Skocz do zawartości

Jakie przedmioty w technikum elektronicznym??


Maciek2002

Pomocna odpowiedź

Witam.

W dzisiejszych czasach w każdym technikum elektronicznym będziesz miał inne przedmioty, bo ustala je sobie dana szkoła. Natomiast jeżeli chcesz wiedzieć jakie zagadnienia będą poruszane w czasie zajęć i jaki jest zakres wiedzy i umiejętności jaki powinieneś opanować, to poczytać musisz podstawę programową: technik elektronik numer zawodu: 311408, albo program nauczania danej szkoły (powinien być na ich stronie internetowej).

Pozdrawiam.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To zależy czy swoją przyszłość chcesz z elektroniką związać, czy to tylko hobby. Zależy też jakie technikum masz w zasięgu i jaka jest w nim kadra. Są nauczyciele z pasją, którzy prowadzą dodatkowe zajęcia wykraczające poza podstawę programową. Możesz się u nich wiele nauczyć i uzyskać dostęp do sprzętu na który nie będziesz mógł sobie prywatnie pozwolić. Praca nad projektem w gronie kolegów o podobnych zainteresowaniach też pozwoli Ci szybciej i lepiej poznać zagadnienia związane z elektroniką. Jeśli jednak podchodzisz do elektroniki hobbystycznie, a w zasięgu masz technikum w którym kadra odrabia swój kierat by potem zająć się drugą fuchą z której ma prawdziwe pieniądze, to daruj sobie. Najlepiej popytaj uczniów którzy do danego technikum chodzą. Zobacz też, czy jego uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych i z jakimi wynikami. Po tym poznasz czy warto tam iść.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pomiędzy technikum a liceum jest zasadnicza różnica. Tak czy inaczej jeżeli planujesz uczyć się elektroniki sam, to przyda Ci się to również podczas nauki w technikum. Więc sam tak czy inaczej zabierz się za naukę, szczególnie jeżeli Cię to interesuje. Jeżeli planujesz kiedykolwiek wybrać się na studia na jakiejś uczelni wyższej, to lepszym wyborem będzie liceum.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja chodziłem do technikum elektrycznego bo mnie matematyka, fizyka i elektrotechnika oraz elektronika interesowały. Miałem większość przedmiotów, które lubiłem. Jedynymi za którymi nie przepadałem były (polski i historia). W technikum były pracownie. Umiejętności te przydały się na politechnice. W liceum miałbym tylko matematykę i fizykę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.