Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
f3dfilament.com
Spis robotów
Poniższa lista przedstawia skrócone opisy wszystkich robotów opublikowany na Forbot.pl. Jeśli chcesz zobaczyć tutaj swoją konstrukcję musisz opisać ją w dziale Nasze sukcesy. Aktualnie na liście znajduje się : 358 robotów, podzielonych na 10 kategorii.

Przeglądasz roboty oznaczone tagiem: Line follower, znalezionych konstrukcji: 124.
Wybierz kryterium sortowania: ascAutordesc ascIlość wyświetleńdesc ascIlość komentarzydesc ascOcenadesc ascData publikacjidesc
Line followery, to roboty startujące w zawodach, na których rozgrywana jest kategoria Follow The Line (FTL). Przeważnie są to małe i szybkie konstrukcje (najszybsze Polskie roboty osiągają prędkości powyżej 1m/s), których zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, roboty ścigają się na białym podłożu z wyznaczoną czarną trasą (lub odwrotnie). Do zawodów przeważnie dopuszczane są roboty nieprzekraczające swoimi rozmiarami kartki formatu A4. Jest to jedna z najbardziej popularnych konkurencji w Polsce jak i na świecie. Dodatkowo od pewnego czasu rozgrywane są zawody Follow the Line Enhanced (z przeszkodami), podczas których roboty dodatkowo wyposażone są w czujniki odległości, dzięki którym mogą wykrywać przeszkody znajdujące się na trasie omijać je i powracać na właściwy tor.

Zobacz też roboty z innych kategorii:
Line followerySumoMinisumoNanosumoMicromouseManipulatoryKrocząceWielozadanioweBEAMInne

[Line follower] Nippon
Autor konstrukcji: Nawyk, opublikowano: 03 Lis 09, przeczytano 8,350 razy, skomentowano 16 razy.
Witam wszystkich, prezentuję konstrukcję z kategorii LF - początkowo Nippon był tworzony z myślą o zawodach w Gdańsku, jednak z powodu wynikłych problemów nie wziął w nich udziału. Pojechał za to na Sumo Challenge 2009 w Łodzi, gdzie się nie popisał (względnie, bo ukończył wszystkie trzy przejazdy eliminacyjne nie wypadając z trasy mimo ostrego słońca - jako, że jest to moja pierwsza konstrukcja przygotowana na zawody, nie narzekam:) ) - ale zachęcony pozytywnymi komentarzami na temat jego wyglądu postanowiłem zaprezentować go na forum. ...
Czytaj całość
[Line follower] Psotek2 mk.2 - robot typu linefollower
Autor konstrukcji: Sabre, opublikowano: 30 Paź 09, przeczytano 17,185 razy, skomentowano 43 razy.
Wczoraj wreszcie ukończyłem prace mechaniczne nad moim nowym linefollowerem. Przedstawiam wam Psotka2 w wersji 2. A tu króciutkie demo możliwości robota: http://pl.youtube.com/watch?v=_Ia87wU7jNw Więcej informacji opublikuję po Bionikaliach. Obiecane zdjęcia: W zasadzie Psotek2 jest już spisany na straty z powodu podstawowej wady, dwustronny laminat, który jest jednocześnie podwoziem ...
Czytaj całość
[Line follower] LF NoName
Autor konstrukcji: Felipe, opublikowano: 30 Paź 09, przeczytano 3,910 razy, skomentowano 6 razy.
Zdjęcie główne
Witam, Jest to mój pierwszy Line Follower, dlatego jak coś jest żle albo mogło być zrobione lepiej to mówić(pisać ). uC to AT90S2313 już nieprodukowany brat Attiny2313 na który program napisałem w BASCOM-ie(Dzieki: pawel, mskojon i nawyk ) jego treść była poruszana w temacie
Czytaj całość
[Line follower] N.O.P (No oil painting)
Autor konstrukcji: paradox91, opublikowano: 30 Paź 09, przeczytano 5,476 razy, skomentowano 7 razy.
N.O.P (No oil painting) to robot klasy Line Follower. To moja pierwsza konstrukcja tego typu ale jak na pierwszy raz wyszedł mi zaskakująco dobrze. Początkowo miałem zamiar stworzyć jedynie prototyp czegoś większego ale gdy po raz pierwszy go uruchomiłem okazało się że działa on całkiem dobrze. Na początku może zacznę od konstrukcji. Całość elektroniki mieści się na dwóch płytkach. Jedna z czujnikami a druga z całą resztą. Obie są przymocowane na kawałku płyty drewnianej. Kółka zostały wyciągnięte z zabawki od mojego młodszego sąsiada...
Czytaj całość
[Line follower] Mój pierwszy LF
Autor konstrukcji: slawko_k, opublikowano: 27 Lip 09, przeczytano 6,940 razy, skomentowano 15 razy.
Mój pierwszy Line Follower
Witam. Jakoś ta klasa mnie nigdy nie interesowała ale jak zobaczyłem ile tego się tu tworzy to sam postanowiłem dołączyć do szacownego grona linefollower'owców. Okazało się że budowa i programowanie pojazdu to świetna zabawa a jak znalazłem filmiki z pololu to byłem już na maxa zachwycony. W wyniku mojego zachwytu powstał mój pierwszy LF. Już wiem że będą następne lepsze i szybsze. Moja konstrukcja: - wymiary: 15cm średnicy - napęd: 2 silniki z przekładnią ślimakową za 3zł z ALL........ - procek: atmega8 , 8MHz - czujniki: 5 x trc...
Czytaj całość
[Line follower] Żółwik
Autor konstrukcji: wormux29, opublikowano: 14 Lip 09, przeczytano 8,092 razy, skomentowano 28 razy.
Witam ! Przedstawiam Wam mojego pierwszego robota typu Line Follower. Jest to typowy trójkołowiec (2 koła z przodu jako napęd i koło swobodne z tyłu dla utrzymania równowagi). Cała konstrukcja opiera się na laminacie szklano-epoksydowym, oraz podkładkach dystansowych. Jako napęd zastosowano 2 serwomechanizmy modelarskie TowerPro SG5010. W robicie można wyróżnić 3 poziomy: 1. Elektronika (układy lo...
Czytaj całość
[Line follower] Tropiciel II
Autor konstrukcji: pawel, opublikowano: 05 Lip 09, przeczytano 4,069 razy, skomentowano 6 razy.
Ten temat poświecę mojemu nowemu line followerowi. Długo mnie on męczył, ale mimo wszystko powstał tak jak sobie zamierzyłem. Podstawowe dane: -kontroler Atmega8 -czujniki TCRT5000 -mostek-H L293D -akumulatory o pojemności 700mAh -napęd to przerobione serwa Tower Pro GS-5010 -konstrukcja wykonana z laminatu Sygnały z czujników są przetwarzane przy pomocy przetwornika ADC, i porównywane z wartością odczytaną z wejścia potencjometru. Nie bawiłem się w auto kalibracje, ale w przyszłości postaram się to zrobić. Silniki są sterowane p...
Czytaj całość
[Line follower] Zdravko
Autor konstrukcji: mskojon, opublikowano: 04 Lip 09, przeczytano 7,687 razy, skomentowano 30 razy.
Przedstawiam mojego nowego robota (którym wystartowałem na zawodach w Gdańsku), jest naprawdę mały, jego wymiary to 8x8cm. Robot jest konstrukcją kanapkową, na górze jest cała elektronika, a na dole mechanika i czujniki. Cały robot waży niecałe 170g (liczyłem na mniej ). Wymiary kwadrat 8x8cm
Czytaj całość
[Line follower] Akkarin
Autor konstrukcji: Decado, opublikowano: 03 Cze 09, przeczytano 5,899 razy, skomentowano 25 razy.
Witam, opiszę ogólnie wam Akkarina, mojego robota klasy LF zbudowanego na zawody w gdańsku w przeciagu paru dni. Konstrukcja nośna to laminat, lutowany ze sobą i gwintowane tuleje plastikowe. Poszczególne cześci zaprojektowałem w protelu99SE oraz Autodesk Inventor 2009. Konstrukcję nośną pomalowałem sprayem firmy GW dla uzyskania klimatu . Napęd stanowią dwa silniczki z mobotu, mające 530RPM z kołami również z mobotu o średnicy 31mm o całkiem przyzwoite...
Czytaj całość
[Line follower] Line follower mojej produkcji
Autor konstrukcji: vaden, opublikowano: 05 Kwi 09, przeczytano 5,218 razy, skomentowano 10 razy.
Witam!!! Jest to mój pierwszy post w tym dziale wiec witam wszystkich bardzo serdecznie:) Mój robocik jak można zorientować się po temacie Line follower. Elektronika nie jest w 100% mojego autorstwa powstała na podstawie schematów Ele-bota z innego forum Robota nazywa się Korbi. Wyposażony jest w czujnik linii. W jego skład wchodzą trzy czujniki TCRT5000. Cała maszyną steruje uC Attiny2313. Silniki to przerobione serwa modelarskie ta...
Czytaj całość
Wybierz inne: