Skocz do zawartości

Obezwładnianie dronów przez służby bezpieczeństwa


813gan

Pomocna odpowiedź

Witam.

Na stronie http://www.pap.pl/aktualnosci/news,559041,bor-o-zabezpieczeniu-szczytu-nato.html czytamy;

Wcześniej szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że odnotowano w sumie cztery incydenty z dronami. "Były to próby wejścia w przestrzeń chronioną przez drony, które zostały wyeliminowane, obezwładnione - nie poczyniły żadnych szkód. Te kwestie są jeszcze analizowane i badane" - powiedział.

Czy ktoś z Was wie jak wygląda "obezwładnienie drona" ?

Link do komentarza
Share on other sites

Są przeróżne sposoby i firmy trudniące się tym. Widziałem już wiele rzeczy, tresowane orły, inne kotpery z siatkami wystrzeliwanymi w stronę nieproszonego koptera. Są jeszcze inne metody, np porywanie przez przejęcie łącza radiowego. Nie wiem czy to w nowych Phantomach działa jeszcze, ale znając życie to tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Najprostszym i dodatkowo bardzo skutecznym sposobem jest zakłócenie linku RC 😋

W "maszynie" włącza się tryb failsafe, i copter sam prowadzi do operatora 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko gorzej jeżeli operator lata na sterowniku nie do końca skonfigurowanym lub kontrolerze własnej roboty chociażby bez gps - wtedy przeważnie dron leci całkowicie poza kontrolą i może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla ludzi - przerabiałem to ostatnio niestety 😐

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko gorzej jeżeli operator lata na sterowniku nie do końca skonfigurowanym lub kontrolerze własnej roboty chociażby bez gps - wtedy przeważnie dron leci całkowicie poza kontrolą i może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla ludzi

Takie modele, jeśli ich masa startowa przekracza 500g nie powinny w ogóle latać 😤

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi 😉

Ktoś może jakimś cudem widział te konkretne sytuacje nad narodowym?

[ Dodano: 12-07-2016, 21:21 ]

Są przeróżne sposoby i firmy trudniące się tym. Widziałem już wiele rzeczy, tresowane orły, inne kotpery z siatkami wystrzeliwanymi w stronę nieproszonego koptera. Są jeszcze inne metody, np porywanie przez przejęcie łącza radiowego. Nie wiem czy to w nowych Phantomach działa jeszcze, ale znając życie to tak.

Znasz może jakąś konkretną firmę?

Link do komentarza
Share on other sites

Nad jakim Narodowym? Nasi nadgorliwcy ustalili strefę o promieniu 100km. Pewnie dzielnicowy zabrał zabawkowego drona chłopaczkowi na działce w Sochaczewie i już +1 do listy tak przecież potrzebnych sukcesów... Wystarczy wydać idiotyczne zarządzenie a ludzie sami się podłożą i więzienia będą pełne. Przecież trzeba czymś się wykazać a tu proszę: aż cztery "incydenty". Podejrzewam, że "na gorącym uczynku" wpadł też dron TVN filmujący np. amatorski wyścig kolarski w lesie gdzieś pod Otwockiem. Widzicie, jak jesteśmy bardzo potrzebni a nasze śmieszne zadęcie nie jest bez sensu? Oczywiście (żałosnych) szczegółów nigdy się nie dowiesz. W obecnej sytuacji jest pewne, że to tajemnica państwowa zagrażająca naszemu bezpieczeństwu.

EDIT:

Co Ci chodzi po głowie? Dwa tygodnie temu nasz MON ogłosił kretyński przetarg na usługi zwalczania małych dronów. Termin nadsyłania zgłoszeń: słownie dwa dni. Na przygotowanie porządnej oferty dla wojska dwa miesiące to zwykle mało. Albo tak strasznie się spóźnili, zaspali i robią w gacie po obudzeniu się, że nic nie mają albo jest tam większy bałagan niż komukolwiek się wydaje...

http://www.nowastrategia.org.pl/niekinetyczne-obezwladnianie-dronow-przyspieszony-przetarg-na-szczyt-nato-i-sdm/

Link do komentarza
Share on other sites

813gan, w Polsce nie znam, nie interesuję się tym. To o czym napisałem to wiedza pochodząca z newsów różnych portali (część o łapaniu kopterów z pomocą orła). Informacje o łapaniu siatką i firmie, która zrobiła takie urządzenie i się tym trudni widziałem na youtube'ie, ale to w USA.

Link do komentarza
Share on other sites

Albo tak strasznie się spóźnili, zaspali i robią w gacie po obudzeniu się, że nic nie mają albo jest tam większy bałagan niż komukolwiek się wydaje...

Albo przetarg na wygrać konkretna firma i nie ma sensu robić dłużej, bo ofertę już mieli przygotowaną -- w końcu z niej wymagania do przetargu powstały...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.