Skocz do zawartości

RepRap - domowa drukarka 3D


grabo

Pomocna odpowiedź

Ciekawa alternatywa dla frezarek cnc. Jednak moim zdaniem zarówno cena 400€ (choć pewnie dałoby się ją zredukować kilkukrotnie), szybkość druku i brak możliwości drukowania z wytrymałych materiałów mocno ją ograniczją.

Puki co zwykla frezarka ma moim zdnaiem przewge mimo braku możliwości frezowania niektórych kształtów... niemówię nie, ale jeszcze za wcześnie na wdrożenie tego w życie amatorów:P .

Takie ot moje zdanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

materiały to PLA, HDPE, ABS i więcej, standardowa konstrukcja przystosowana jest do prętów o średnicy 3mm, które można kupić za oceanem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby przerobić podajnik na granulat, w sieci chyba są nawet przedstawione takie rozwiązania.

Link do komentarza
Share on other sites

Hej

Zarejestrowałem się, aby rozwiać trochę mitów, bo RepRap w Polsce zaczyna rozwijać skrzydła.

Materiały dostępne na allegro to PLA i ABS, i kosztują w okolicach 50-75zł za kg, co starcza na całkiem wiele wydruków średniej wielkości. Reszta części jest bez większych problemów dostępna, a koszt całości to około 1500zł.

Wytrzymałość wydruków jest porównywalna z klockami lego, trzeba sporej siły by coś połamać, no i cała drukarka wszystkie elementy plastikowe ma drukowane na identycznej drukarce, wiec daje to pojecie, że raczej jest to solidne.

Większość sterowników opiera się na atmegach, wiec łatwo każdemu kto miał z nimi styczność to ogarnąć.

Jeśli ktoś miał by jakieś pytania to zawsze chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Hej

Zarejestrowałem się, aby rozwiać trochę mitów, bo RepRap w Polsce zaczyna rozwijać skrzydła.

Jesteś stąd: http://www.designfutures.pl/ czy http://www.mojreprap.pl/ i http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=11996658

Ehm, żadne z tych. Znam te strony, ale nie jestem z nimi powiązany po za tym ze z http://www.designfutures.pl/ czerpałem niektóre informacje podczas budowy swojej drukarki.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do przygody z drukarka to na blogu powoli bede dokladniej opisywał co i jak, szkoda ze pod koniec zaczelem go prowadizc, ale trudno.

Poskladanie drukarki zajeło mi coś kolo 2-3 miesiecy, ale to dlatego, ze po prostu przeznaczałem na nia czesc kazdej wyplaty.

Co do dokladności to jest tak. Jesli chodzi o wymairy to u siebie osiagam dokladnosc na poziomie 0.2mm. Ale jest jedno "ale", male obiekty latwo zamienic w kulke stopionego plastiku. Trzeba operowac tak tempreratura aby nie przegrzać tego co sie drukuje, a jednoczesnie aby przemdiot byl na tyle cieply aby sie przyklejal do stolu i nowych warstw. Drukowanie cienkich i wysokich obiektów jest czasem problemem, ale pomaga wentylator dmuchajacy na element.

Generalnie, wszystko jest kwestia doświadczenia i poznania mozliwosci swojej drukarki, a z czasem od rauz wiadomo co i jak ustawić aby bylo dobrze.

Na stronie http://www.thingiverse.com/ mozna zobaczyc i sciagnac modele do wydrukowania.

A jak ogarne swoje drukarke do konca to chcetnie pomoge, a jesli nie ja to dam namiar na kogos kto drukuje czesci w super jakosci.

Link do komentarza
Share on other sites

Moze za jakis czas cos pozmieniam na blogu.

Wymiary pola roboczego drukarki to 200x200x100 mm, ale w praktyce wychodzi nieco mniej.

Nie planuje narazie zadnych usprawnien, chce wycisnac ile sie da z tego co mam, wszystko skalibrowac i jak w trakcie uzywania przyjda pomysly to je wprowadze. Moze inne paski, moze inny ekstruder i dysza.

Generalnie drukarka ma służyć do realizacji innych projektów [miedzy innymi tej kamery], wiec chce ja doprowadzic do stanu w którym bedzie pelnoprawnym narzedziem.

Link do komentarza
Share on other sites

Używam RepRapa od ponad roku, gdyby ktoś był zainteresowany służę pomocą 😉

Śledzę forum od jakiegoś czasu, ale moja wiedza jest zbyt mała by w czymś pomóc. Może chociaż tak odwdzięczę się za znalezione tu informacje 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.