Skocz do zawartości

bartek1333

Users
  • Zawartość

    378
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    8

bartek1333 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 29 września 2015.

Treści użytkownika bartek1333 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław
  • Programuję w
    C, C++, Python
  • Moje zainteresowania:
    Robotyka, elektronika, programowanie, modelarstwo, majsterkowanie

Osiągnięcia użytkownika bartek1333

Stały bywalec

Stały bywalec (9/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Aktywny twórca
  • Młodszy redaktor

Odznaki

39

Reputacja

  1. Szybki jest ten skrypt, w czasie rzeczywistym właściwie FPS'y lecą. Kiedyś robiłem coś podobnego, to głównym problemem była szybkość przetwarzania. Może zły algorytm miałem do tego, albo po prostu za słaby komputer 😉 Ciekawi mnie, czy autor pokusił się o rzeczywiste wyznaczenie położenia piłeczki na platformie. Znajomość kinematyki platformy i da się zrobić. Bo jak jest przekrzywiona, to rzut na matryce kamery trochę zaburza jej rzeczywiste położenie. Różnica jest niewielka dla małych wychyleń, ale pewnie coś by poleprzyło sterowanie 🙂
  2. Cześć! Używał ktoś kiedyś C++ w projektach z STM32? Cube generuje kod w C. Potem klikam prawy przycisk myszy na projekt i "Convert to C++", zmieniam plik main w nazwie (Rename) na main.cpp. Kompilator wyrzuca błąd: No rule to make target `C:/Users/bartek/Desktop/proba2/proba2/Src/main.c', needed by `Application/User/main.o'? Spotkał się ktoś z takim problem, albo wie jak sprawić, żeby projekt C współpracował z C++? 😃 Będę bardzo wdzięczny 🙂 Pozdrawiam, Bartek
  3. Działa, dzięki, piwko dla Ciebie 🙂 Czyli tak podsumowując, te dwa pliki nagłówkowe są gołymi, podstawowymi plikami od ARM, bez udziwnień funkcjami i za pomocą tego programuje się zawsze, w firmach również, chcąc operować na rejestrach? Nasunęło mi się pytanie. Rozumiem, że plik startup jest zawsze automatycznie dodawany do projektu i dzięki niemu nie muszę się martwić o inicjalizację mikrokontrolera, tak? On włącza mi też zegary dla peryferiów czy to muszę zrobić sam? A jakbym nie dołączyć cmsis boot, to bym musiał go sam inicjalizować, a poza tym by było ok?
  4. Witam, Mam płytkę STM32 Discovery z uC z rdzeniem Cortex-M0. Chciałbym programować bezpośrednio na rejestrach - jak w AVR'ach. Wiem że istnieje biblioteka od STM'a, ale po przeczytaniu różnych opinii na jej temat oraz mając na uwadze, że chcę dobrze zrozumieć mikrokontroler, chcę operować bezpośrednio na rejestrach. I teraz pytanie. W AVR'ach do projektu dołączałem plik nagłówkowy avr/io i śmigało a tutaj, skąd wziąć taki plik? Jak czytam to wszędzie jest opis biblioteki SPL, natomiast nie ma nic o takowym pliku nagłówkowym. Czy jest on już w danym środowisku, np. Keil , CooCox czy go trzeba pobrać skądś? I drugie pytanie. Czy rdzenie M3 i M0 są na tyle podobne, że jeśli w książce o M3 poczytam o Timerach, UART, DMA, to będę mógł zastosować tę wiedzę w M0? Pozdrawiam:)
  5. Fajna konstrukcja 🙂 Mam pytanie. Czy w takich konstrukcjach jest tak, że łatwiej steruje się robotem jeśli ma wysoko położony środek ciężkości?
  6. No właśnie, stąd mój problem na czym się skupić najwięcej, żeby móc pracować jak wyżej napisałem. Na następnych wakacjach chcę już poszukać czegoś takiego. Niby praktyki obowiązkowe są po 3 roku, ale kto zabroni zrobić dwie?🙂 Tak jest! 🙂 Tak właśnie myślałem że mechanika może być ważnym przedmiotem. Zatem przyłożyć więcej się warto. Co do PT to po próbnych pytaniach jakie nam pokazał na slajdach, to można wysnuć wrażenie że trzeba się trochę pouczyć. Może za wiele nie wyniosę, ale coś o różnorakich transmisjach warto wiedzieć 🙂. Bobby, a jak jest z przedmiotem takim jak modele układów dynamicznych albo podstawy przetwarzania sygnałów ? Warto samemu więcej posiedzieć na tym niż tylko żeby zaliczyć? O PEiE nie piszę, bo tak czy inaczej tego sam się uczę. Dzięki za odpowiedzi 🙂
  7. Cześć! Naszły mnie trochę chwile zwątpienia. Zacząłem od dzisiaj 2 rok na politechnice na kierunku AiR. Przedmiotów jest kilka: - modele układów dynamicznych - mechanika analityczna - podstawy elektrotechniki i elektroniki - podstawy przetwarzania sygnałów - podstawy telekomunikacji (sam wykład) Jak patrzyłem na strony wykładowców przedmioty wydają się być ciekawe, jednak na czym się konkretnie skupić? Mam świadomość że studia to tylko wskazanie drogi, ale z drugiej strony uczyć się po łepkach, byle zaliczyć i przejść dalej jest bez sensu, bo jednak teoria też się przydaje. W przyszłości chciałbym pracować przy projektowaniu robotów, automatów etc. mało interesuje mnie obsługa na lince produkcyjnej. Wiem że wymagania może wysoko postawione, ale raz się żyje 🙂 I teraz mam pytanie. Do czego szczególnie się przyłożyć na studiach (teraz konkretnie ten semestr), a które pobieżnie przejść? Czy zrobić tak, żeby wziąć książkę do Inventora, Matlaba i się zacząć uczyć, robić zadania z tych układów dynamicznych (to wydaje się szczególnie ciekawe), mechaniki, zważywszy na chęć projektowania? Oczywiście podstawa to jakieś koło naukowe, już mam 2 na oku, zobaczę jeszcze do którego wstąpię🙂 Konstrukcje sam też się staram robić, ale do tego też jakaś teoria musi być. Jak pokierować swoją "działalnością naukową" na studiach, żeby potem móc pracować w różnych projektach? Jak się wybić? Pozdrawiam i dzięki za przeczytanie moich żalów 🙂
  8. W kodzie deklarujesz: void GPIO_Cofig(void); Potem wywołujesz a także masz zdefiniowaną funkcję: GPIO_Config(); Zgubiłeś literkę w deklaracji 🙂
  9. Cześć, mam taki problem. Na płytce mam lm1117 5V w wersji SMD. Jednak gdy podłączam do niego pakiet Li-Pol 2s, przez diodę prostowniczą (przeciw odwrotnej polaryzacji) stabilizator momentalnie staje się gorący i na wyjściu daje tylko ok. 1,5V.... Piny na pewno dobrze podłączyłem. Jak sprawdziłem miernikiem, to rezystancja między wyjściem a masą to ok 1k oma. To jest normalne dla LDO? Ktoś wie, co może być tego przyczyną? Pozdrawiam, Bartek
  10. Koła też z balsy? Będziesz je czymś obklejał, żeby mieć większą przyczepność?
  11. bartek1333

    Major

    Masz jakieś profile prędkości? Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale w jakimś artykule była o tym mowa. I enkodery służą wtedy za sprzężenie zwrotne do powiedzmy regulatora P silników, który kieruje tym, żeby płynniej zmieniały prędkość?
  12. Brzmi zachęcająco 😃 A jak wygląda sprawa z lutowaniem i płytkami "żelazkowymi"? Czy raczej w firmie zamawiać? Wiem, że grot minifala jest super do tego + topnik porządny. A zwykłym grotem ktoś lutował?
  13. A ja mam pytanie zdeczka inne niż temat, ale też o STM'ach:) Jak wygląda sprawa nauki STM32? Tzn ile czasu zajmie w miarę ogarnięcie tego, czyli adc, uart, gpio itp.? Czasu codziennie nie mam zbyt wiele, ale powiedzmy, że ok 1h by było, może trochę więcej. No i oczywiście jakieś doświadczenie z AVR jest. Mam płytkę Discovery z cortex-M0. Duża jest różnica między m-0, a M3 lub M4? Bo z tego co się orientuje, sprzętowa obsługa enkoderów jest od wersji M3 lub M4.
  14. bartek1333

    Major

    Wyjścia enkoderów podłączysz wejść T0 i T1 w uC? Zamierzasz też jakoś wykorzystać drugie wyjścia enkoderów do kierunku?
  15. Ta płytka edukacyjna jest dostępna tutaj, poczytaj tam trochę o niej. Link do płytki
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.