Skocz do zawartości

McRancor

Users
  • Zawartość

    212
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    13

McRancor zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 15 lutego 2009.

Treści użytkownika McRancor zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    ze wsi

Osiągnięcia użytkownika McRancor

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Lokalna gwiazda
  • Wschodząca gwiazda

Odznaki

39

Reputacja

  1. Pewnie, można tak robić, tylko wiesz jak to jest - potem ktoś spojrzy na Twój schemat, zrobi po swojemu soft i będzie się dziwił że mu Atmega przy 8MHz radiatora z wiatraczkiem wymaga 😉
  2. Problem jest w momencie kiedy przypadkowo załączy się wewnętrzne napięcie odniesienia jako napięcie referencyjne. Wtedy wewnętrzne napięcie odniesienia jest podpięte do AREF gdzie powinien się znajdować kondensator odszumiający. Kiedy dopięte tam jest AVCC to robi się nieciekawie. Dochodzi do najzwyklejszego w świecie zwarcia. Może się procek nie usmaży, ale jest to świetne źródło błędów. Napięcie odniesienia równe AVCC włącza się wewnętrznie a nie fizycznie poza prockiem.
  3. Hehe, nawet załapałem się do tekstu! Nie widziałem tego nanosumiaka, ale wygląda kozacko 🙂
  4. Widzę że ktoś konarowe Euroboty próbuje kopiować. Tylko trochę mu pługa i sonaru brakuje.
  5. Moim zdaniem serwa się do tego kompletnie nie nadają. Raz że nie uzyskasz dokładności wymaganej przez tego typu manipulator do jakiejkolwiek pracy, a dwa że nie masz możliwości regulowania prędkości (nie mylić ze sterowaniem). Pomijam fakt że potrzebne są przeguby translacyjne a nie rotacyjne... Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie silników liniowych. W jaki sposób wyobrażasz sobie budowę takiego układu na serwach?
  6. Chłopaki przez organizację zawodów mają spore zaległości na uczelni, na pewno jak tylko ogarną wszystkie koła, sprawka, projekty i ćwiczenia, doprowadzą do porządku wyniki i tym podobne kwestie 🙂
  7. Głosowanie za pomocą SMS jest stosowane w Wiedniu i się sprawdza. Jest znacznie wygodniejsze niż karteczki itp. Na pewno nie zrezygnujemy z tego. Inna kwestia że brakło informacji (jak zwykle) o kosztach - co w połączeniu z numerem zaczynającym się od 7 mogło skutecznie rodzić obawy - to zdecydowanie można poprawić. Wydaje mi się że to czy robot jest z Politechniki czy nie to nie ma żadnego wpływu. Mało tego - można głosować nie będąc fizycznie na miejscu, co dodatkowo eliminuje konieczność posiadania znajomych we Wrocławiu 🙂
  8. Wiem że był duży problem z taśmą klejącą, bo coraz więcej w sklepach taśmy polipropylenowej, która faktycznie hamuje ślizgi. Po długich poszukiwaniach w piątek o 23 wiem że udało się kupić dobrą taśmę w tesco. Nie była ona w żaden sposób lakierowana, ani nic z tych rzeczy. Po prostu taśma taśmie nierówna i trzeba mieć to na uwadze budując robota (sam się na tym przejechałem na poprzednich zawodach) Na przyszły rok radzę jednak zastosować coś lepszego niż ślizgi 🙂 nawet jeśli taśma będzie ok, to czas rozwijać konstrukcje i zacząć robić pojazdy które mają co najmniej tyle kół co punktów styku z podłożem 😉
  9. Minisumo jest naszą "królewską" dyscypliną i to się nie zmieni, przyćmienie jest nieuniknione, bo walczące roboty są ciekawsze dla większości ludzi od tych które jeżdżą po linii. Nie planujemy póki co żadnych "trudniejszych" linefollowerów - trzymamy się wersji że chodzi o szybkość. Za to na przyszły rok na pewno poprawimy jakość trasy LF.
  10. Ja się bawiłem implementacją programowego USB na AVRku. Generalnie musisz dość dobrze ogarniać USB żeby z tego korzystać w trybie innym niż VCP (a tylko dla tego trybu warto stosować tego typu rozwiązanie). W trybie VCP to standard, prędkość transmisji niewielka, bo funkcja obsługująca USB w AVRku bazuje na poolingu - istnieje ryzyko utraty danych. Co do funkcjonalności to raczej tylko amatorska - brak zgodności z USB2.0 dyskwalifikuje ten sprzęt z profesjonalnego użycia. Sama zasada działania desygnuje to rozwiązanie raczej tylko do zastosowania w roli interfejsów.
  11. Programowania obiektowego nie stosuje się raczej do programowania na systemy wbudowane - da się, ale to nieoptymalne rozwiązanie. Na komputerze - jak najbardziej, sporo robotów jest sterowanych właśnie przez algorytmy z poziomu komputera PC.
  12. McRancor

    Ile macie lat?

    🤯🤣 Jak dla mnie - wygrałeś tym tekstem! A przy okazji - bo jedynie zdążyłem się tu nawymądrzać bez związku z tematem - 24 🙂
  13. Gdybyś potrzebował jeszcze jeden taki scalak - daj znać, też kiedyś taki dostałem 😉
  14. A to ja tak skoro nikt się nie interesi... Czy warto? Druk wypadałoby 4 warstwy zapodać (gdzieś czytałem że nie poleca się stosować 2 warstwowych do FPGA), do tego sam zakup matrycy, konfiguratora, jakiś interfejsik by się przydał, memorka 😉 Sam zaopatrzyłem się w coś takiego: http://www.kamami.pl/?id_prod=4706000 i kosztowało mnie to mniej jak 300zł. Dodatkowo w zestawie jest PSoC miniprog i wszystko lata po USB. Przyznam szczerze że najbardziej zależało mi na tym żebym nie musiał się zaopatrywać w drogiego jtaga na USB. To byłoby w ramach projektu/dyplomu? Czy 4fun?
  15. Na elektrodzie jest coś takiego. Ta ranga nazywa się "uczeń" i umożliwia pisanie tylko w dziale na wesoło i początkujący. Ranga "początkujący" jest średnia, bo wielu jest samozwańczych początkujących. Nazwa "uczeń" troszkę lepsza, ale też nie za bardzo oddaje klimat. Trzeba wymyślić coś ciekawszego. Rozwiązanie jakoś tam działa, ale szału nie będzie po jego wprowadzeniu. Jednak jestem za wprowadzeniem tego typu klasyfikatora.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.