Skocz do zawartości

Ds3

Użytkownicy
  • Zawartość

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Moje zainteresowania:
    elektronika

Osiągnięcia użytkownika Ds3

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Dokładnie 😉 Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że się pomylimy i w sumie cała płytka ładniej wygląda. Pod warunkiem, że warstwa top będzie u nas zwykłą przelotką zrobioną np. z srebrzanki. Ogólnie najlepiej jest zaprojektować taką płytkę, aby było jak najmniej przelotek 😋
  2. Ogólnie robocik fajny 😉 Jest jeszcze miejsce na kilka dodatkowych bebechów, choćby w postaci czujników 😉 Szkoda, tylko, że resztę pinów Atmegi nie wypuściłeś na goldpiny. Rozumiem, że robotem sterujesz za pomocą pilota IR? ps. jakbyś na płytce prowadził mniejsze ścieżki to myślę, że nie trzeba byłoby robić nawet tych przelotek. Swoją drugą - jak już je trzeba zrobić, polecam robić je w linii prostej 😉
  3. Witam! Kupiłem kiedyś mini drona. W zestawie dostałem jeden akumulatorek Li-Pol (380mAh) i jeszcze dodatkowo zakupiłem 5 o większej pojemności (500mAh). Niestety ale wszystkie odmówiły posłuszeństwa. Oryginalny wytrzymał najdłużej ale ostatecznie wszystkie uległy uszkodzeniu po ok. 5-7mieś. zabawy. Akumulatorki te nie straciły jakoś specjalnie pojemności ale nie można było pobrać z nich wystarczającego prądu, aby dronem można było swobodnie latać - latał przy ziemi. Problem w tym dronie jest taki, że jest on po prostu mały. Miejsce na akumulatorek ma wielkość ok. szer.20mm/wys.10mm/dł. może być nawet do 65mm. Jest to jedna cela tj. 3.7V. Oryginalny aku. i te zamienniki, które kupiłem mają prąd rozładowania 10A (20C). Zastanawiam się, czy po prostu nie kupić akumulatorków "z nazwą". Dualsky pasowałby niemalże idealnie, znalazłem o pojemności 300mAh i o zbliżonych wymiarach do oryginalnych. Redox ma też ciekawe akumulatorki, co prawda jest trochę za szeroki żeby go zmieścić w oryginalne miejsce, ale można spróbować go podwiesić pod dronem, no i ma też niezłą pojemność 700mAh. No i teraz właśnie mam pytanie. Jak jest ogólnie z wytrzymałością akumulatorków tych firm? Czy one też zaledwie po ok. 6 mieś. nie uszkodzą się? No i jak z pojemnością? Bo tym, co miałem to brakowało nawet 30+% do pojemności znamionowej. Z góry dziękuję! Pozdrawiam!
  4. Czy aby przypadkiem GND z baterii nie powinno być podłączone z GND Arduino? Jeśli chcesz uzyskać szybko pomoc to proponuję narysować schemat twoich połączeń. Wtedy będzie wszystko wiadomo. Pozdrawiam!
  5. Sam teflon chyba nie jest zbyt dobrym materiałem na koła? Mam z tego materiału stworzone koła do mojego nowego "wehikułu" 😉 i bez gumek przyczepność do podłoża była słaba. Zamiast tych patyczków mogłeś dać jakąś listwę. Bo w sumie połączenia za pomocą taśmy klejącej można się szybko pozbyć, a na pewno robocik zyskałby na wyglądzie 😉 Tak z ciekawości. Jaką ma szerokość? Pytam, bo mój wydaje mi się jakiś szeroki 😉 Pozdrawiam!
  6. Ds3

    Jak odświeżyć akumulatorek li-pol

    Raczej obstawiam na wadę fabryczną. No nic może przyda się do zasilania jakieś elektroniki 😉 Dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam!
  7. Ds3

    Jak odświeżyć akumulatorek li-pol

    Aku. ładuję ładowarką Imax B6. Po naładowaniu ma 4.2V. Kupiłem 5 aku. i właśnie z tym jednym mam problemy, chociaż nie pamiętam czy od samego początku. A co do samego aku. to rzeczywiście są to Chinole 😉 ale cała reszta spisuje się dobrze. Pozdrawiam!
  8. Witam! Mam problem z jednym akumulatorkiem li-pol 3.7V ~370mAh (realna pojemność). Aku. jest naładowane, a mimo to po podłączeniu do jego obciążenia zaczyna siadać - prawdopodobnie napięcie. Jeśli słabiej go obciążę np. 500mA to działa bez problemu. Nie wiem ile mój quadcopter pobiera prądu, ale ten aku. starcza na lot o długości ok. 20s 😋 A później unosi się jak poduszkowiec przez ok. 4min. Można w jakiś sposób ten aku. odświeżyć? Pozdrawiam!
  9. Wydaje mi się, że po prostu masz sterowniki pod XP i dlatego na innym systemie nie chciały współpracować. Na YT są poradniki dot. konfiguracji eclipse pod Windowsa 8.x. Atmel studio również powinien bez problemu śmigać. Może to dlatego, że eclipse się nie instaluje 😉😋 Pozdrawiam!
  10. Ds3

    PLC Siemens - Od czego zacząć?

    Kolega teraz ukończył jakiś kurs związany ze sterownikami PLC. Mówił mi dzisiaj, że Siemens będzie wycofywał powoli sterowniki serii 7 i jeszcze jakieś inne serie. On sam kupił na kursie sterownik Logo + panel operatorski za ponad 1000zł. Chociaż te logo to bardziej chyba jest tzw. przekaźnik sterowany? O ile dobrze pamiętam to sterowniki -chyba- Omron są w miarę tanie i mają za darmo oprogramowanie na PC. Także na pewno lepsze do zabawy 😉 Pozdrawiam!
  11. A spróbuj zamienić F_CPU... na to: # define F_CPU 1000000UL Ale ogólnie radzę się przesiąść na np. Eclipse. Nie będziesz miał już takich problemów. Pozdrawiam!
  12. Gdzie będzie montowany nowy li-pol? Gdzieś przed radiatorem? Z czego masz zrobione podpórki na płytce z transoptorami? Może wpadnę na zawody, to pooglądam na własne oczy jak jeździ i pokibicuje 😉 Pozdrawiam!
  13. Chyba odruchowo wpisałem to "h", nawet go nie zobaczyłem 😉 Za dużo próbuję zrobić w tym samym czasie 😉 Przy blokadzie pobiera ok. 650mA. Podczas zwykłej jazdy jest to jednak ok. 115mA. Gdy docisnąłem dość mocno do podłoża prąd wzrósł do ok. 220mA. Silniki to przerobione serwa tower pro sg90. W zasadzie szukanie tego błędu chyba nie ma sensu - będę projektował schemat oraz płytkę na nowo. Tylko rzućcie jeszcze okiem na połączenia atmege8 z mostkiem H. Jeśli to będzie ok. to połączenia wykonam tak samo. Pozdrawiam!
  14. Jeden silnik pobiera ok. 140mAh. Także łącznie nie przekraczają 300mAh. Sam mostek próbowałem później podłączyć na płycie stykowej i sterować go bezpośrednio - bez użycia mikrokontrolera. Zero reakcji. Pozdrawiam!
  15. Witam! Po dość długiej przerwie, która była spowodowana "wtopą" w postaci palących się mostków H - L293D w moim pierwszym robocie, postanowiłem wrócić do budowy kolejnego robota 😉 Ostatnią i jednocześnie pierwszą próbę budowy robota typu LF podjąłem ok. 1 rok temu. Od tamtego czasu trochę się podszkoliłem w programowaniu mikrokontrolerów w języku C i chciałbym ponownie coś zmajstrować 😉 Znalazłem na komputerze schemat mojego pierwszego stwora: Nie mam wzoru płytki. Połączenie na płytce były na pewno prawidłowe - sprawdzałem miernikiem. Schemat najprawdopodobniej spalił 2 mostki H L293D. Nie jestem pewny na 100%, ponieważ niestety, ale nie zrobiłem żadnych testów samych mostków przed montażem ich do podstawki na płytce. Zasilanie całości to 2 aku. li-ion 3.7V. Obok ISP znajduje się gniazdo z goldpin, ponieważ robot był podzielony na dwie płytki, dolna zawierała aku, stabilizator LM7805, przerobione serwa, oraz wtyczkę goldpin, która łączyła się z płytą logiczną. Czy powyższe połączenie mostku H z atmegą8 jest wykonane prawidłowo? A, i jeszcze coś. Co się stanie jeśli na mostek H puszczę sygnał nakazujący jednocześnie ruch jednego z silników w lewo i prawo? Czy taki układ na jakieś zabezpieczenie na tego typu przypadki? Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.