Skocz do zawartości

kaworu

Użytkownicy
  • Zawartość

    124
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    4

kaworu zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 8 lutego 2023.

Treści użytkownika kaworu zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika kaworu

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Młodszy Juror
  • Za 100 postów
  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Ulubieniec czytelników

Odznaki

65

Reputacja

  1. A w ogóle jest Ci do czegoś potrzebna informacja o zakończeniu konwersji? Bo na mój gust można w ogóle wyłączyć przerwania z ADC/DMA, niech sobie działa w tle. I po prostu wyliczaj filtry na bazie aktualnych wskazań potencjometrów - ciągle. Druga sprawa, ten straszny "elseIf" w checkPotentiometer, da się uprościć do: uint8_t checkPotentiometer(uint8_t temp){ return ((temp * 5) / 55) * 20; }
  2. Z tego co pamiętam USB i CAN w F103 współdzielą pamięć bufora danych, więc trzeba ten bufor tak skonfigurować żeby obie nie wchodziły w drogę.
  3. https://mosquitto.org/man/mosquitto-conf-5.html Ta strona nie wspomina w ogóle o "allow_anny". Sprawdź "listener 1883 0.0.0.0". Pokaż wynik "ip a show" na ubuntu.
  4. Jaki adres podstawiłeś do tego ip w poleceniu telnet?
  5. Eeeee, tylko tu się coś nie zgadza. 127.0.0.1 jest adresem loopbacka. On będzie działać jak go użyjesz na tym samym komputerze, na którym jest broker, ale żadnym innym. Pytanie dodatkowe, maszyna wirtualna jak ma ustawione połączenie internetowe, nat czy bridge?
  6. Damian, ale zamiast "ip" to weź wpisz IP serwera 😄
  7. Byłem ciekaw czy nie wisi przypadkiem na 127.0.0.1, ale jest na wszystkich interferjsach (0.0.0.0). Kolejny krok, na dowolnym kliencie, jakikolwiek program pozwalający na nawiązanie połączenia na dowolnym porcie TCP, jak putty albo telnet, spróbuj się połączyć z adresem brokera i jego portem i sprawdź czy połączenie uda się nawiązać czy zwróci błąd (i jaki). To Ci odpowie na pytanie czy chodzi o sieć czy konfiguracje brokera. W wypadku telnetu: telnet ip 1883 jeśli się uda połączyć dostaniesz cos w rodzaju: Trying 10.0.0.4... Connected to 10.0.0.4. Escape character is '^]'. A jak nie, to Ci powie co poszło nie tak.
  8. netstat -lnp | grep 1883 Odpal powyższe na serwerze i sprawdź na jakim w ogóle interfejsie nasłuchuje broker.
  9. Żeby odwrócić kolejność odczytywania bitów. Dlatego magiczne funkcje psuja cała zabawę 🙂 bitRead rozwija się do czegoś w tym stylu: (num[digits[d]] >> (7 - seg)) & 1 A co do kiedy zwraca 0 a kiedy 1, no wtedy kiedy bit (7 - seg) w num[digits[d]] jest ustawiony (1) lub nie (0).
  10. Sprawdź co faktycznie zawiera RCC->BDCR, RTC->PRLL i PRLH po konfiguracji. I na litość dowolnego bóstwa, używaj stałych CMSIS, bo mózg boli od analizowanie tego kodu.
  11. Mhm, ile mamy certyfikowanych kompilatorów rusta, powiedzmy zgodnych z IEC 61508?
  12. Tak w ogóle czy na tym nucleo? Bo jak to pierwsze to tak, jak to drugie to nie wiem.
  13. To nie ma znaczenia, kompilator wyliczy to działanie i wstawi tam stałą.
  14. A skąd mam wiedzieć, nie chwaliłeś się czego używasz do analizy danych na PC 😄 Ale nawet jakby się nie dało, to możesz sobie napisać mały program, który odczyta z pliku te dane binarne i wypluje z siebie inny plik, w formacie jaki potrzebujesz. Tak czy inaczej, oznacz jako komentarz ten sprintf (zapiszą ci sie na SD śmieci ale to chwilowo bez znaczenia) i zobacz czy to Ci coś daje względem czasu, bo może masz wąskie gardło gdzie indziej.
  15. Nie wydaje mi się, żeby to tu miało znaczenie czasowe. Dodaj sobie memset() przed odczytem na buforach, będziesz widział czy nieudany odczyt po samych zapisanych danych. Jak dla mnie to jest ok. O ile bym Ci chciał pomóc, to jesli chodzi o sprzęt to spoko, ale jak chodzi o to jakie dziwne rzeczy robi HAL to już nie bardzo. Ale może na początek zapisz bezpośrednio dane binarne na te kartę - pomijając sprintf, który jest wygodny, ale kosztowny.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.