Skocz do zawartości

[Programowanie] Programowanie AVR w Linux


Kocisko

Pomocna odpowiedź

No no muszę przyznać że tutek świetny. Mi wiele wyjaśnił. Mam jednak pewien problem, który mam nadzieję że znajdzie swoje rozwiązanie na tym forum. Mianowicie posiadam Ubuntu 10.04 64bit które nie za bardzo współpracuje z Kontrollerlabem. Nie chce się zainstalować wersja 32bitowa. Czy jest jakiś sposób na instalację tej wersji, znalezienie wersji 64bit lub ominiecie tych narzędzi i wykorzystanie czegoś innego?

Link do komentarza
Share on other sites

możesz spróbować czy podpasuje Ci Code::Blocks. Nie jest specjalnie przygotowywany pod AVR'y, ale można je w nim spokojnie programować. Jest w repozytoriach i także w wersji 64-bit.

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbuj w tai sposób. Zainstaluj te pakiety:

lib32asound2 ia32-libs ia32-libs-gtk libsigc++-2.0-0c2a libxss1

Ściągasz paczuszkę 32-bitową i instalujesz poleceniem:

dpkg -i --force-architecture nazwa_pakietu.deb

Musisz być w folderze z tą paczką.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

otóż:

Kontrollerlab sie zainstalowal zgodnie z poleceniem uzytkownika kocur_90 lecz sie nie uruchamia. podczas próby uruchomienia go poprzez terminal dostaje wiadomosc

kontrollerlab: error while loading shared libraries: libktexteditor.so.0: wrong ELF class: ELFCLASS64

zaznaczam ze mam zainstalowane te biblioteki ktore kocur_90 podal an poczatku postu. poszukalem troche i znalazlem informacje ze potrzebne moga byc pakiety qt4 lub quanty. zainstalowalem je i dalej mam ten sam komunikat. siegnalem glebiej i postanowilem sam skompilowac zrodlo. po wpisaniu

./configure

dostaje nastepujacy komunikat

checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths!

zgooglowalem to i jedyne rozwiazanie jakie znalazlem to :

zainstaluj cos innego
sprobuj czegos innego
itd

podsumowujac moja wypowiedz chyba bede zmuszony do pisania oraz kompilowania programikow do AVR'ka innymi drogami. Tak więc zwracam sie do Was: jakie narzedzia polecacie oprócz w/w Code::Blocks oraz jak kompilowac programy z C do hexa?

Link do komentarza
Share on other sites

mam te paczki ;/ geany jest bardzo dobry ale mi nei kompiluje do hexa chyba bede musial go skonfigurowac dodajac te linijki do polecenia buduj :

avr-gcc -Os -mmcu=atmega8 -c %f
avr-gcc -g -mmcu=atmega8 -o %e.elf %e.o
avr-objcopy -j .text -j .data -O ihex %e.elf %e.hex 

czy u Ciebie tez trzeba bylo go konfigurowac jesli tak to napisz jak go skonfigurowales.

Dodatkowo mozna dodac pod wykonaj polecenie z avr-dude zeby wgrywalo program. rzeczywiscie po odpowiednim skonfigurowaniu geany wydaje sie dosyc przyzwoitym narzedziem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.