Skocz do zawartości

press2313

Users
  • Zawartość

    56
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lublin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika press2313

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Dobrze zrobiony artykuł ale wtrącę swoje 3 grosze 😉 Porównywanie jakości wydruków nie zawsze jest miarodajne ze względu na to że dla każdego slicera trzeba kalibrować drukarkę inaczej. KISSlicer gdy go jeszcze używałem brzydko drukował pionowe otwory. Czy nie jest tak? Moim zdaniem nie ma nic lepszego od dobrze skalibrowanego slick3r'a. Odnośnie mostów, przy optymalnym doborze: a)chłodzenia wydruku b)prędkości druku, mosty wychodzą IDEALNIE. Z jakimi prędkościami wykonałeś wydruki z ostatnich zdjęć? (Proponuję zmniejszyć przyspieszenie x,y.) Jakie masz ustawienia retrakcji?
  2. Mi również niedawno udało się złożyć Prusę I3. Szczerze mówiąc w tej części liczyłem na coś więcej, nie ma ani słowa o kalibracji głowicy, ustawieniach retrakcji, prędkościach, przyspieszeniach silników(!) co według mnie jest fundamentalne dla ładnych, szybkich wydruków... P.S. Jakich slicerów używacie?
  3. press2313

    Kamera Video + ATmega

    Miałem na myśli Pana układ. Pytałem by się upewnić, w nocie max to 1Mhz. Ponieważ zmontowałem na lm324 i nie otrzymuję prawidłowego sygnału synchronizacji pionowej. Ale racja, najpierw powinienem zagłębić się bardziej w widmo sygnału PAL, lecz szukam i szukam czegoś konkretnego w internecie i znajduje same jakieś ogólne informację. Może ktoś ma ciekawą stronę/link z szczegółowym opisem co w tym sygnale się dzieje?
  4. press2313

    Kamera Video + ATmega

    Witam. Temat trochę starawy ale bardzo ciekawy, więc myślę że fajnie było by go kontynuować. Dziwne że jeszcze nie został przedstawiony lf z taką kamerką. Może będę pierwszy 😉 . Małe pytanko, czy lm324 nie będzie za wolny w funkcji detekcji sygnału synchronizacji?
  5. Pojazd ładnie jeździ, brakuje mu tylko chociaż trochę amortyzowanego zawieszenia 😋 i zdalnego sterowania. ps. Nie chodzi o reklamę, tylko o to że te linki za jakiś czas wygasną.
  6. Świetna relacja! Macie może jakieś zdjęcia albo filmy do podzielenia się? 😉 Kiedyś była taka gra Robot Arena całkiem ładnie odwzorowywała kategorię Combat.
  7. Chodzi o propozycję artykułów które warto zrealizować na forbocie?
  8. press2313

    3 silniki do pseudo MINISUMO.

    Tak jak wyżej, chcesz samemu zrobić przekładnie - a to nie jest łatwe zadanie jak się wydaje. Pomyśl co się stanie z kołami po bokach jeśli włączysz środkowy silnik. Przecież nie dostaną "kopa". Będą się minimalnie szybciej kręcić i znacznie bardziej spowalniać całą konstrukcję. Polecam zainwestować 15zł w hl149. Jeśli koniecznie chcesz robić własną przekładnię zobacz na forum jak robili to inni z silniczków od cd.
  9. press2313

    Wybór akumulatora

    Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, przy pomiarze prądu + i - nie jest istotny.
  10. press2313

    Wybór akumulatora

    To podstawy podstaw, wepnij między akumulator a resztę robota.
  11. press2313

    MoonDECK

    Wspaniała konstrukcja! Czekamy na film! 😉
  12. A ja mam pytanie. Lepiej zrobić kilka małych kalkulatorków czy jeden większy?
  13. press2313

    Mini armatka wodna do robota.

    Można, ale moim zdaniem (w tym modelu co ja rozbierałem) wytwarza za małe ciśnienie. Szybka też nie jest, żeby np. balon napompować trzeba czekać ok. 7min. Najprościej wyciągnąć z ciśnieniomierza tak jak pisałem wyżej, tylko nie wiem jakie ciśnienie wytrzymuje... Raczej mniejszego niż tam jest sam tak łatwo nie zrobisz.
  14. press2313

    Mini armatka wodna do robota.

    Proponuję żeby zamiast dezedorantu zrobić zbiornik pompowany pompką do samochodu/roweru i zamiast silniczków zastosować zawór elektryczny taki jak np. w ciśnieniomierzach jest. 😉 Testowałem coś takiego i siły ma dosyć, 5m spokojnie, w zależności od "lufy" i ciśnienia w zbiorniku.
  15. Myślę że to nie "granica błędu" a wypełnienie buteleczki CO2. 🙂 Pierwszy skok na te samej buteleczce zawsze może być najsilniejszy, później gdy ciśnienie spada, skoki są coraz słabsze.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.