Skocz do zawartości

Pop3k

Users
  • Zawartość

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    3

Pop3k zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 6 kwietnia 2011.

Treści użytkownika Pop3k zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wolbrom
  • Moje zainteresowania:
    Mechatronika

Osiągnięcia użytkownika Pop3k

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • Wschodząca gwiazda
  • To już rok!

Odznaki

9

Reputacja

  1. No niestety, mnie na pewno nie będzie.
  2. Wał z kołem połączony jest poprzez dystans mosiężny nagwintowany poprzecznie z jednej strony, a z drugiej przykręcony do śruby(koła). Aparatura a w zasadzie dwie aparatury pochodzą z zabawki (samochodu na sterowanie), po prostu wymontowałem odbiorniki i ich wyjścia podpiąłem do Atmegi. Jak uzbieram trochę funduszy to kupie porządną aparaturę i zaaplikuje ją robotowi ;] Filmik będzie w weekend 😉
  3. Specjalnego problemu nie miałem z lutowaniem tych nakrętek, odrobina kwasu i cyna rozpływa się pięknie. Co do specjalnych klejów do gwintu to nie zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem, na pewno było by dużo szybciej i prościej. Nakrętki samokontrujące faktycznie zwiększyły by koszty wykonania takiej gąsienicy więc zrezygnowałem z tego rozwiązania. Co do serw to faktycznie zostały przerobione ponieważ nie umiałem napisać programu do sterowania nimi bezpośrednio z Atmegi, dodatkowo w serwie obracającym kamerkę usunąłem ograniczenia oby mogło się obracać się o 360st.
  4. Witam, w chwili wolnego czasu chciałbym zaprezentować robota SpyPop v.0.8 Jest to mobilna platforma na gąsienicach wyposażona w kamerę bezprzewodową wraz z oświetleniem. Sterowanie robotem odbywa się w sposób bezprzewodowy, a dzięki mikrokontrolerowi Atmega8 możliwa jest również praca automatyczna. Konstrukcja nośna wykonana jest z odpowiednio dociętych kawałków plexy 4mm posklejanych ze sobą a następnie podwozie pomalowałem na czarno. Napęd robota stanowią 4 silniki prądu stałego, HL149.12.21 z przekładnią 21:1 co daje około 160obr/min. Gąsienice wykonane zostały z dwóch łańcuchów rowerowych wcześniej całkowicie rozkutych, następnie złożonych na śrubie M3 i oddzielonych kawałkami wężyka od akwarium 😋, nakretki zostały zalutowane w celu zapobiegnięcia odkręcaniu się ich. Koła zębate wycięte są z laminatu jednostronnego przy użyciu szkolnej 😋 frezarki CNC. Źródłem zasilanie jest 12V akumulator żelowy o pojemności 3,2Ah (trochę ciężki, w przyszłości zastąpię go jakimś pakietem modelarskim) Sterowanie silnikami odbywa się przez zbudowany z przekaźników mostek H Napęd stelaża kamerki realizują 2 mikro serwa modelarskie, którymi staruje mostek H: L293D Oświetlenie kamery zbudowane jest na prostym włączniku zmierzchowym który włącza diodę 3W wyposażoną w soczewkę skupiającą 10st gdy robot wjedzie w ciemne miejsce. Czujniki: SpyPop posiada 5 czujników odbiciowych TCRT5000 dzięki którym może on poruszać się wzdłuż linii. Zdalne sterowanie odbywa się poprzez dwa układy wymontowane z zabawek RC, jeden układ pracuje na częstotliwości 40Mhz, a drugi 49Mhz. Zastosowania: -praca szpiegowska -nauka programowania -zabawa Specyfikacja: Długość [mm] 360 Szerokość [mm] 340 Wysokość [mm] 200 Średnica kół [mm] 68 Czas pracy [h] 3-6 Waga [g] 4140 Przyszłość: w niedługim czasie chce zamontować działko elektromagnetycznie i zbudować jakiś maly manipulator. Parę zdjęć:
  5. Pop3k

    Diodowe koszulki

    Także dzisiaj dostałem koszulkę, tylko że białą, tak jak zamawiałem ;] Naprawdę fajna koszulka i prawdziwy nadruk, nie jakieś przyprasowanki, może jest troszkę na mnie za szeroka ale już trudno 😋 Co do kubeczka to też bardzo porządny 😃 Wrzucam fotki jakby ktoś nie był pewny czy zamawiać 😃
  6. No pewnie, 2 przewody więcej Ci chyba nie zrobi różnicy, chociaż z drugiej strony bez obciążenia będzie się ślizgał.
  7. Pop3k

    Platforma

    Ile użyłeś tych serw? Ciekawi mnie jak radzą sobie przy obrocie, gąsienice z tego co widzę są gumowe to napęd musi mieć wtedy naprawe ciężko.
  8. Gratuluje, to rzeczywiście najlepsze roboty! Treker ➡️ Wiadomo już czy będą kolejne edycje konkursu?
  9. Ja mam coś podobnego Easy Cap CAPTURE i do tego program MultiViewer który jest dość ubogi i myślę jakiego innego można by użyć. Dzięki za odpowiedz
  10. Spory ruch tutaj;p Nagraj filmik jak Ci przeszkody pokonuje bo jestem ciekaw czy też Ci sie tak wiesza. 😉
  11. Pop3k, Rafał, L, wysyłka, 16 __________ Komentarz dodany przez: Treker Biała czy czarna? Biała __________ Komentarz dodany przez: Treker Proszę o adres do wysyłki na PW. W Twoim przypadku do zapłaty będzie ~37,90zł (wliczony kurier).
  12. Pop3k

    Sirius-G

    Jak na tak krótki czas pracy to wyszło Wam super. Czekamy na ten filmik. 😉
  13. Bardzo fajna, zgrabna konkstukcja. Mógłbyś napisać z jakiego programu korzystasz do obsługi tej kamerki?
  14. Zapowiada sie bardzo objecująco, sam będziesz pisał program?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.