Skocz do zawartości

Rafi212

Użytkownicy
  • Zawartość

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Rafi212

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Dlaczego przy potencjometrze sa rezystory R1 i R2 ?
  2. Tak chce zrobić ehr. Tylko czy ten program jest dobrze napisany. [ Dodano: 16-07-2016, 13:40 ] Poprawiłem program ale podczas testów zamiast silnika i tranzystorów podłączyłem dwie diody i po naciśnięciu świeciła sie jedna ale nie gasła wtedy gdy sygnał z potencjometru (czujnika) był taki sam ja z potencjometru do regulacji i nie wiem dlaczego a tu program poprawiony : int regulacjapodnoszenia = 0; //A5 int regulacjaopuszczania = 0; //A4 int czujnikramion = 0; //A3 void setup() { digitalWrite(11, HIGH); // zasilania na potencjometry digitalWrite(12, HIGH); digitalWrite(13, HIGH); pinMode(7, OUTPUT); //sterowanie pinMode(8, OUTPUT); // sterowanie pinMode(9, INPUT_PULLUP); //PODNOSZENIE pinMode(4, INPUT_PULLUP); //OPUSZCZANIE } void loop() { regulacjapodnoszenia = analogRead(A5); regulacjaopuszczania = analogRead(A4); czujnikramion = analogRead(A3); if (digitalRead(9) == LOW){ if (regulacjapodnoszenia > czujnikramion){ digitalWrite (8, HIGH); }else if (regulacjapodnoszenia < czujnikramion){ digitalWrite (7, HIGH); } else if (regulacjapodnoszenia = czujnikramion){ digitalWrite (7, LOW); digitalWrite (8, LOW); } } else if (digitalRead(4) == LOW){ if (regulacjaopuszczania > czujnikramion){ digitalWrite (8, HIGH); }else if (regulacjaopuszczania < czujnikramion){ digitalWrite (7, HIGH); }else if (regulacjaopuszczania = czujnikramion){ digitalWrite (7, LOW); digitalWrite (8, LOW); } } } __________ Komentarz dodany przez: Treker Kod programu, dla lepszej czytelności, należy umieszczać w tagach . Proszę to poprawić. [ Dodano: 16-07-2016, 21:22 ] Podłączyłem wszystko tylko że bez silnika,tranzystorów zamiast tego na piny od sterowania przekaźnikami dałem dwie diody i po naciśnięciu przycisku 1 dioda odpowiedzialna za ten przycisk się świeciło cały czas mimo tego że ja obracalem potencjometrem (powinna zgarnąć przy odpowiedniej wartości z potencjometru) niewiem dlaczego
  3. Przylutowałem tylko nóżki od przekaźnika do przewodów a reszta była na płytce stykowej która była w zestawie z arduino Tranzystory to bc547
  4. zasilanie z akumulatora 12 v co znaczy poprawny elektrycznie ?
  5. Gdy wszystko podłączyłem to silniczek kręcił tylko w jedna strone i bez przerwy a arduino sie bardzo szybko grzało.Chciałem tylko aby ktos sprawdził czy to co napisałem będzie działać tak jak ma lub czy można to jakos lepiej napisać
  6. chce poruszać za pomocom silniczka pewna dźwignia ale za każdym razem chce zmieniac jak daleko ma się odchylic w prawo lub w lewo jeden przycisk będzie od ruchu w lewo a drugi w prawo a czujnik to potencjometr który bedzie widział pozycje dźwigni jeszcze beda 2 potencjometry z pomocą których bede sobie wybierał pozycje jak daleko ma sie odchylić dźwignia w prawo np. 4 cm a w lewo 2 cm a silnik jest od wycieraczek z samochodu mostek h mam na 2 przekaźnikach zwierno rozwiernych i załączam je przez tranzystory
  7. Witam czy takim programem który napisałem będę mógł regulować pozycje w której silnik ma sie zatrzymać int dlugosckreceniawlewo = 0; //A5 int dlugosckreceniawprawo = 0; //A4 int czujnikpozycji = 0; //A3 void setup() { pinMode(7, OUTPUT); pinMode(8, OUTPUT); pinMode(9, OUTPUT); pinMode(10, OUTPUT); } void loop() { dlugosckreceniawlewo = analogRead(A5); dlugosckreceniawprawo = analogRead(A4); czujnikpozycji = analogRead(A3); if (digitalRead(9) == HIGH){ if (dlugosckreceniawlewo > czujnikpozycji){ digitalWrite (7, HIGH); digitalWrite (8, LOW); }else if (dlugosckreceniawlewo < czujnikpozycji){ digitalWrite (7, LOW); digitalWrite (8, HIGH); } } else if (digitalRead(10) == HIGH){ if (dlugosckreceniawprawo > czujnikpozycji){ digitalWrite (7, LOW); digitalWrite (8, HIGH); }else if (dlugosckreceniawprawo < czujnikpozycji){ digitalWrite (7, HIGH); digitalWrite (8, LOW); } } } proszę o pomoc ponieważ nie moge sobie z tym poradzić __________ Komentarz dodany przez: Treker Kod programu, dla lepszej czytelności, należy umieszczać w tagach . Proszę to poprawić.
  8. czy mozna przenieś mikro-kontroler z płytki arduino na swoja płytkę stykowa
  9. Witam czy w funkcji tej mozna uzywac znaków < > chodzi tu o porównywanie jesli jest wieksze wartosc lub mniejsza. __________ Komentarz dodany przez: Treker
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.