Skocz do zawartości

Symulator Spice


zaquadnik

Pomocna odpowiedź

Przepraszam ze odgrzewanie dwuletniego tematu, ale mam pytanie związane ze wspomnianym symulatorem.

Chodzi o to, że jest dostępny w nim specjalny element o nazwie "Modulator", który pozwala modulować amplitudowo sygnał o zadanej częstotliwości. Problem w tym, że nie umiem tej częstotliwości ustalić - kliknięcie na właściwości tego elementu wyświetla okienko z kilkoma polami tekstowymi - ale nie mam pojęcia, co tam trzeba wpisać.

Etykiety tych pól niewiele mi mówią. Oczywiście, symulacja nie rusza.

Byłbym wdzięczny za informacje na temat używania tego elementu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zapewne wiele osób korzysta z darmowego LTspice. Chciałbym więc prosić o podzielenie się wiedzą w tym zakresie. Konkretnie chodzi mi o dodawanie nowych bibliotek i ogólnie sprawne posługiwanie się tym programem bo mimo, że darmowe to jednak narzędzie potężne a na forum niewiele o nim znalazłem.

Myślę, że jakiś mini kurs przypięty do strony głównej byłby dobrym pomysłem lub krótka solucja dla początkujących? Wielu producentów podzespołów udostępnia pliki spice ze specyfikacjami co może ułatwić proces projektowania nawet bardzo niedoświadczonym "elektronikom" hobbistom.

Ewentualnie chociaż jakiś link do solidnej solucji.. po prostu nie nie chcę tracić więcej czasu (i pewnie nie tylko ja) na szukanie wiedzy, którą zapewne wielu z was już posiada a przecież nie jest to coś nadmiernie skomplikowanego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.