę musiał pamiętać aby odłączać baterie przy dłuższym nie używaniu mostki w STBY biorą po ok. 2mA) I2C chciałem programowo ponieważ przerwania mi się skończyły a potrzebowałem jeszcze 2 do TSOP i tak wypadło.Co do przerwań to też masz racje nawet nie musi być to przerwanie a zwykły pin wejściowy i już wiek kilka przydatnych rzeczy, wiedziałem że coś pominąłem w DS 😳 To samo tyczy się UART 2. A F1A to bezpiecznik 1A akurat kondensator tantalowy w obudowie "C" mi pasował pinami i zapomniałem edytować symbol. Kontrola 5V i 3,3V tak dla siebie że wszystko ok z napięciami ale właściwie można usunąć . Co do sterowania SR04 to znalazłem demultiplekser w http://electropark.pl 74HC138 i działa na 3,3V. Tylko mam problem z multiplekserem 🙁 nie chce zamawiać z innego sklepu bo przesyłka wyjdzie drożej niż sam scalaczek. No i klops to demultiplekser ale inwersyjny :-(nie chce jeszcze wstawiac dodatkowo bramek NOT Zna może ktoś na szybko łatwo dostępne multi- i demulti- pleksery ?? Atmega128A chodzi 24h\7 na 20MHz przy 3,3V jako ramka do zdjęć i zegarek na biurku z LCD od S65 i uSD, także na 16MHz ten egzemplarz też będzie chodził chociaż wiem, że to przekracza wartości w DS ale to nie sprzęt medyczny nie zależy od niego życie Musze poszperać w szafie może gdzieś na płytach głównych lub innych szpargałach znajdę ten multiplekser 😃 Dzisiaj lub jutro postaram się wstawić poprawiony schemat płyty głównej do dalszej oceny poprawności . Dzięki za słowa krytyki która zawsze motywuje, a nie chce gotowców 😃 EDIT: Zmiany na schemacie multiplekser \ demultiplekser znalazłem w Botlandzie, sugerowane poprawki naniesione . Teraz jak to wygląda ?? jeszcze coś zmienić dołożyć?? 1.rar
  13. W Eaglu nazwa biblioteki "photo-elements" tam szukaj a jeśli jej nie masz to sprawdź czy masz aktywowane wszystkie biblioteki - co i jak pytaj Google.
  14. Witam wszystkich. Zaprojektowałem całkowicie od nowa elektronikę do platformy zamieszczonej w worklogu (Cruscher). Stara wersja została zniszczona w spotkaniu z oponą samochodu 🙁 Proszę o sprawdzenie poprawności projektu gdyż mogłem popełnić głupi błąd lub czegoś nie zauważyłem Głównie chodzi mi o iNEMO -pierwszy raz go będę używał i nie wiem czy dobrze zrozumiałem DS 😋 . Proszę o sprawdzenie również PCB. Krótki opis co i jak : 4 silniki + 4TB6612 LiPol 7,4V 2200mAh 6 HC-SR04 1 HC05 Atmega 128 1 Lsm330dlc iNEMO 1 uSD 2 Tsop Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem baterii. Zasilanie nisko prądowej części przez przełącznik. Zasilanie mostków H przez przekaźnik po sprawdzeniu napięcia baterii. W załączniku pliki z eagla Desktop.rar
  15. Wsunę kartę USD już sprawdzałem. Te 2 układy to są pod znakiem zapytanie 😃 Magnetometr i scalony akcelerometr z żyroskopem ale ich na razie nie daje . Wymiary 140/90 mm Tak w ogóle to załączam zmienioną wersje z dodatkową Atmega8A, która będzie obsługiwała enkodery już mam pomysł jak je zamocuje itd .Na krawędziach płytki wyprowadzone 4 piny pod enkodery . Atmega 128 będzie miała bootloader z obsługą BTM222 , tak samo z Atmega8 ale ona będzie pośrednio programowana przez Atmega128 , złącza do programowania wyprowadzone do 1 programowania , ewentualnie dalszej rozbudowy o dodatkowe moduły. Pliki z Eagle w załączniku . Nowy folder.rar
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.