Skocz do zawartości

Sterowanie samochodem na 100m+


BaksRobot

Pomocna odpowiedź

Spójrz na ten projekt:

Sterowanie jest z wykorzystaniem modułów NRF24L01, przekaz na żywo. Aplikacja na telefonie/tablecie wyświetla dane o pozycji.

EDIT:

Jeśli chodzi o telefon to są dwie opcje: Bluetooth albo Wifi. Poczytaj o przepustowościach i zasięgu i napisz jakie masz wnioski na ten temat.

Link do komentarza
Share on other sites

No jak jest system komunikacyjny to przeważnie występują w nim co najmniej dwa elementy: nadajnik i odbiornik, co nie?

Jeśli koniecznie chcesz wykorzystać telefon w budowanym systemie to możesz zrobić coś takiego:

telefon <-> (powietrze) <-> Moduł bluetooth <-> UART <-> mikrokontroler <-> SPI <-> NRF24L01 <-> 2.4Ghz (powietrze) <-> NRF24L01

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

http://allegro.pl/graupner-mx-12-hott-aparatura-i6339621976.html#thumb/5

Da się to podłączyć do Arduino?

[ Dodano: 17-07-2016, 20:08 ]

I jeszcze jedno pytanie: Czy jeśli mam dobry nadajnik na np. 1000m, to czy do odbioru wystarczy zwykły odbiornik, czy musi byc również "dobry"?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnio zrobiłem pojazd na nRF24l01 tylko nie miałem dobrej kamerki więc użyłem takiej do monitoringu.. ale samo sterowanie działa bardzo fajnie:

ja właśnie korzystam z Twojego projektu i robie sobie na jego podstawie robota. Jestem mega zafascynowany tym czy wyjdzie mi tak jak Tobie. Szaczun za to:)

Link do komentarza
Share on other sites

Robiłem podobny projekt, zamochodzik był sterowany przez Bluetooth. Fajna sprawa, żadnych zakłóceń i ponad 120 m zasięgu, ale musiałem użyć modułu Bluetooth zarówno w samochodziku, jak i w pilocie, bo bluetooth ze smartfona przestawał łapać po 10 m.

ja użyłem modułów KE-BTM-222 z alledrogo http://allegro.pl/ke-btm-222-modul-bluetooth-2-0-edr-btm-222-i6378525273.html z wbudowanym Bluetoothem raysona i do tego podłączyłęm zewnętrzne antenki na U.FL (moduły mają gniazda). Jeśli będziesz zainteresowany to wrzucę linki i zdjęcia.

Link do komentarza
Share on other sites

fredex, zrobiłeś reklamę pewnie swojego sklepu i swoich wycofanych już z produkcji modułów BTM-222. Za taką kwotę można kupić moduły na 433MHz o zasięgu 800 metrów (w otwartej przestrzeni) przesyłające dane po RSie. Tak więc nie reklamuj już proszę swoich superowych BTM-222.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.