Skocz do zawartości

akuch2

Użytkownicy
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika akuch2

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

1

Reputacja

  1. Witam ponownie, Panowie wielkie dzięki za podpowiedzi. Uruchomiłem zarówno na Win7 jak i wirtualce Ubuntu 18.04. Na Win7 dodałem zmienne środowiskowe i poprawiłem plik qmqke.config i to załatwiło temat. W ubuntu (po zainstalowaniu) dodałem: sudo apt-get install openjdk-8-jdk - to poprawnie instaluje jave sudo apt install build-essential - to kompilatory Qt pobrałem z adresu http://download.qt.io/official_releases/qt/5.12/ (na stronie Qt Download pomimo zaznaczenia opensource pobrałem triala). Pobrałem 5.12.3 i Ndk 19c. Po zainstalowaniu i ustawieniu napis „Forbot” ukazał się na moim telefonie.
  2. Witam, Mam te same problemy co wyżej opisane (cannot find -lc++). Android Studio działa poprawnie i aplikacja łączy się z telefonem w Win i Lin. Qt 5.12 w Win działa poprawnie z mingw. Zainstalowałem Ubuntu 18.04 od nowa i mam problem Qt nie widzi mkfile . Dodałem gcc i g++ zamieniłem i to samo. Może ktoś napisze jak instalować Qt na 18.04 co dodać itd. To samo jak dodać poprawnie JDK .
  3. Pomysł kontynuacji STM32 wydaje mi się słuszny i czekam na kolejne artykuły. Wielu z nas ma w domu już kilka mikrokomputerów może czas połączyć je ze sobą np. starą i nową płytkę nucleo i discavery. Sterowanie i komunikacja między płytkami to coś co może zainteresować wielu robotyków. Myślałem o wersji z SPI i bardziej zaawansowanej czyli protokół CAN. Może ten temat jest już opracowany?-to proszę o linki.
  4. Dzięki 0.125 to 1/8 czyli rozdzielczość na stopień . Zabrakło odniesienia 25. Problem rozwiązany.
  5. Testowałem dokładnie programem z kursu i dostałem wynik -9 stopni. (było w pokoju około 19 stopni). W 4.2 jest tylko, uzupełnienie do dwóch i format zastrzeżony. Dziwi mnie to bo z 12 bitów to jedno miejsce po przecinku pewne a nawet dwa. W 2,2 jest napisane o dokładności 8 bit na stopień .To gdzie przecinek ? Może jest podobnie jak z DS1820 tam też format był ciekawy.
  6. Wygląda na to że mój przetwornik jest popsuty - czy tak. Mogę dostać namiar Pana pdf lub jeżeli to jest w LSM303D to stronę gdzie to Pan znalazł.
  7. Rozumiem że zakres to 125 stopni czyli 32.7 bita /stopień. Czytałem rejestry: int16_t tempN = lsm_read_value(LSM303D_TEMP_OUT_L); jak również uint8_t tempL = lsm_read_value(LSM303D_TEMP_OUT_L); uint8_t tempH = lsm_read_value(LSM303D_TEMP_OUT_H); dla adresów #define LSM303D_TEMP_OUT_L 0x05 #define LSM303D_TEMP_OUT_H 0x06 Widzę wartości bliskie 0xff w obu rejestrach. Dopiero po podgrzaniu wartości się zerują , wygląda to tak jak by przetwornik miał przesunięte zero o około 20 stopni. Wyniki pokazane w #12 są dla mnie niezrozumiałe ponieważ tak pokazane bez przeliczenia sugerują zupełnie inny zakres pomiaru. Dla skali -40 do 85 wystarczyło by 8 bitów. Podsumowując , piszę o dwóch tematach jeden to problem z dziwnym zachowaniem przetwornika a drugi to skalowanie i przeliczenie poprawnych wyników na stopnie.
  8. Uruchomiłem LSM303D dokładnie tak jak w #12 kursu. Akcelerator i magnetometr działają . Mam problem z pomiarem temperatury. Wyświetlana jest temperatura ujemna -9 ,gdy ogrzeję czujnik temperatura rośnie do 0 i dalej. Powinienem widzieć około 19 stopni. Czy mój czujnik nie jest uszkodzony lub źle skalibrowany? Jak to działa? Przetwornik jest 12 bitowy to 4095 na ile stopni ? Jak to przeliczyć? W dokumentacji jest coś co wygląda jak 8bitów na stopień - dziwne. Czy ktoś może mi to objaśnić?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.