Skocz do zawartości

konradem

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Zawód
    Student/elektryk
  • Moje zainteresowania:
    Elektrotechnika/informatyka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika konradem

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

4

Reputacja

  1. EFB - akumulatory stosowane w autach ze start stopem - obecnie równie popularne co i tradycyjne rozruchowce. Głębokiego rozładowania - wszelkie kampery, yachty, wózki wydłowe, banki energii - też bardzo ważna grupa akumulatorów. LTO - na pewno pozostają w cieniu akumulatorów LFP, ale za to nadają się do hardcorowych zastosowań gdzie wymagane są ciągłe prądy rzędu kilku C i ładowanie do 80% w 10 minut.
  2. Zabrakło mi w artykule informacji o jeszcze kilku rodzajach akumulatorów: Kwasowe: EFB oraz "głębokiego rozładowania" Litowe: LTO Oraz o napięciach w jakich wszystkie rodzaje akumulatorów mogą pracować i jakimi można je ładować. "Z kolei podczas ładowania kondensatora napięcie rośnie liniowo od zera do wartości maksymalnej, której przekroczenie grozi przebiciem i uszkodzeniem kondensatora." Grozi przebiciem dielektryka oddzielającego okładziny kondensatora.
  3. W tabelce nie jest ujęty prąd pobierany przez platformy a to też ma jakieś znaczenie chociażby dlatego, że różnica jest dość znaczna. Dodatkowo dodał bym możliwości uruchamiania PWM. A w porównaniu można dopisać, że nie ma sensu odpalać względnie prądożernego Rpi po to aby sterować sobie diodą RGB w lampce nocnej. W komentarzach też widzę, że dla ludzi nie jest oczywiste, że Arduino jako platforma opiera się na zwykłej ATmedze a więc można kupić goły procek w sklepie i wgrać na niego bootloader Arduino, załadować stworzony przez nas wcześniej program i w gotowym projekcie użyć już samego procka (oczywiście z elementami potrzebnymi do jego pracy).
  4. Dwie sprawy 🙂 Jedna jest taka, że na firefoxie po zalogowaniu wciąć pod artykułem widzę "Zaloguj się, aby dodać komentarz!" A na chrome jak widać poszło 🙂 Druga sprawa to już o LH... dziwnym przypadkiem kilka dni temu dostałem maila od mojego małego dostawcy hostingu (d2) że podpisali umowę partnerską z LH. A o samym LH: nie lubię jak hostingowcy podają ceny netto na stronie i ukrywają rzeczywiste koszty usług - chodzi o to, że podają cenę hostingu 50zł/rok a nie piszą, że to promocja na pierwszy rok. Dopiero jak się wejdzie w więcej szczegółów to na samym dole strony będzie informacja ile kosztuje przedłużenie. Dalej w szczegółach brakuje tak podstawowych informacji jak: czy i ile domen można podwiesić do hostingu... Podobnie piszą o atrakcyjnych cenach przy domenach a 90zł za .pl nie jest atrakcyjną ceną.
  5. Fajna szybka ściąga jak uruchomić PWMy na Atmedze.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.