Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Spis robotów
Poniższa lista przedstawia skrócone opisy wszystkich robotów opublikowany na Forbot.pl. Jeśli chcesz zobaczyć tutaj swoją konstrukcję musisz opisać ją w dziale Nasze sukcesy. Aktualnie na liście znajduje się : 358 robotów, podzielonych na 10 kategorii.

Przeglądasz roboty oznaczone tagiem: Line follower, znalezionych konstrukcji: 124.
Wybierz kryterium sortowania: ascAutordesc ascIlość wyświetleńdesc ascIlość komentarzydesc ascOcenadesc ascData publikacjidesc
Line followery, to roboty startujące w zawodach, na których rozgrywana jest kategoria Follow The Line (FTL). Przeważnie są to małe i szybkie konstrukcje (najszybsze Polskie roboty osiągają prędkości powyżej 1m/s), których zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, roboty ścigają się na białym podłożu z wyznaczoną czarną trasą (lub odwrotnie). Do zawodów przeważnie dopuszczane są roboty nieprzekraczające swoimi rozmiarami kartki formatu A4. Jest to jedna z najbardziej popularnych konkurencji w Polsce jak i na świecie. Dodatkowo od pewnego czasu rozgrywane są zawody Follow the Line Enhanced (z przeszkodami), podczas których roboty dodatkowo wyposażone są w czujniki odległości, dzięki którym mogą wykrywać przeszkody znajdujące się na trasie omijać je i powracać na właściwy tor.

Zobacz też roboty z innych kategorii:
Line followerySumoMinisumoNanosumoMicromouseManipulatoryKrocząceWielozadanioweBEAMInne

[Line follower] 3 zwycięskie Line Followery na Bionikaliach.
Autor konstrukcji: Kaytec, opublikowano: 18 Gru 08, przeczytano 4,438 razy, skomentowano 8 razy.
Witam. Jako że ostatnio cały wysyp konstrukcji LFRów, to i ja wtrącę swoje 3grosze . Przedstawione roboty osiągnęły wszystkie pozycje na podium. Dało to Triplet całej ekipie z Olsztyna. (nie wiem jak z dalszymi miejscami - jeszcze nie opublikowano wyników). Wszystkie 3 roboty posiadają identyczną elektronikę nie raz prezentowaną przeze mnie na tym forum, więc co do tego chyba nie ma co się rozpisywać. Wszystkie kody robotów również by...
Czytaj całość
[Line follower] Crossroader
Autor konstrukcji: mskojon, opublikowano: 18 Gru 08, przeczytano 6,169 razy, skomentowano 17 razy.
Witam, Przedstawiam robota typu line follower, zbudowałem go na zawody na Bionikalia 2008, robot zajął 7 miejsce ale to nie jego wina Jest to line follower "przegubowy", przedstawię jego szczegóły. Mechanika: Robot działa na dwóch silnikach; jeden to silnik z wbudowaną przekładnią (ten do napędu wieżyczki), drugi (pochodzenie to stary magnetowid
Czytaj całość
[Line follower] Słowik
Autor konstrukcji: sergio256, opublikowano: 18 Gru 08, przeczytano 2,947 razy, skomentowano 2 razy.
Chciałbym przedstawić zbudowanego przeze mnie robota z klocków Lego. Wystartował na Bionikaliach 2008, zajmując zaszczytne 14. miejsce (został nawet pokazany w Teleexpresie ). Przy pierwszym przejeździe podskoczył na muldzie i wypadł z trasy, ale po zmniejszeniu jego prędkości, i dzięki prostowaniu laminatu za drugim przejazdem przejechał całość nie wpadając w pętelki i nie gubiąc się. Szkoda, że tegoroczne zawody na PW były tak beznadziejnie zorgan...
Czytaj całość
[Line follower] Słowik mark II
Autor konstrukcji: sergio256, opublikowano: 18 Gru 08, przeczytano 3,346 razy, skomentowano 2 razy.
Jeszcze jedna konstrukcja z klocków Lego, dość nowatorska i oryginalna. Robot jeździ na 4 kołach - wszystkie są skrętne, a dwa tylne - także napędowe, z dyferencjałem (układem różnicowym) między nimi. Robot nie jest zbyt elegancki (konstrukcja szalonego konstruktora ), gdyż głównym celem jego zbudowania było sprawdzenie nowej koncepcji. Aby go zbudować musiałem poświęcić poprzednią wersję słowika
Czytaj całość
Wybierz inne: