Skocz do zawartości

Szukam robota do krótkiego filmu


emilxa

Pomocna odpowiedź

Witam,

jestem nowa na forum i nie jestem inżynierem ani konstruktorem. Zajmuję się filmem. Szukam robota do projektu filmowego. Moją inspiracją było to ramię:

Mieszkam obcenie w Berlinie i kontaktowałam się już z zespołem, który skonstruował tego robota, jednak nie byli zainteresowani współpracą. Chciałam spytać forumowiczów, czy może wiedzą o podobnych projektach realizowanych w Polsce, być może będzie łatwiej się porozumieć z Polskimi inżynierami. A może wiecie o jakichś innych ciekawych robotach? Chętnie się z nimi zapoznam.Tutaj możecie zobaczyć moją stronę internetową: emiliakurylowicz.com

Nie jestem botem ani robotem 🙂

Pozdrawiam,
Emilia

Link do komentarza
Share on other sites

A może napisz trochę więcej o tym co próbujesz zrobić i jakie są twoje wymagania? Co ten robot ma w tym filmie robić i jak to ma wyglądać?

Robot, którego pokazałaś, wygląda jak większość robotów przemysłowych -- zazwyczaj są one trochę za drogie dla przeciętnego hobbysty, choć pojawiają się powoli projekty robotów hobbystycznych coraz bardziej zbliżających się do tych prawdziwych. Jeśli jednak to ma być taki solidny robot przemysłowy, to może któraś uczelnia ma takiego i byłaby skłonna udostępnić do sfilmowania.

Link do komentarza
Share on other sites

cześć, dzięki za odpowiedź. no tak, samo ramię wygląda, jak robot przemysłowy, ale dłoń tego robota jest już nieco bardziej skomplikowana i to ona głównie mnie zainteresowała (ale pewnie nie ma zbyt wielu takich dłoni...). w skrócie, chciałam stworzyć film, w którym taka ręka robota wchodzi w kontakt z bardzo nieprzemysłowymi obiektami, np. ludźmi, roślinami, zwierzętami, dotyka ich albo np. czesze włosy (nawet jeśli te czynności wychodzą raczej niezdarnie). moja fantazja jest bardzo wybujała, ale nie mając dostępu do żadnego robota, nawet nie wiem co jest możliwe, a co nie. podejrzewam, że musiałabym konkretne czynności czy sceny dostosować do tego z jakim robotem mam do czynienia oraz gdzie się on znajduje. domyślam się, że tego typu roboty są trudne do przetransportowania i że byłoby ciężko przewieźć je np. do studia. rozumiem, że hobbyści może nie konstruują tak skomplikowanych robotów, ale pomyślałam, że z forum korzystają różne osoby, np. ktoś związany z jakąś uczelnią właśnie. @deshipu może wiesz na jakiej uczelni szukać?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ok, a można wiedzieć skąd jesteś w takim razie? nie upieram się przy tym czy innym miejscu. raczej szukam kogoś, kto odniesie się do pomysłu z trochę większym entuzjazmem niż uczelnie/osoby, z którymi rozmawiałam do tej pory...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.