Skocz do zawartości

volt

Users
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Bydgoszcz

Osiągnięcia użytkownika volt

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Po pierwsze, określanie elastyczności przez kąt zgięcia - bardzo profesjonalna miara, nie ma co. Zwykłe PCB na laminacie szklano-epoksydowym też można zgiąć pod kątem 180°, o ile ma dwa metry długości. Promień krzywizny powinni określić jak już. Po drugie istnieją już przecież elastyczne obwody, które są znacznie cieńsze (~0,1mm grubości), można je zginać w pół niczym kartkę papieru oraz są o wiele prostsze i tańsze w produkcji. Gdzie takie cuda? Wystarczy spojrzeć na najtańszą taśmę oświetleniową LED. Także ani to rewolucyjne ani pożyteczne.
  2. Ja również dostałem prezencik: MPU-6050 żyroskop + akcelerometr Bardzo dobrze się złożyło, bo jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem takiego modułu. Ostatnio uruchomiłem też moduł GPS, razem powinny ładnie współpracować w lokalizowaniu robota - jakiego, jeszcze nie wiadomo 😉 Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!
  3. No fajnie to to jeździ 😉 Ale zgadzam się z przedmówcą, tutaj wirus to nie jest kwestia utraconych danych lub co najwyżej sprzętu - jak na ruchliwej autostradzie przy tych 130km/h auto zrobi jakiś nieciekawy manewr to kilkanaście osób może zabić. Mi się jeszcze podobają systemy, które Volvo wprowadza do swoich ciągników siodłowych. Może trochę off-topic, ale jedna uwaga: Że co?
  4. volt

    Projekt czterech przekładni

    Wytrzymałe przekładnie ślimakowe można jeszcze znaleźć w mechanizmach wycieraczek samochodowych, czasem nawet metalowe - takie już nadały by się nie tylko do "elebotów" ale także do robotów startujących w zawodach czy jakichś bardziej zaawansowanych projektów.
  5. Witam! Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się najpierw krótko przedstawić. Mam na imię Kajetan, chodzę do LO w Bydgoszczy, praktycznie od zawsze interesowałem się elektroniką i robotyką. W tej drugiej dziedzinie mam już parę sukcesów - dwa roboty minisumo, które zdobywały w latach 2009 i 2010 miejsca na podium na zawodach w Bydgoszczy i Gdańsku. Diodę czytuję już od jakiegoś czasu, poza tym jestem także użytkownikiem forum o... światełkach (latarkach). Programuję AVRy w C, najczęściej attiny13, którego z uwagi na liczbę pinów i ilość pamięci traktuję czasem jako swoiste wyzwanie 😉 A teraz do rzeczy: Chcę przedstawić temat projektu, który jednocześnie chciałbym zgłosić jako pracę konkursową. A jest to: "Proste i tanie pojemnościowe przyciski dotykowe na AVR". Wydaje mi się, że łapie się to pod projekt, ponieważ może to być (cyt. z regulaminu) "elektroniczna część składowa robota" lub "opis budowy części urządzenia w warsztacie, która jest przydatne przy robotyce" ale dla pewności wolę się upewnić (tak, masło maślane 😋 ) Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.