Skocz do zawartości

Symulator jazdy autem


lukkie002

Pomocna odpowiedź

Witam.

Na razie chciał bym przeprowadzić wstępne obliczenia kosztów budowy platformy która by symulowała jazdę autem.Wystarczą mi ruchy na boki i do przodu.Udźwig to ok 30kg.

Platforma taka miała by mieć wgrane oprogramowanie powiedzmy 10 min jazdy autem zapętlone,czyli ruszanie,skręcanie,hamowanie.Fajnie jak by to było mniej więcej zsynchronizowane z dźwiękiem który nam towarzyszy podczas takiej jazdy.

Cała platforma miała by służyć małemu dziecku do zabawy. Maluszka by się tam posadziło żeby nim pobujało i miał by sporo uciechy.Można by to było kiedyś zabudować i całość mogła by udawać powiedzmy ciężarówkę.

Czy jest coś takiego do zrobienia tanim kosztem i prostym sposobem ?

Bardzo dziękuje za udzielone odpowiedzi i poświęcony czas 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Platforma, o jakiej mowisz jak najbardziej jest do zrobienia Niewielkim kosztem. Jezeli: 1. przekladnie i silniki znajdziesz na zlomie. 2. Stelaz pospawasz sam z katownikow. 3. Wytrawisz i polutujesz interfejs do systemu procesorowego sterujacy silniki. 4. Osobiscie zaprogramujesz procesor. Jesli masz odpowiednie umiejetnosci i czas, powodzenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Platformę mogę zrobić samemu to nie problem bo jestem spawaczem.Dwa silniki kupię i przekładnie a za płytki też mogę zapłacić. Pytam jaki jest koszt silników i innych części czy to 500zł czy może 1500zł ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niestety 1500zł to jest koszt realny jeżeli chodzi o zakup JEDNEGO silnika z przekładnią, a co dopiero kilka takich silników w zależności od ilości potrzebnych stopni swobody. Do tego dolicz również falowniki, które są niezbędne do kontroli pracy silników asynchronicznych. Poza tym trzeba to wszystko jeszcze jakoś razem połączyć, więc musi być jakiś centralny komputer sterujący falownikami i realizujący zadane trajektorie ruchu całego manipulatora. No i jeszcze konstrukcja... Moim zdaniem koszty całkowite to nie tysiąc, ale co najmniej dziesięć tysięcy złotych albo i dużo więcej w zależności od tego skąd chcesz brać materiały potrzebne do budowy i skąd weźmiesz oprogramowanie wraz z elektroniką sterującą. PS: Zastanów się tak ogólnie czy sam wsiadłbyś na taką swoją konstrukcję. A co dopiero posadzić tam dziecko? Nie bez potrzeby w wesołym miasteczku urządzenia kontroluje się czy spełniają wiele różnych norm 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tu nie chodzi o to żeby kogoś zniechęcić, po prostu trzeba mierzyć siły na zamiary i na przykład zdecydować się na budowę takiego symulatora częściowo, tak jak autor tematu napisał, mógłby zrobić konstrukcję mechaniczną sam, a resztę dokupić - jeżeli ma to być jednorazowy projekt mechatroniczny to po prostu szkoda czasu. Po drugie - to że ktoś da radę zbudować ramę nie znaczy, że też da radę zbudować odpowiedni układ sterujący całym systemem - sam to już wiele razy niestety przerabiałem. Moim zdaniem dobrym pomysłem jest zrobienie prototypu w skali mikro, nawet na serwomechanizmach modelarskich - wtedy można już "poczuć" złożoność problemu sterowania takim urządzeniem, a koszty będą dużo mniejsze. To jest tak samo jak z budową drona - każdy chce od razu dużego, o dużym udźwigu i tak dalej, ale w końcu dojdzie do wniosku, że lepiej jest zrobić najpierw coś mniejszego. Tak jak przy budowie chociażby wspomnianego drona albo urządzenia które chce zbudować autor tematu bardzo dużym problemem dla początkującego jest to, że tak naprawdę sam nie wie co chce zrobić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.