Skocz do zawartości

Perun

Users
  • Zawartość

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Częstochowa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Perun

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    Dzięki, ale spróbuje zrobić coś sam.
  2. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    Ja to rozumiem, chodziło mi oto że jak ktoś mówi że coś jest dobre, to zaraz ktoś wtrąci "co ty gadasz lepsze są..." itp. 🙂
  3. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    Jejku ale mi we łbie mącicie 😋...
  4. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    Dobra teraz moja ostateczna decyzja- robię robota z trzema czujnikami cyfrowymi i czterema do wykrywania lini, dwa silniczki DG2425-025, mostek H TB6612, Mikrokontroler ATmega16... tylko jeszcze nie wiem jakie zasilanie... PS. Nie wiecie przypadkiem gdzie mogę nabyć czujniki cyfrowe o których mówił mactro (link mile widziany).
  5. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    No chyba zrobię jak proponujesz Barto, zamontuje na razie tylko czujniki białej lini, a potem się zobaczy...
  6. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    Czy części które wymieniłeś wystarczą by stworzyć robota minisumo!? Te czujniki na TSOP1736 to po to by nie wyjeżdżał poza białą linię, a ten Sharp to, to, to... co? Sorry za takie pytania ale początkujący jestem. A i te akumulatorki to kupić takie zwyczajne do telefonu take np. do Nokii? No i ile ich musi być? Wielkie dzięki za pomoc, tylko jeszcze pytanie, czy to jest dobry pomysł żeby koła okleić gruboziarnistym papierem ściernym? Czy lepiej jakąś gumą? To wszystkie moje pytania dotyczące części do mojego pierwszego minisumo, napisze jak będę programował albo będę miał jakiś problem dotyczący mechaniki.
  7. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    Wydam tyle ile będzie potrzeba na stworzenie w miarę dobrego robota 😋 ale myślę że nie więcej niż 350 zł oczywiście jeżeli będzie trzeba to dopłacę. Mam czujniki TCRT5000 nadadzą się? A i znalazłem serwa MG995 mogą być czy za mocny moment? I jeszcze prośba napisał by mi ktoś co mam jeszcze kupiś (chodzi mi o konkretne modele).
  8. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    No to chyba spróbuje coś wykombinować coś sam... dzięki.
  9. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    No robot musi być gotowy na 5 września.
  10. Perun

    Minisumo- Pomoc przy budowie

    Bardzo mądre powiedzenie ale nie mam czasu na budowanie metodą prób i błędów. A jakby zamontować silniczki z większym kopem? Poza tym to nie musi być jakiś super robot gdyż znając zdolności manualne moich kolegów ze szkoły to nie będę mieć większej konkurencji (jeden kolega zrobił już swojego robota którego tam wystawi... jego robot nie wykrywa nawet białej lini, ale on mówi że może jakoś mu się uda).
  11. Witam, chciałbym zbudować robota minisumo. Wcześniej zbudowałem tylko jednego światłoluba i takiego małego robocika na szczoteczce do zębów ze Spryciarzy.pl ( 😉 ). Pewnie spytacie czemu nie zacznę od czegoś prostszego np. line follower? Otóż bardzo chętnie i w wolnej chwili na pewno zrobię sobie takiego robota, ale teraz zależy mi na czasie gdyż pierwszy raz w mojej szkole organizowane są wewnątrzszkolne zawody minisumo. Bardzo mi zależy by wygrać w tym konkursie ponieważ do wygrania są jakieś nagrody rzeczowe oraz... WZOROWE ZACHOWANIE NA KONIEC ROKU (no a u mnie zachowaniem krucho 😃 ) i teraz mam takie pytanie, czy robot według tego projektu działa tak świetnie jak go konstruktor opisywał? Ktoś go robił albo widzi jakieś rażące błędy w konstrukcji? Jeżeli by wyszło że z tym Multibotem to lipa to uzupełnię temat o nowe pytania. __________ Komentarz dodany przez: Treker
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.