Skocz do zawartości

Wysyłanie zdjęć na serwer.


Treker

Pomocna odpowiedź

Wszystkie* pliki graficzne (jpg, png, gif), które chcemy umieścić w treści posta, należy wysłać specjalnym skryptem na nasz serwer. W pełnej odpowiedzi opcja ta znajduje się pod polem, w którym piszemy wiadomość. W szybkiej odpowiedzi opcja ta znajduje się po przyciskiem 'Wyślij obrazek'.

Wybieranie zdjęcia wygląda tak:

A po chwili dostajemy taki wynik:

Następnie w miejscu gdzie ma się wyświetlić obrazek wklejamy kod z pola "Wklej ten kod do postu:"

Myślę, że ułatwi to wszystkim prace.

____________________

*- nie dotyczy działu Nasze Sukcesy, gdzie należy jedno zdjęcie dodać jako załącznik.

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie, tak.

Zdjęcia wgrane na nasz serwer też są wyświetlane w img, chodzi tylko o to że po czasie zdjęcia z innych serwerów znikają i są pustki na stronie. Po drugi często ściąganie zdjęć z innych serwerów często trwało za długo.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ponieważ akurat piszę temat z kolejną częścią kursu Inventora, mam małą sugestię na gorąco. Dałoby radę zrobić upload kilku zdjęć jednocześnie? Szczerze powiedziawszy przy większej ilości screenów jest to dość denerwujące, że trzeba za każdym razem ładować zdjęcie. Znacznie lepiej by było mając możliwość załadowania kilku zdjęć na raz i otrzymania listy linków do nich.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie to chciałem niedawno zasugerować. Znaczy problem rozwiązywałem w dość prosty sposób - otwierałem nowe okno, w nim otwierałem na nowych kartach "pisałem" nowe wątki. W każdym z nowych wątków dodawałem po jednym zdjęciu i wychodziło potem ładne okno z wieloma zdjęciami 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dostałem ostrzeżenie o zamieszczaniu zdjęć zgodnie z regulaminem. OK nie ma problemu.

Ale proszę o wypowiedz moderatora - co jeśli zdjęcia nie są moje - czy kopiowanie ich i upload na serwer nie jest łamaniem prawa o prawach autorskich ? Gdybym tak skopiował zdjęcia moderatora z facebboka i powklejał tu na forum to czy moderator by sie nie obraził ???

Link do komentarza
Share on other sites

okatse, chodzi o Ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych?

To w sumie bardzo ciekawe pytanie.

Niewątpliwie materiały te (przynajmniej część z nich) spełnia definicję utworu z Art. 1.

Nie widzę nic w Oddziale 3: Dozwolony użytek chronionych utworów, więc mam wrażenie że tak, łamiemy prawo.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiec dla świętego spokoju wolę linknąć źródło - cała sprawa z prawem od razu jest z bani - a kto chce zobaczyć obrazek to se kliknie. Jedyny minus to znikające obrazki z czasem - bo źródło wygaśnie.

Link do komentarza
Share on other sites

okatse, zdecydowana większość przypadków nieumieszczania zdjęć na serwerze kończy się tak, że zdjęcia szybko wygasają na innych serwerach i cała dyskusja nie ma później sensu - to jest powód wgrywania obrazów na serwer Forbota. Zawsze można dodatkowo podpisać źródło zdjęcia i wskazać ich źródło. Jeśli jakieś zdjęcia naruszają prawa autorskie i autor wyśle zgłoszenie w tej sprawie, to zdjęcia są usuwane.

Więc następnym razem jeśli będziesz miał wątpliwości, to podpisz źródło i podlinkuj dodatkowo oryginał - lub nie umieszczaj zdjęcia 🙂 Niestety, ale przez lata było już tyle przypadków, gdy całe dyskusje traciły sens przez wygaśnięcia materiałów, że nie ma najmniejszej szansy, że będzie można na forum linkować grafiki z innych serwerów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.