Skocz do zawartości

Skipper

Users
  • Zawartość

    108
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Szczyrk/Gliwice
  • Zawód
    student
  • Moje zainteresowania:
    elektronika

Osiągnięcia użytkownika Skipper

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Wschodząca gwiazda
  • Młodszy roboty

Odznaki

12

Reputacja

  1. Ok, dziękuje wszystkim za informację. Cóż spróbuje dać ogłoszenie w odpowiednim dziale może ktoś mi coś takiego dotoczy albo wydrukuje 😉
  2. Witam, W zasadzie pytanie takie jak w temacie. Przyszły mi dzisiaj sample z AMS tj Enkodery AS5040 w komplecie z AS500-MD6H (szok 2dni po zamówieniu...) i tak się głowię jakby tu przymocować magnes: http://www.ams.com/eng/Products/Position-Sensors/Magnets/AS5000-MD6H-2 do wału silników Pololu, oczywiście mowa tu o silnikach z obustronnym wałem. Z góry dzięki za wskazówki 😉
  3. Skipper

    Mini armatka wodna do robota.

    A może rozebrać ciśnieniomierz automatyczny ? Pompka działa tam na 5V 🙂
  4. Ja polecam HP2200dn, z duplexem i siecią. Ma również USB. Podobnie jak poprzednika na jednym tonerze ok 8000str, i bardzo tania w ekeploatacji. Płytki wychodzą na niej doskonale.
  5. Nie do końca, jeśli jedna płytka ma masę to jest ok, w bardziej skomplikowanych płytach jedna warstwa to jest np poligon 3.3V i testy kompatybilności przechodzi.
  6. Małe podbicie, Zapis w ten sposób: PORTC |= (1< Poprawne są zapisy: RC2=1 PORTCbits.RC2 = 1;
  7. Dzięki bardzo, do głowy by mi nie przyszło że to inaczej ponazywali 🙂
  8. Mam pytanie, może mały offtop, ale może autor albo inny użytkownik miał z czymś takim doczynienia: otóż nie działają mi przesunięcia bitowe: np: PORTC |= (1< itd. Jeśli wpisze: PORTC |= (1<<2); to oczywiście nie ma problemu, ale zastanawia mnie skąd się to bierze ? Mam dołączoną bibliotekę procesora, kompilator to Hi-TECH v9.83 Głupota, ale zwiększa czytelność kodu...
  9. Luuke, a możesz podesłac link do tych przykładów producenta:) ? Właśnie o coś takiego mi chodzi 🙂
  10. Saito takie pytanko, czy to tego zestawu Discovery oferowanego w Waszym sklepie jest jakas "lekcja" pdt. jak zacząć, jak ogarnąć środowisko itp? Kiedyś korzystałem z takiego zestawu dla LPC zdaje sięże na cortex M-0 i coś takiego znalazłem zdaje się w sieci. Wiem wiem że jestem leniwy że oczekuje na coś takiego, ale uważam że szybki tutorial (nawet po ang) dużo ułatwia na sam początek.
  11. BlackJack i bardzo dobrze planujesz 🙂 Moje sugestie były tylko dlatego że ta część kursu dotyczy właśnie wyboru procesora i nie chciałem żeby ktoś później się zastanawiał dlaczego mu microswitch nie działa. Ogólnie, zawsze należy czytać noty, nawet dla tak prozaicznych czynności jak dołożeniu przycisku do projektu. Koniec moich wywodów:) Ps. TME jest bardzo bardzo fajne jeśli chodzi o produkty MC, mają praktycznie wszystko i to bardzo szybko po premierze, a i ceny nie są jakoś odpychające. PICkita 3 również mają w niezłej cenie: http://www.tme.eu/pl/details/pickit-3-icd/programatory/microchip-technology/pg164130/# Nie żebym za mocno chwalił, nie mam nic z nimi wspólnego 🙂
  12. dlaczego? w TME jest tego do wyboruy do koloru: http://www.tme.eu/pl/details/pic16f1503-i_p/mikrokontrolery-microchip-8-bit/microchip-technology/# W dowolnej obudowie 🙂 Owszem jest oddzielny program, spisuje się to 🙂 Tak tylko się zastanawiałem czy pracowałeś juz na PIC16, bo dla mnie jest on cięższy w "rozpykaniu" niż np PIC18, dla którego sam MC udostępnia sporo przykładów. Moja uwaga co do pull-up nie odnosiła się do MCLR, właśnie MCLR od biedy ma programowego pull up, gdyż jak wykorzystuje się go tylko jako reset, to jest on już wewnętrznie podciagnięty. Cytat z noty (miałem pod ręką akurat notę do PIC16F1507 ale uważam że w innnych przypadkach będzie podobnie): Oczywiście o wszytkim decydują bity konfiguracyjne. Moja uwaga dotyczyła PORTuB w PIC18, on cały pozbawiony jest programowych pull-up.
  13. Warto dodać że w procesorach MC nie wszystkie piny mają opcję programowego "podciągnięcia" tzn pull up. Ja miałem akurat takiego pecha że w swoim projekcie dałem przyciski monostabilne na pinach które nie miały tej opcji, dziwne to jest. Ale dlatego polecam przy projektowaniu zerknąć na to 🙂 Osobiście posiadam PICkit 3 Debug Express i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Dodam że przesiadkę na PIC zrobiłem z AVR wtedy gdy AVR miały "dziwaczne" ceny. Jeśli ktoś ma maila w domenie student.pl MC wysyła darmowe sample, generalnie bardzo się to opłaca, gdyż można wybierać w całej ofercie. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to w Elektronice Praktycznej w tym momencie trwa kurs programowania PIC18. Mierzyłeś się juz z PIC16 ? Ja właśnie teraz dorwałem PIC16F1503, (to ta wersja z dwoma niezależnie programowanymi cellami) i jakoś nie umiem rozpocząć. Po pierwsze zaskoczyło mnie to że nie ma czegoś takiego jak MPLABC16... Moim zdaniem bardzo szkoda, bo wygodnie używać zabudowanych tam funkcji.
  14. aj aj, przepraszam dopiero teraz zobaczyłem że autor pisze o 11.2V. To w takim razie jak najbardziej, trzeba zbić to napięcie w dół.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.