Skocz do zawartości

USB jako port równoległy


dominos96

Pomocna odpowiedź

Posiadam laptopa i chciałbym zastosować go jako sterownik do platformy mobilnej.

I tu mam pytanie w laptopie posiadam niestety tylko wyjścia USB (w sumie są 4)

Czy jest możliwość wykonania jakieś przejściówki, tak abym mógł sterować spod laptopa wyjściami (taki port równoległy jak LPT)

Jak widzę to kupne przejściówki obsługują jedynie drukarki, i nie da się ich tak zastosować.

Najlepiej jak szło by coś takiego wykonać na ATMedze 16 czy 8

Aha i jeszcze

Chyba że można zastosować do tego celu RJ45 czy RJ11

A przez program SIW wykrywa mi również jakiś port LPT (nie mam oczywiście takiego wyjścia) jak ktoś wie gdzie znajduje się on na płycie głównej i czy można było by dolutować do niego złącze i normalnie wykorzystać, to bardzo ucieszył bym się jak ktoś by napisał

Model to Asus Z53Series

Link do komentarza
Share on other sites

FT232 + ATMEGA + program i masz wszystko czego potrzebujesz.

Po podłączeniu FT232 pojawia Ci się port COM, na który nawet najprostszym terminalem wysyłasz komendy. Program w uC przetwarza to i ustawia konkretne stany wyjść.

Całość prosta i niedroga.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jak chcesz żeby było THT to możesz wykorzystać układ max232. I dokupić za kilka złotych przejściówkę USB-RS232 i na jedno wyjdzie.

Koszty podobne, program ten sam, jedynie więcej elementów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki za pomoc 😅

Ale szkoda że nie ma tego układu w THT, no ale trudno

A właśnie że istnieje taki układ scalony. Nie pamiętam dokładnie symbolu, ale lata temu w CHIPie opisano na nim jak zrobić pojemnik na CD/DVD który się obraca i podaje nam wskazaną płytę.

Na pewno istnieje expander USB<>port równoległy.

Link do komentarza
Share on other sites

Ewentualnie można też skorzystać z układu FT2232, jest to konwerter USB<->UART/Port równoległy, po więcej info odsyłam do datasheeta, ciekawy układ. Jak chcesz tylko port równoległy, to jest jeszcze FT245 🙂 Ogólnie FTDI ma ciekawe scalaki jeśli chodzi o konwersję USB-cośtam 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiscie, że jest. Nazywa się FT245 i "po drugiej stronie" dostajemy 8 linii które moga być dwukierunkową magistralą albo w najprostszym przypadku wyjściami (lub wejściami) 8-bitowego rejestru. Poprzednie wersje układu (podobnie jak słynnego FT232) potrzebowały kwarcu ale od dawna istnieje już wersja "R":

http://www.ftdichip.com/Support/Documents/DataSheets/ICs/DS_FT245R.pdf

która obywa sie bez niego. Idealne rozwiązanie do sterowania prostych interfejsów podłączanych do PC. Warto wczytać się w dane katalogowe i wydusić z układu dokładnie to, czego potrzebujemy.

EDIT: No tak, pisaliśmy razem. Moje "oczywiście że jest" odnosi się do postu BlackJacka 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie znalazłem coś takiego

http://www.recursion.jp/avrcdc/cdc-io.html#usage

Jak widzę jest tylko 1 procek i odrazu wyjścia I/O

Tylko jak z programem do obsługi tego, bo na stronce jakoś nie umie znaleść ?

I czy konieczny jest tek kwarc 12MHz (mam pod ręką tylko 6 , 8) ?

Edit.

A najbardziej zależały by mi na µC ponieważ mam pod ręką, a sklep dopiero w poniedziałek

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.