Skocz do zawartości

Projektowanie schematów - pytanie o woltomierz, przełącznik


Rayu85

Pomocna odpowiedź

Witam,

Kolejne pytanie z serii "noob pyta", jako że rysowanie na karce mi się znudziło stanąłem oko w oko z programem do tworzenia schematów 🙂

Nawet sobie radzę ale nie mogę znaleźć 2 symboli mianowicie :

1. Woltomierz taki lutowany do układu z wyświetlaczem cyfrowym. Wiem że symbol to kółko z V w środku ale nie mogę tego zlokalizować co wpisać aby to znaleźć?

2. Prosty przełącznik 2/3/4/5 pozycyjny? Pod hasłem "switch" znajduje tonę skomplikowanych rzeczy a takiego prostego nie mogę znalezć:/

Z góry dziękuję za pomoc:)

Link do komentarza
Share on other sites

Rayu85, zarówno woltomierzy, jak i przełączników jest bardzo wiele. Każdy może się różnić rozstawem wyprowadzeń, a to będzie kluczowe... Przełączniki pewnie znajdziesz, ale w przypadku woltomierzy raczej nastawiałbym się na samodzielne rysowanie biblioteki. Pomijam jednak, że nie napisałeś nigdzie w jakim programie chcesz rysować te płytki (a to będzie kluczowe).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Macie może jakiś dobry poradnik do tego programu?

Owszem jest mega intuicyjny ale znalazłem kilka rzeczy które nie wiedziałem jak zrobić.

np. Jak zrobić węzeł na ścieżce z inną ścieżką. Niby na "płytce stykowej" wygląda ok ale później przy ustawianiu schematu czy PCB nie widzi tego połączenia.

Link do komentarza
Share on other sites

hmm u mnie w ten sposób nie działa (robię węzeł niby dołączam ścieżkę, podświetla się że połączono ale w pozostałych trybach tego nie widać) ale na szczęście mogę zrobić po prostu drugą ścieżkę i schować pod tą 1 i działa 😉

Macie jakąś stronę gdzie można ściągnąć dodatkowe biblioteki czy brakujące elementy robicie sami w edytorze?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.