Skocz do zawartości

Chumanista

Użytkownicy
  • Zawartość

    1 218
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    39

Chumanista zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 23 czerwca 2022.

Treści użytkownika Chumanista zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O Chumanista

  • Urodziny 31.03.1998

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław

Ostatnio na profilu byli

2 730 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Chumanista

Kreator

Kreator (11/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Za 1 tys. postów
  • Młodszy roboty

Odznaki

243

Reputacja

  1. Chumanista

    Zakup lutownicy

    Znaczy jak najbardziej warto, aż do JBC za tysiące złotych. Kluczowa tu nie jest moc a termopara w grocie, najtańsze co ją ma (i nie jest podróbką) to z tego co wiem Pine64 Pinecil, bardzo fajna przenośna rzecz.
  2. Szukamy doświadczonego elektronika do kilkuosobowego zespołu w startupie, wszystko od idei do testów, sporo roboty ale ogólnie fajnej. Świetni ludzie, bardzo uczciwy hajs, polecam: https://www.linkedin.com/jobs/view/3135727039/
  3. 3700 za Raspberry Pi z ekranem, ja rozumiem że OSHW krul ale dlaczego ARM? Już mogli z tego tableta zrobić.
  4. Zależy czego się chcesz z tego projektu nauczyć, Raspberry Pi raczej słaba opcja, klasyczne Arduino nakłada niepotrzebne ograniczenie przez dość archaiczny procesor, może ESP32? Bardzo fajny hardware, dość dobry software, ogromny zapas mocy na przyszłe eksperymenty, niska cena, C++, Python, Wi-Fi, Bluetooth Najprościej zastąpić przełącznik opt-MOSem najprawdopodobniej, zależy jak jest zbudowane.
  5. Jak jesteś ok z paroma miliwoltami spadku to odpowiedni rezystor, op-amp x100/1000 i woltomierz, nie ma technicznego problemu, przykładowa implementacja: https://www.eevblog.com/projects/ucurrent/ Problem się zaczyna jak chcesz mierzyć prąd w kilku rzędach wielkości jednocześnie na przykład
  6. Pewnie zależy od wersji bo to one nie są identyczne ale co najmniej jedna wersja ma CC zwarte razem: https://mobile.twitter.com/mikerankin/status/1431283087657349121 Wystarczy przeciąć, dodać dwa 5.1k pull-down do GND i powinno działać.
  7. Tak o. Często urządzenia pod I2C mają pin/y do ustawienia części adresu jak chcesz kilka takich samych, są też specjalne IC do tego celu.
  8. A to zależy, Uno jest na Atmega328 który ma "po staremu" peryferia podpięte bezpośrednio na piny. ESP32 robi to inaczej, poza kilkoma bardzo szybkimi interfejsami wszystko idzie na GPIO przez multiplekser więce można dowolnie przestawiać (co jest nawet opisane w linku w artykule który wrzucił @farmaceuta ) : No i zawsze można softowo udawać I2C na dowolnych pinach. Do tego dochodzi nieszczęsne Arduino i jego założenia co jak powinno działać, jak ostatnio używałem inaczej w każdej bibliotece.
  9. Fajne rzeczy się zaczynają ciut powyżej tej ceny za samą lutownicę, to jest chińskie klony, albo na Hakko T12 albo na (IMO znacznie lepsze ale też dużo droższe za grot) JBC 210/245. Co do tańszych lutownic się nie wypowiem, dawno nie miałem kontaktu, ale wtedy różnice nie były ogromne. A hot-air imo poniżej takich zabawek za średnią krajową różnice są niewielkie, używam najtańszego złomu za 150zł i działa.
  10. "prawidłowe" względem czego? Co chcesz zmierzyć? Jakie informacje chcesz z tego uzyskać? Czy kliknąłeś na link w moim poprzednim komentarzu?
  11. Ale czujnik zgodnie z prawami fizyki mierzy ciśnienie tam gdzie się znajduje, nie potrzebuje do tego żadnych danych, jak jest po zewnętrznej stronie 1337 hPa to tyle zwraca. Z tego co widzę ten kod liczy z otrzymanego ciśnienia wysokość zakładając stałe ciśnienie na poziomie morza i znormalizowane ciśnienie atmosferyczne zakładając stałą wysokość. A potem nic z nimi nie robi?
  12. Czekaj, co chcesz osiągnąć? Bo ten czujnik to prosty barometr, mierzy nacisk na barierę między zamknietą komorą a światem zewnętrznym i na tej podstawie oblicza absolutną wartość ciśnienia po drugiej stronie tej bariery. Co więcej chcesz uzyskać?
  13. To brzmi jak cel procesowy, jaki jest stojący za nim cel samoistny? Co chcesz osiągnąć przez uzyskanie tego programu? Może przykłady pomogą: 1. "Chciałbym dostać 5 z Przetwarzania Sygnałów i dostałem temat analizy częstotliwości." 2. "Chciałbym się nauczyć więcej o DSP i taki wymyśliłem projekt." 3. "Grupa zamaskowanych włamywaczy powiedziała że sprzeda mojego kota w niewolę jak nie napiszę im takiego programu, nie chce stracić mojego kota." No i ograniczenia, czy musi być ATMega328, czy musi być Arduino, jaki zakres częstotliwości, i tak dalej
  14. 1. Jest na forum widget do kodu, nie trzeba wklejać obrazków. 2. Ustal jedną konwencję gdzie są nawiasy klamrowe i jak stawiasz spacje i się jej trzymaj. 3. "else" w linii 26 jest szkodliwy, dla rosnących wartości napięcia minimum nie zostanie zaktualizowane. 4. Nie chcesz rozwinąć tego programu tylko napisać nowy, bo nie ma części wspólnych w zasadzie. Napisz więcej co chcesz osiągnąć, jaki zakres częstotliwości, po co, z jakimi ograniczeniami?
  15. .rar mii się nie otwiera, tak czy inaczej wrzuć zrzut ekranu, po co nam pliki? A najlepiej narysuj całość w LTSpice to się dowiesz czy działa i poznasz nowe narzędzie 😄
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.