Skocz do zawartości

Oswietlenie do akwarium wlacznik czasowy z lcd POMOC


kamilszpilowski

Pomocna odpowiedź

Witam potrzebuje sterownika do akwarium by sterowal oswietleniem led jak i jarzeniówkami, by mial programator czasowy najlepiej kilka. Zakupilem juz kilka rzeczy ale nie potrafie je polaczyc i napisac programu. posiadam ANDUINO Leonardo i UNO, Wyświetlacz alfanumeryczny LCD 2x16 HD44780, Moduł czasu RTC DS1307 + 24C32 ARDUINO AVR PIC, Moduł 8 przekaźników 10A ARDUINO RPi, Pompka pompa wody wodna 120l/h 3-6V ARDUINO, Zestaw pilot RC z odbiornikiem HX1838 + przewody, Klawiatura samoprzylepna 4x4 ARDUINO. Przełącznik microswitch i potencjometry.

Link do komentarza
Share on other sites

A próbowałeś pytać na jakimś forum dla akwarystów? Bo my tu raczej bardziej roboty...

[ Dodano: 20-06-2017, 01:12 ]

Poza tym polecam zajrzeć do działu "kursy", są tam między innymi dwa kursy Arduino, powinno być jak znalazł.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem masz cztery wyjścia:

1. Kupić - najszybsze i wbrew pozorom najtańsze rozwiązanie. Sterowników akwariowych jest na rynku jak mrówków. Znajdujesz taki jaki pasuje, zamawiasz, płacisz i za kilka dni możesz cieszyć się automatycznym zapalaniem lamp, karmieniem, pomiarami temperatur, sztucznymi zachodami słońca (kolory!) i zdalnie sterowaną fontanną. Trudno będzie samemu zrobić lepszy.

2. Jeśli masz odrobinę umiejętności lutowania, klejenia obudów i jaką taką kulturę techniczną, poszukaj kitu - kompletnego zestawu z elementami (luzem), płytką i zaprogramowanym procesorem. Składasz wg instrukcji, podłączasz zasilanie i działa. Teraz jeszcze tylko trochę mechaniki (obudowa, przyciski, LCD itp) i gotowe.

3. Jeśli już zrobiłeś jakieś proste konstrukcje elektroniczne, spróbuj wykonać sterownik wg gotowego projektu udostępnionego w sieci. Musi być kompletny: zestaw elementów, dokładny schemat połączeń i program dla procesora. Jeśli znajdziesz coś oparte o Arduino, (a niemożliwe żeby tego nie było), masz dużą szansę wykorzystania modułów które już masz. Tutaj możesz nawet pofolgować swoim wyobrażeniom i zrobić to w formie w jakiej sobie wymarzyłeś, np. wieszany na ścianie lub zanurzony na dnie akwarium..

4. Gdy natomiast umiesz już pisać nietrywialne i całkiem spore programy (bez ściągania z gotowców), debugować je i uruchamiać samodzielnie, jeśli wiesz jak działają różne interfejsy, jak organizować współpracę wielu modułów sprzętowych i jak generalnie zarządzać czasem mikrokontrolera by robił wiele rzeczy na raz oraz jeśli rozumiesz problemy bezpieczeństwa użytkowania (prąd+woda) możesz pokusić się o podejście najtrudniejsze: własny projekt. W tym przypadku niczego nie musimy Ci mówić ani w niczym pomagać, choć wtedy nie napisałbyś takiego dziwnego postu.

Zero pytań, tylko:

"Witam potrzebuje sterownika do akwarium by sterowal oswietleniem led jak i jarzeniówkami, by miał programator czasowy najlepiej kilka".

Gdybym miał gorszy dzień odpisałbym:

"A co nas to obchodzi?" albo "Potrzebujesz? To poproś tatę, może ci kupi?"

ale dostałeś kilka łatwych do odróżnienia opcji. Którą wybierasz?

Bo chyba nie liczysz, że ktoś zrobi (lub znajdzie w sieci i wskaże) projekt za Ciebie, prawda?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.