Skocz do zawartości

lopez321

Users
  • Zawartość

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wejherowo

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika lopez321

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

3

Reputacja

  1. dzisiaj właśnie dojechał do mnie zestaw z Arduino Uno więc z niecierpliwością czekam na kolejne części kursu 😉
  2. Dzięki wielkie 😉 pomogła zmiana $(ProjectDir) na $(TargetDir)
  3. Robi ktoś projekt w Visual Studio 2013? Bo mam problem taki, że funkcja imread() nie wczytuje mi obrazka gdy odpalam jako debug w VS a jak odpalam przez cmd ten program to wszystko działa i wczytuje. Przydała by się jednak ta opcja debugowania... Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
  4. Posiadam w domu starszą wersję Roomba 560 i sprawuje się świetnie. Jedyną uciążliwością są wplątujące się w szczotki włosy, więc raz na tydzień trzeba gruntownie przeczyścić szczotki i łożyska przy nich co czasami potrafi zająć ok 5-10 min 😉 Roomba sprząta u mnie już od ok 8-9 lat i poza jedną wymianą akumulatora i drobnym problemem przy mechanizmie szczotek nic się z nią nie dzieje. Przewagą Roomby nad zwykłymi odkurzaczami, poza opisanymi w artykule, jest także to że bez problemu dokładnie sprząta pod meblami gdzie nie wjedziemy odkurzaczem. Niestety Roomba 560 nie radzi sobie zbyt dobrze na dywanach z dłuższym włosiem które wplątuje się w szczotki i nie wiem czy problem ten rozwiązano w kolejnych modelach. Co do latarni to nie do końca działa ona tylko jako nawigacja do stacji dokującej lecz pozwala także podzielić większe pomieszczenia na etapy do sprzątania i po ukończeniu jednej części podzielonej latarnią, przechodzi do kolejnej.
  5. z prawej strony z przodu ma obrotową szczotkę którą wymiata pod siebie więc daje rade 😉 od kilku lat posiadam model 560 i nie narzekam.
  6. lopez321

    czesci od kompa na robot

    A jak wrzucisz do piekarnika to nic się nie stanie tym elementom ? Bo mam pełno starych płyt głównych itp a tylko miejsce zajmują ;]
  7. 1. Jak odwrotnie włożysz fototranzystor to nic się nie spali tylko poprostu nie będzie działać. 2. Wcięciem do góry. Zawsze liczysz nóżki układów scalonych od lewej górnej strony ( tam gdzie wcięcie tam jest góra;p ). 3. Co do rezystorów to jest obojętnie jaka moc (podana w Wat'ach). Poprostu musi być 100k i byle nie był SMD (bo wątpię byś robił w SMD) i nie opłaca się kupować rezystorów z allegro bo taka ilość raczej się nie przyda. Wystarczy podejść do sklepu elektronicznego albo poszukać w jakiś rozwalonych sprzętach RTV.
  8. Schemat ten jest błędny, gdyż po włączeniu środkowego włącznika albo dwóch pozostałych powstanie zwarcie baterii.
  9. Do napędu twojej platformy by wykorzystać serwa to będziesz musiał je przerobić bo tak to nie będą mogły się ciągle obracać.
  10. Schematu raczej nikt nie poda. Wystarczą dobre chęci, chwila czasu, posiedzieć na diodzie i znajdziesz wiele schematów jak to podłączyć. Rusz głową!
  11. Fajny projekt;] A gąsienice nie zsuwają się podczas jazdy?
  12. 1. Też z takiego korzystam więc jeśli masz port lpt to bierz;] 2. L293DNE się nie programuje. To scalony mostek h. Pewnie pomyliłeś z Atmega8 itp, a zaprogramować to zaprogramujesz o ile dobrze podłączysz wystko. 3. Na forum jest sporo lektury dla początkujących. Wystarczy wejść na stronę główną i po lewej stronie masz ;]
  13. Było sporo tematów o światłolubach więc po co zakładasz nowy i to jeszcze z takim pytaniem?
  14. lopez321

    Moj pierwszy robot - Robi

    Masz podłączone tak jak tu https://www.forbot.pl/forum/upload_img/miniaturki/IMG_4889012f61d0f2487.jpg ? czy tak jak tu https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4b5a224e8b6784950.jpg ? Bo w tym drugim schemacie jest błąd. Źle podłączony tranzystor o ile się nie mylę.
  15. A ten uszkodzony może idealnie pasować na naszyjnik 😋 Przewiercić go i na szyje xd
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.