Skocz do zawartości

Hubert.M

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Hubert.M

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

1

Reputacja

  1. Sprzedam 30 sztuk LPS25HB, nowe, szczelnie zapakowane. 30zł za sztukę
  2. @H1M4W4R1, o jakim koszcie operacyjnym mówisz? sizeof będzie wyliczony na etapie kompilacji jeżeli rozmiar obiektu jest znany na etapie kompilacji. Dla VLA sizeof() jest ewaluowany na etapie wykonania. Dla mnie zawsze lepiej użyć sizeof niż define na sztywno. Podane przez @_LM_ sizeof(tab) / sizeof(tab[0]) mam zawsze pod ręką jako makro #define NELEMS(a) (sizeof(a) / sizeof(a[0])) Lepiej w ten sposób uniezależnić się od zmiany typu w tablicy jeżeli interesuje nas tylko ilość elementów, a nie rozmiar. @_LM_ Jak w zależności "od czegoś" będziesz zmieniał kilka parametrów (wskaźnik na dane, ich rozmiar i jakaś funkcja) to proponuję ubrać sobie ten zestaw danych w strukturę i może nawet typedef na strukturę z jakąś sensowną nazwą. Z jakiegoś powodu te dane są powiązane ze sobą logicznie wiec w kodzie też łatwiej będzie je upilnować zamknięte w jedną strukturę. Nie musisz pamiętać, żeby w zależności "od czegoś" podmieniać kilka różnych parametrów tylko podmienisz całą strukturę. EDIT: Standard C11, 6.5.3.4 2
  3. Cześć, Kupię jakiekolwiek ilości wymienionych wyżej komponentów. Docelowo potrzebuję uzbierać 100 sztuk każdego z nich, ale nie sądzę, żeby to się udało w obecnej sytuacji.
  4. Sprzedam płytkę rozwojową Intela kompatybilną z Arduino https://kamami.pl/zestawy-uruchomieniowe-programatory-moduly/559712-intel-galileo-gen2-plytka-rozwojowa-z-ukladem-intel-quark-x1000.html Zestaw rozpakowałem ale nawet nie podłączałem do zasilania także można uznać za nowy. Cena: 200 zł
  5. Hubert.M

    Bolt

    Napięcie z baterii bezpośrednio idzie na silniki. Logika jest zasilana poprzez stabilizator liniowy MCP1825 w obudowie SOT-233. Akurat takie miałem z innego projektu. Dopóki nie świecą się wszystkie LEDy to daje rade. Przy ośmiu ledach ostro się grzeje. Robot już trochę okrążeń zrobił i awarii stabilizatora nie odnotowaliśmy.
  6. Hubert.M

    Bolt

    Człon P wykonuje się cały czas bez dodatkowych opóźnień, człon D jest liczony co 20ms. W robocie jest zrobiony mechanizm zwalniania na zakrętach. Można regulować siłe hamowania o raz wartość uchybu od którego zaczyna się hamowanie. Stąd robot wyraźne przyspiesza na prostych (widać to na filmiku). Dodatkowo na zakrętach zewnętrzne koło ma doliczaną dodatkową wartość i to określa parametr "wzm. skrętu".
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.