Skocz do zawartości

Treker

Administrator
  • Zawartość

    18 117
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    533

Treker zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 25 marca.

Treści użytkownika Treker zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O Treker

  • Urodziny 09.06.1992

Informacje

Ostatnio na profilu byli

52 333 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Treker

Nauczyciel

Nauczyciel (19/19)

  • Arbiter
  • Juror
  • To już 15 lat!
  • To już 10 lat!
  • To już 5 lat!

Odznaki

4 tys.

Reputacja

  1. Tak właściwie to przyłożyłeś miernik tylko do jednego rezystora (330R), aby w pomiarze brany był pod uwagę drugi rezystor to czarna sonda miernika musiałaby dotknąć drugiego wyprowadzenia rezystora 100R.
  2. Czyli zagadka rozwiązania - R5 to 900R, a R21 to 220k. Pamiętaj tylko, że oprócz rezystorów mogło się uszkodzić jeszcze coś innego, a one spaliły się tylko przy okazji. Uważaj po wymianie tych elementów 😉
  3. @MIchalW84 witam na forum 🙂 Raczej będzie ciężko. Masz może zdjęcie tego wyświetlacza, aby zobaczyć jak dokładnie są wyprowadzone te piny?
  4. @KamilWGM dokumentacją serwomechanizmu akurat bym się mocno nie sugerował, bo tego typu proste serwomechanizmy mają akurat całkiem spory rozrzut parametrów między poszczególnymi egzemplarzami 😉 Tutaj mamy dwie opcje: masz uszkodzony serwomechanizm i/lub w błąd wprowadza nas ten malutki oscyloskop. Czy mierzyłeś nim sygnał generowany we wcześniejszym przykładzie (detektor przeszkód)? Czy tam odczyty mniej więcej zgadzały się z oczekiwanymi wartościami? PS Masz może pod ręką jakieś Arduino? Dzięki niemu moglibyśmy najszybciej sprawdzić serwomechanizm i oscyloskop.
  5. @sebsuwala witam na forum 🙂 Świetna robota, bardzo ładnie prezentują się te układy! To taka dobra praktyka, aby dodać kondensatory filtrujące przy zasilaniu każdego układy scalonego. Nie ma to jednak większego wpływu na działanie tak prostych układów.
  6. @sebsuwala to właściwie najlepsza droga, ponieważ schematy montażowe dla płytek stykowych nie są czymś powszechnym w elektronice. Są popularne w "świecie Arduino" i ogólnie przy elektronice hobbystycznej, ale przy innych układach raczej są rzadkością. Warto traktować je jedynie jako wskazówkę 🙂
  7. @Lucasyno a w jaki konkretnie sposób zrealizowałeś taką wersję układu?
  8. @Endix tak, to praktycznie taka sama sytuacja - tylko zamiast bezpośredniego zetknięcia sond zetknięcie następuje przez jedną z blaszek wbudowanych w płytkę stykową.
  9. @Troczki witam na forum 🙂 Mam nadzieję, że kurs będzie pomocny - powodzenia w nauce! @RobertKolo witam na Forbocie 🚀 W razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂
  10. @Mefe1 witam na forum 🙂 Jakiego dokładnie miernika dotyczy ten problem?
  11. @Odyss witam na forum 🙂 Sprawdź program Tinkercad - możliwe, że szukasz właśnie czegoś takiego.
  12. @Robid witam na forum 🙂 Na czym dokładnie utknąłeś?
  13. @zielony1958 witam na Forbocie i zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂
  14. @KamilWGM witam na forum 🙂 Przeczytałem cały post, ale nie zrozumiałem na czym dokładnie polega problem. Napisałeś, że serwo porusza się się w zakresie +/-45 stopni, więc wygląda to poprawnie. Co dokładnie masz na myśli w tym ostatnim zdaniu z powyższego cytatu, że Twoje serwo jest ograniczone? Uzyskujesz inny, mniejszy zakres ruchu?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.