Skocz do zawartości

pyrdu

Użytkownicy
  • Zawartość

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    student
  • Moje zainteresowania:
    modelarstwo; robotyka(zaczynam)

Osiągnięcia użytkownika pyrdu

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Aktywny twórca
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Gratuluje pięknego robota!! 😃 mógłbyś napisać jaki moment obrotowy mają te serwa? może nakręciłeś już jakieś filmy z pierwszych kroków?
  2. A jak dla mnie to dzieci i tak są zbyt mało cierpliwe alby bawić się drukiem 3D. Jak wiadomo sam wydruk nie jest błyskawiczny co powoduje że dziecko często się znudzi zabawką zanim ta w ogóle powstanie. A nawet jeśli się nie znudzi to będzie męczyło rodziców pytaniami w stylu "Mamo/Tato, A ile to jeszcze potrwa", a rodzic który kupuje drukarkę dla dziecka najczęściej nie jest posiadaczem innej drukarki więc nie będzie nawet potrafił odpowiedzieć, a jeśli ma już swoją drukarkę 3D to po co jego dziecku druga?
  3. Gratulacje! Bardzo sprawnie to działa 🙂 Robot łączy się przez bt z smartphonem, który wyznacza miejsce docelowe załadunku i rozładunku, wyznacza trasę oraz decyduje co zrobić w przypadku nie zgodności przesyłki- dobrze zrozumiałem? Czy może optymalną trasę wyznaczasz już na pokładzie robota? Jeszcze raz gratulacje za odwagę do zrealizowania tak rozwiniętego projektu w ramach inżynierki 🙂
  4. mog123, dzięki za spostrzeżenie 🙂 przy podłączaniu na pewno to zaizoluję, jak tak na to patrzę to się dziwię że w już poprzednim robocie nie zrobiliśmy zwarcia, szkoda było gdyby coś się spaliło 😕 mactro, nie liczyłem siły potrzebnej do utrzymania piwa ale mam zamiar pokryć chwytak silikonem dla zwiększenia przyczepności i mam nadzieję że siła tarcia między butelką/puszką a chwytakiem będzie większa od siły ciężkości, a jak się nie uda to ten chwytak pójdzie na półkę i będzie czekał na kolejny pomysł na zastosowanie go 🙂 i do tego robota zrobię drugi. Zobaczymy jak to wyjdzie. Dzisiaj byłem u siebie w mieście w firmie obrabiającej metale ale laser mają zajęty na co najmniej trzy tygodnie, więc poszukiwania firmy która to wytnie dalej trwają.
  5. Witam, oto wydrukowane w 3d przez Trekera elementy, będą one trzymały łożyska we wszystkich przegubach robota: a to serwa wymontowane z Chodnika 2 ( 6x Tower Pro SG5010 i 12x Tower Pro MG995): elektronika a w zasadzie jej dwie części: Stabilizator napięcia 5V około 9-10A ( to ten z wentylatorem) produkcji mojego taty i sterownik serw Pololu Mini Maestro 24: W poniedziałek idę do firmy tnącej laserem wycenić cięcie elementów aluminiowych robota.
  6. Serdecznie polecam! Zlecenie wykonane zostało szybko i jak dla mnie jakość wydruku bardzo dobra, do tego bardzo dobrzy kontakt z wykonawcą na bierząco 🙂 Pozdrawiam Michał
  7. Tak ja mówiłem jestem po sesji i zaczynam prace nad mechaniką robota. I tu pierwsze moje pytanie do Was: Zna ktoś czy może polecić jakąś firmę we Wrocławiu lub okolicach która może tanio wyciąć elementy robota w aluminium?
  8. W poniedziałek kończę sesję i ruszam z kopyta z pracami 🙂
  9. w sumie myślałem o obrocie chwytaka wokół jego osi ale ostatecznie zabrakło mi pomysłu jak to wykonać ale cały czas mam to na uwadze 🙂 ustawiłem kamerę specjalnie trochę z tyłu aby przy poruszaniu się robotem móc widzieć jego przód (generalnie chodziło mi o to aby łatwiej było nim sterować między dość ciasno ustawionymi przeszkodami mając widok tylko z kamery). Ale pomysł kamery tuż za chwytakiem podsunął mi myśl o dalmierzu tym miejscu( może nawet na serwie żeby mieć coś w rodzaju sonaru) 🙂 jutro lub pojutrze nad tym posiedzę [ Dodano: 28-01-2015, 10:06 ] tutaj już poprawiony chwytak (dodałem obrót wokół własnej osi), ale obawiam się że w takim rozwiązaniu orczyk na serwie obracającym chwytak może nie wytrzymać więc zostawiłem otwory po pierwotnym mocowaniu i w razie czego to przykręcę go na stałe: a tutaj sonar na dalmierzu sharpa 20-150cm:
  10. Witam. To mój pierwszy temat na forum, więc wybaczcie jak coś będę robił nie tak. 🙂 Od dwóch lat wraz z dwójką kolegów chcemy stworzyć robota kroczącego i w tym czasie powstały dwie jego wersje i jak łatwo się domyślić były to Chodnik i Chodnik2: Chodnik powstał od podstaw w 10 godzin więc nie było się czego po nim spodziewać 🙂 : Chodnik 2 był już wycinany z blach (stal i aluminium) ale konstrukcja jego nóg wprowadzała dużo luzów i cały robot dygodał przy próbach poruszania: I nareszcie dochodzimy do głównego bohatera tego tematu: Chodnika ver 3.0 Ten powstał narazie tylko w Inventorze i postanowiłem go zaprezentować zanim zostanie wykonany gdyż mam nadzieję na waszą twórczą krytykę co do zastosowanych przeze mnie rozwiązań. Może najpierw kilka założeń projektowych: -robot ma przynosić piwo (nasze pierwsze prawo robotyki) 😃 -robot kroczący -6 nóg -3 stopnie swobody na nogę(+krańcówki w stopkach) -części aluminiowe cięte laserem lub frezarką (w zależności co uda się taniej załatwić) -chwytak -kamera -mózg - połączenie atmega 32 ze sterownikiem serw pololu minimaestro24 -sterowanie z pc (docelowo np po bluetooth, IR, wifi w sumie cokolwiek bezprzewodowego ) -zastosowanie kinematyki odwrotnej -wykorzystanie elementów drukowanych A oto i on Chodnik ver 3.0: Chwytak: Noga: Korpus: Element trzymający łożysko ( planowo do wydruku): całość: Elementy nóg, wieży pod kamerę,wewnętrzne elemety korkusu i chwytaka(oprócz szczęk) wykonane będą z aluminium o grugośći 2mm zaś szczęki chwytaka i płyty korpusu z 3mm aluminium. To chyba wszystko co do projektu.Mam nadzieje, że pomożecie mi wyłapać wszystkie błędy w konstrukcji zanim zdążę ją przekazać do cięcia i druku, żeby zminimalizować ingerowanie w konstrukcję ręcznymi narzędziami bo na tym pojawiają się luzy, wiem, że nie wszystko da się przewidzieć ale wyeliminowanie chociaż części błędów już w przedbiegach jest dobrą opcją 🙂 Pozdrawiam.
  11. pyrdu

    TriHex

    Witam. Właśnie zaczynam budować swojego pierwszego hexapoda i nigdzie nie mogę znaleźć schematu stabilizatora napięcia żeby pociągnął 18 serw. Będę używał takich samych serw jak Ty i pakietu Li-pol 11.1V. Czy mógłbyś schemat samego stabilizatora napięcia którego użyłeś? A za konstrukcję naprawdę należą Ci sie wielkie gratulacje 😉
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.