Skocz do zawartości

Konfiguracja adaptera bluetooth w komputerze


BuxBleed

Pomocna odpowiedź

Witam, mam problem z skonfigurowaniem adaptera bluetooth na win7.

Posiadam taki adapter : LINK. Włożyłem go do portu USB i automatycznie - zainstalowało sterownik. W systemie widoczne jest jako : Arduino Uno(zdjęcie poniżej). Włączyłem też usługę BT w panelu sterowania. No i teraz nie mogę tego nijak sparować z na przykład telefon bo urządzenie jest jako nieokreślone. Nie posiadam żadnej płytki z oprogramowaniem.

To.png.e89b27404925ef3ede43367c77f78c76.png

Link do komentarza
Share on other sites

Z linka wynika, że adapter jest oparty na CC2540 - dosyć popularny układ od TI. Na ich stronie masz niezły support.

Zrucanie winy na system i uszkodzenie przejściówki - nie tędy droga, wystarczy poszukać 😉

https://e2e.ti.com/support/wireless_connectivity/bluetooth_low_energy/f/538/t/163044

Oprogramowanie: http://www.ti.com/tool/flash-programmer

Chodzi mi dokładnie o ten post:

Following the steps outlined in the document, I still don't seem to be able to get a different driver associated with the dongle. I've written up the steps I'm following below; could you please advise as to where I'm going wrong?

Connect CC2540 USB dongle to PC via USB connection, to SmartRF05EB via debug header

Launch SmartRF Flash programmer. At this point, I have one device listed: "CC2540 SmartRF05EB"

Flash with cc2540_ble1.1_USBdongle_HostTestRelease_Master.hex

The operation completes successfully, but I end up with both devices still listed in the "Cebal controlled devices" section as "CC2540 USB dongle" and "SmartRF05EB" respectively. (This is after powering both devices off and back on again)

I feel like there is most likely a fundamental misunderstanding on my side, but I can't seem to figure out from the docs where I'm going wrong.

Wystarczy wpisać CC2540 windows 7 w google

Link do komentarza
Share on other sites

No już właśnie czytałem to i doszedłem do tego momentu gdzie na przykład chce wysłać plik na win7 do innego urządzenia które też obsługuje bluetooth na przykład na telefon.Bluetooth ciągle w telefonie włączony

To klikam prawy przycisk myszy i wyświetla mi się takie menu jak tutaj

Wybieram urządzenie...

Mam takie okno, wybieram opcje nr 3 ( bo tylko ta działa) .

Potem instaluje mi sterownik i wyświetla komunikat, że wszystko jest ok.

Otwiera mi się takie okno, dodaje plik który chce wysłać...

I znowu wyświetla się to samo okno, gdzie do wyboru jest tylko to samo... jak to wybiorę i zaznaczę to dzieje się nic i zamyka mi to okienko i wraca do wyboru pliku.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Myślę, że problem może być w słowie BLE. Ja to znam akurat z drugiej strony, moduły HC-05 BT działają mi jako mostek Arduino-PC. A zobaczyłem na ali moduły HC10 z BLE właśnie i je zamówiłem. Za Chiny się połączyć nie dało przez wbudowany w laptop moduł (5 lat już ma, o BLE wtedy nie słyszeli). Mam w telefonie BT BLE 4, program terminal i z HC-05 chodził świetnie, z HC10 nie. Ale znalazłem w PLAY STORE terminal BLE i ten dopiero zaczął działać. Czyli wszystko musiało być BLE by to ruszyło, oba moduły i program. A oczywistym dla mnie było, że jak jest w telefonie BT4.0 BLE to sprzętowo/driverami zadbali o to, by programowo już nie było problemu - a tu zonk. Teraz właśnie zamówiłem dongla USB BLE i powalczę by to ruszyć na PC, tylko skąd program wziąć, może tu drivery załatwiają sprawę? Jak rozwiążesz problem to napisz.

A druga sprawa, to nie wiem, czy w ogóle się da połączyć tym donglem z telefonem, on może być tylko do UART'a. Wbudowanym w laptopa BT mogę sobie podłączyć np. słuchawki BT, klawiaturę, telefon, ale takim donglem BT 2.0 tylko mogę się połączyć z urządzeniami typu HC-05, ma tylko profil portu szeregowego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.