Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie sterownika serw Pololu Maestro


Dominik91

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim jestem nowy na forum. Jeśli niewłaściwy dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Mam pytanie odnośnie sterownika serw Pololu Maestro. Pytałem w sklepie niestety nie byli mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Mianowicie chodzi mi o to, czy ten sterownik da się podzielić na sekcje. Chcę zrobić tak żeby kanał 1 był wejściem i sterował serwami 2,3. Następnie kanał 4 również jest wejściem i steruje serwami 5,6 itd. Zależy mi na niezależnej pracy serw w zależności od wejścia - stanu czujnika. Zapewne trzeba będzie napisać skrypt do tego, bo te podstawowe funkcje w programie producenta chyba nie oferują takiej opcji (z tego co widziałem da się tam tylko robić sekwencje). Chce się dowiedzieć tylko czy jest taka możliwość żeby wykonać na tym sterowniku to co opisałem wyżej. Jeśli nie to może polecicie jakiś sterownik który to wykona.

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to to jest sterownik serw, nie ma żadnych wejść. Potrzebujesz jakiś mikrokontroler, żeby odczytywał czujniki temu sterownikowi mówił jak ma ruszać serwami.

Oczywiście wszystko da się zrobić jak się zaprzesz, w tym sterowniku jest mikrokontroler, który daje się całkowicie przeprogramować twoim własnym programem. Ale wtedy całą obsługę serw i komunikację też będziesz musiał od nowa napisać.

Jeszcze jedną opcją jest wzięcie pierwszego lepszego Pro Mini, które domyślnie obsłuży ci biblioteką Servo do 12 serw i zaprogramować to.

Link do komentarza
Share on other sites

Dotarł do mnie w końcu sterownik do serw Pololu Maestro 12. W dość krótkim czasie udało mi się zrobić praktycznie wszystko to co miałem w planie. Mianowicie chodziło mi o kontrolowanie ruchu serw za pomocą przycisku. Dodatkowo z podziałem na sekcje. Na 12 kanałowym Meastro mam 4 przyciski i każdy z nich po naciśnięciu wywołuje daną sekwencję dwóch serw. W zasadzie to ustawiłem już wszystko oprócz jednej rzeczy. Nie wiem jak ustawić opóźnienie w działaniu przycisku. Chciałbym żeby od momentu wciśnięcia przycisku do momentu załączenia mijała sekunda lub dwie.

Do obsługi wejść nie jest potrzebny zewnętrzny kontroler.

Tak więc sam sobie odpowiedziałem na pytanie z pierwszego postu. Pozostało jednak pytanie jak zrealizować to opóźnienie w działaniu przycisku.

Dotychczasowy kod:

5  1 acceleration
15 1 speed

20 2 acceleration
50 2 speed

10 4 acceleration
40 4 speed

5  5 acceleration
70 5 speed

5  7 acceleration
15 7 speed

50 8 acceleration
50 8 speed

20 10 acceleration
50 10 speed

30 11 acceleration
50 11 speed

begin
 button_a if sequence_a endif
repeat

sub button_a
 0 get_position 500 less_than 
return

sub sequence_a
 4000 1 servo 3000 delay
 4000 2 servo 2000 delay
 6000 2 servo 3000 delay
 6000 1 servo 
return

sub button_b
 3 get_position 500 less_than 
return

sub sequence_b
 4000 4 servo 500 delay
 4000 4 servo 500 delay
 6000 5 servo 500 delay
 6000 5 servo 
return

sub button_c
 6 get_position 500 less_than 
return

sub sequence_c
 4000 7 servo 3000 delay
 4000 8 servo 2000 delay
 6000 8 servo 2000 delay
 6000 7 servo 
return

sub button_d
 9 get_position 500 less_than 
return

sub sequence_d
 4000 10 servo 2000 delay
 4000 11 servo 2000 delay
 6000 11 servo 2000 delay
 6000 10 servo 
return
Link do komentarza
Share on other sites

No i jak zwykle moja pamięć nawala. Rzeczywiście, po doczytaniu dokumentacji, da się przełączyć nóżki na tryb wejścia i je odczytywać. Przepraszam.

Because the Mini Maestros’ channels can also be used as general-purpose digital outputs and analog or digital inputs, they provide an easy way to read sensors and control peripherals directly from a PC over USB, and these channels can be used with the scripting system to enable creation of self-contained animatronic displays that respond to external stimuli and trigger additional events beyond just moving servos.

Swoją drogą, patrząc na to co jest na tej płytce, to drogo sobie liczą za zwykłą atmegę i kilka gniazdek do serw.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.